Neler Yeni

Etherium Madenciliğine şuan başlanır mı?

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ
Merhaba sevgili arkadaşlar nasılsınız öncelikle umarım herkes iyidir?

Arkadaşlar kendim Konya'dan ikamet ediyorum İşadamı'yım ticaretle uğraşıyorum. Etherium madenciliği için ayıptır söylemesi 1 Milyon TL ayırdım ortalama hedefim 30 tane 3080Tİ ekran kartı satın alıp madenciliğe başlamak sizlerden tavsiye,görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Yorum yapan yapmayan herkes benim için değerlidir iyi günler <3
merhaba öncelikle hoşgeldiniz , bence bu gıbı yatırım işini sağdan soldan duyumlar ile yapmayın kendınız planlayın hesap kitap yapın ona göre yola çıkın amorti süresi hesaplayarak başlayabılırsınız mesela bu şekilde gelir gider hesabını https://whattomine.com/ bu siteden yapın bi not defterinde kendınız hesaplayın ve unutmayın bu bir yatırım her şey olabılır çünkü yatırım böyle bir şey her şey olabilir zarar ettiğinzide sizi üzmeyecek meblağlar ile girin şuan krıpto borsası eskiye göre daha kötü ve düşük seviyelerde fakat siz bu durumu avanataja çevirebilirsiniz ekran kartları ucuzladı 2. el de bakabılırsınız (eth kazımı da bitecek ).
Ben sizin yerinizide olsaydım 3080 ti almazdım çünkü güçlü kartlar ve çok ısınıyor ayriyetten onunla uğraşmayın 3060 ti alın güzel soğutması olan asus tuf ,rog (bilindik seri alırsanız en kötü planda satarsınız oyunculara ) veya vulcan ve tüm paramla girmezdim mesela 50 60k ile girin tecrübe kazanın ne oluyor bitiyor görün memnun kalırsanız artırmaya gidersiniz. şuan elektrik fiyatı yüksek btc düşük ama hodl da yapabilirsiniz

sizin için ufak bir örnek vereyim
3060ti 61 mh veriyor 5 tane alsanız 305mh eder
110w çekse (modele göre değişir) 550w eder https://www.kriptom.com/eth-madencilik-hesaplama/
1658587924397.png
*güç maliyeti tam bilmiyorum farklı olabilir
**değerler hergün değişiyor
***bu sitede tam nokta atışı rakamlar vermiyor
****sorumluluk reddi beyanı yatırım tavsiyesi değildir

umarım dediklerimi yanlış anlamazsınız hızlıca yazdım yazım hatam olabilir iyi forumlar.

WhoCares

80+ Silver
türkiyede bu elektirik fiyatları ile kazandırmaz kazandırsa bile anca elektrik faturasını ödersin bence :kekw:

Berkay25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berkay Yılmaz
merhaba öncelikle hoşgeldiniz , bence bu gıbı yatırım işini sağdan soldan duyumlar ile yapmayın kendınız planlayın hesap kitap yapın ona göre yola çıkın amorti süresi hesaplayarak başlayabılırsınız mesela bu şekilde gelir gider hesabını https://whattomine.com/ bu siteden yapın bi not defterinde kendınız hesaplayın ve unutmayın bu bir yatırım her şey olabılır çünkü yatırım böyle bir şey her şey olabilir zarar ettiğinzide sizi üzmeyecek meblağlar ile girin şuan krıpto borsası eskiye göre daha kötü ve düşük seviyelerde fakat siz bu durumu avanataja çevirebilirsiniz ekran kartları ucuzladı 2. el de bakabılırsınız (eth kazımı da bitecek ).
Ben sizin yerinizide olsaydım 3080 ti almazdım çünkü güçlü kartlar ve çok ısınıyor ayriyetten onunla uğraşmayın 3060 ti alın güzel soğutması olan asus tuf ,rog (bilindik seri alırsanız en kötü planda satarsınız oyunculara ) veya vulcan ve tüm paramla girmezdim mesela 50 60k ile girin tecrübe kazanın ne oluyor bitiyor görün memnun kalırsanız artırmaya gidersiniz. şuan elektrik fiyatı yüksek btc düşük ama hodl da yapabilirsiniz

sizin için ufak bir örnek vereyim
3060ti 61 mh veriyor 5 tane alsanız 305mh eder
110w çekse (modele göre değişir) 550w eder https://www.kriptom.com/eth-madencilik-hesaplama/
Alıntıyı görüntüle*güç maliyeti tam bilmiyorum farklı olabilir
**değerler hergün değişiyor
***bu sitede tam nokta atışı rakamlar vermiyor
****sorumluluk reddi beyanı yatırım tavsiyesi değildir

umarım dediklerimi yanlış anlamazsınız hızlıca yazdım yazım hatam olabilir iyi forumlar.
Merhabalar teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için öncelikle şöyle bir açıklık getireyim benim temel prensibim budur herhangi biryere yatırım yapmışsam ve yahut birine borç vermişsem o paranın hepsinin birden gitme ihtimalini göz önünde bulunduruyorum giderse batarmıyım devam edermiyim çok şükür öyle bir durum söz konusu değil ve büyük kazanmak için her daim büyük oynanması gerekir.

Sizin 3060ti düşünceinizi biraz araştırdım yani 30 tane 3080ti yerine 80 tane 3060ti alım gücüm var ve dolayısıyla daha büyük kazandıracak gibi duruyor teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

türkiyede bu elektirik fiyatları ile kazandırmaz kazandırsa bile anca elektrik faturasını ödersin bence :kekw:
teşekkürler düşünceniz için ancak sizin dediğiniz küçük sermayeyle yapılırsa geçerli büyük sermayeyle o işe girerseniz elektrik inanın hiç gözükmez gözünüze

TahinPekmez

80+ Silver
Merhaba sevgili arkadaşlar nasılsınız öncelikle umarım herkes iyidir?

Arkadaşlar kendim Konya'dan ikamet ediyorum İşadamı'yım ticaretle uğraşıyorum. Etherium madenciliği için ayıptır söylemesi 1 Milyon TL ayırdım ortalama hedefim 30 tane 3080Tİ ekran kartı satın alıp madenciliğe başlamak sizlerden tavsiye,görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Yorum yapan yapmayan herkes benim için değerlidir iyi günler <3
ETH 2.0 diyorlardı yani kazım bu sene sonu bitecek ve kazım bombası olacak zorluğu arttıracaklar deniliyordu.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
mining yapmak haram değil mi :D emek verdiğin bir şey göremedim açıkçası
Sistemi kurmak emektir işçi çalıştırmak gibi bir şey ücretlerini veriyorsun ve faturasını ödüyorsun vergisiyle.

Haram değil mi? Sorusunu sormadan önce sorgulayın olayı.

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,296
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601

TahinPekmez

80+ Silver
peki eth bitince ne olur varmı bir düşünceniz?
bitince diğer alt coinlere yönelirler. tabii ki eth gibi kazanç vermeyecektir. Birde dolar düşerse tamamen facia olur miningciler için. Bence bu işe girmek intihar olur. risk çok büyük.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,970
Üyeler
141,655
Son üye
ibrahim6048
Top Bottom