Neler Yeni

Ethereum kazmak mantıklı mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
Arkadaşlar elimde 3 tane rtx 3060 palit, 2 tane rtx 2060 inno3d ,1 tane rtx 3070 aorus ekran kartı var. Ehereum hakkında pek bilgim yok. Normalde kartları satmayı düşünüyorum fakat rig sistemi kursam ne kazanır bu sistem ayda ? Değer mi? Kartlar 2 ila 3 yıl garantili ne kadar sürede kartların parasını çıkarırım?

KoppuK

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
OrkunBaysal
yaklaşık 10 aya çıkarırsın.

Chico

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Arkadaşlar elimde 3 tane rtx 3060 palit, 2 tane rtx 2060 inno3d ,1 tane rtx 3070 aorus ekran kartı var. Ehereum hakkında pek bilgim yok. Normalde kartları satmayı düşünüyorum fakat rig sistemi kursam ne kazanır bu sistem ayda ? Değer mi? Kartlar 2 ila 3 yıl garantili ne kadar sürede kartların parasını çıkarırım?
Ne kadar sürede parasını çıkarırsın bilmiyorum ama ETH kazman mantıklı olur.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
İyi gidebilir, PC boş duracağına çalışsın ne güzel :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kartların ömrü ne kadar olur teknik olarak 10 ay çalışıcaksa bu kartlar kendi karına ne kadar süre daha devam edebilir para kazanması yani bir de ne kadar elektrik gelir sanırım çok elektrik yakıyor.

SkyMoon

80+
Ethereum mining işi bildiğim kadarıyla Haziran'da son bulacak. O zamana kadar ne üretirse kâr diyerek girebilirsin.

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,229
İsim
Efecan
Vira Bismillah kazmaya başla dostum kolay gelsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle kartlar tamamen sıfır kapalı kutu bu rig hakkında birkaç video izledim Abdullah abinin videolarındaki değerler çok cazip geldi fakat bir site var kripto com gibi orası neredeyse yarı fiyati gösteriyor ayda hangisi doğru? Birde uzun sürede kazım değerleri düşermi kartların?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ethereum mining işi bildiğim kadarıyla Haziran'da son bulacak. O zamana kadar ne üretirse kâr diyerek girebilirsin.
Neden haziranda son bulucak başlamamın bir anlamı yok ozaman.

SkyMoon

80+
Şöyle kartlar tamamen sıfır kapalı kutu bu rig hakkında birkaç video izledim Abdullah abinin videolarındaki değerler çok cazip geldi fakat bir site var kripto com gibi orası neredeyse yarı fiyati gösteriyor ayda hangisi doğru? Birde uzun sürede kazım değerleri düşermi kartların?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden haziranda son bulucak başlamamın bir anlamı yok ozaman.
Ethereum 2.0 geliyor. En az 32 adet ETH sahibi olanlar bunları kilitleyip stake ederek Ethereum 2.0'a geçecekler. Ondan sonra da ETH mining yapılarak üretilebilecek bir coin olmaktan çıkacak. Her coin mining yapılarak üretilemiyor. Mesela AVAX gibi...

Yani bu ayı saymazsak 2 - 2.5 ay gibi bir süre kaldı. Kartları yorduğunuza değmez. Bence piyasa yüksekken satın kârınıza bakın.

Çünkü ETH'nin dışında mining yapılabilecek, adı sanı bilinen en bilindik coinlerin fiyatları 100 - 200$ civarı. Hiç kârlı değil özetle. Yazın ETH işinin bitmesiyle zaten piyasada inanılmaz bir ekran kartı satışı başlayacak. Kartların fiyatının haddinden fazla düşüşe geçmesi gibi bir durumda öngörülüyor (ama bu bir öngörü, kesin diyemem). Buna paralel olarak sıfırların fiyatları da normal seviyelere inecek.

Bence şimdiden mininge bulaştırmadan satmanız sizin kârınıza olur.

2000hs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
isim
Ethereum 2.0 geliyor. En az 32 adet ETH sahibi olanlar bunları kilitleyip stake ederek Ethereum 2.0'a geçecekler. Ondan sonra da ETH mining yapılarak üretilebilecek bir coin olmaktan çıkacak. Her coin mining yapılarak üretilemiyor. Mesela AVAX gibi...

Yani bu ayı saymazsak 2 - 2.5 ay gibi bir süre kaldı. Kartları yorduğunuza değmez. Bence piyasa yüksekken satın kârınıza bakın.

Çünkü ETH'nin dışında mining yapılabilecek, adı sanı bilinen en bilindik coinlerin fiyatları 100 - 200$ civarı. Hiç kârlı değil özetle. Yazın ETH işinin bitmesiyle zaten piyasada inanılmaz bir ekran kartı satışı başlayacak. Kartların fiyatının haddinden fazla düşüşe geçmesi gibi bir durumda öngörülüyor (ama bu bir öngörü, kesin diyemem). Buna paralel olarak sıfırların fiyatları da normal seviyelere inecek.

Bence şimdiden mininge bulaştırmadan satmanız sizin kârınıza olur.
ETH 2.0 tarihi belli oldu mu?

cagandard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Çağan Dinç
9 10 aya çıkarırsın

Lyndray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Furkan Kaya
Bildiğim kadarıyla ethereum 2.0 in zamanı belli değil. 3 4 aydan önce çıkacağını da düşünmüyorum. O zamana kadar elinde ki kartlarla mining yaparsan güzel paralar kazanırsın o yüzden yapmanı tavsiye ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
912,341
Üyeler
141,568
Son üye
Cepni-X
Top Bottom