Neler Yeni

Yardım Evde Topraklama Yok Alacağım Sistemde Sıkıntı Olur Mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hüseyin Oylumlu
reis topraklama şarttır ya en iyisi ilk topraklama işini çöz 30dk sürmez ustanın yapması sonra gerekirse bütçeden kıs bir düşük modeli al

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
reis topraklama şarttır ya en iyisi ilk topraklama işini çöz 30dk sürmez ustanın yapması sonra gerekirse bütçeden kıs bir düşük modeli al
Ben kiracıyım binada komple yok. Benim sıfırdan topraklama imkanım maalesef yok. Tek prize bile yapsalar 2k istiyorlar. Bir de nasıl yapılıyor bilmiyorum prize. Prizden kablolar dışarıda mı gözükecek nasıl olacak. Kötü bir görüntü yaratmaya gerek yok ups ile çözülebilecek birşeyse

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,372
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Evde toprak hattı yoksa böyle korumalar işe yaramaz anca voltaj regülatörü alabilirsin onun içinde toprak gerekli ama yüksek bir akım gelince onu baskılar biraz imkan varsa eve toprak hattı çektirin benim evde de yok ben cektiricem

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet
Akım korumalı priz ve elektrikçi tanıdığınız varsa nötr köprüsü yaptırın prizin içine ben öyle kullanıyorum

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Evde toprak hattı yoksa böyle korumalar işe yaramaz anca voltaj regülatörü alabilirsin onun içinde toprak gerekli ama yüksek bir akım gelince onu baskılar biraz imkan varsa eve toprak hattı çektirin benim evde de yok ben cektiricem
Tek prize topraklama yaptırıcam ev sahibinden izin alabilirsem. Online ups alsam 5 6k tutacak. Tek prize topraklama max 1000TL ister
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akım korumalı priz ve elektrikçi tanıdığınız varsa nötr köprüsü yaptırın prizin içine ben öyle kullanıyorum
Tanıdık yok elektrikçi çağıracağım. Tek prize topraklama max 1000TL tutar muhtemelen

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Baran Kaya
Bir kaç gün uğraş sonucu alacağım sisteme karar verdim gibi. Tek sıkıntı seçtiğim kasa ve psu uygun olur mu? Evde topraklama yok akım korumalı priz alacağım kasanın psu 80+ gold 750w. Seçtiğim markaya aşina değilim. İçimde şüphe kalmadan almak istiyorum.
Alıntıyı görüntüle
Akım korumalı priz al hicbisey olmaz

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Akım korumalı priz al hicbisey olmaz
Bazı arkadaşlar topraklama yoksa akım korumalı priz işini düzgün yapamaz falan dediler. Yine de alırım o ayrı. Varsa önerdiğiniz çok iyi dediğiniz priz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Şenol Özen
Bir kaç gün uğraş sonucu alacağım sisteme karar verdim gibi. Tek sıkıntı seçtiğim kasa ve psu uygun olur mu? Evde topraklama yok akım korumalı priz alacağım kasanın psu 80+ gold 750w. Seçtiğim markaya aşina değilim. İçimde şüphe kalmadan almak istiyorum.
Alıntıyı görüntüle
Yıllarca Pc bakım onarım servisim vardı 2017 de kapattım. 2011 den 2017 ye kadar evinde topraklama olmayıp bozulan onlarca Pc geldi hepsininde ortak arızası anakart ve işlemci idi sana tavsiyem Pc toplamadan önce evine elektrikçi çağırıp topraklama hattı çektir yoksa birkaç ay içerisinde anakart işlemci arızası yüzünden servise göndermek zorunda kalırsın. İşlemci Pc sistemlerinde en zor bozulan elemandır. Müşteriye evinde topraklama hattı varmı dediğimde hepsinin ortak cevabı malesef yok ev çok eski cevabı idi.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Yıllarca Pc bakım onarım servisim vardı 2017 de kapattım. 2011 den 2017 ye kadar evinde topraklama olmayıp bozulan onlarca Pc geldi hepsininde ortak arızası anakart ve işlemci idi sana tavsiyem Pc toplamadan önce evine elektrikçi çağırıp topraklama hattı çektir yoksa birkaç ay içerisinde anakart işlemci arızası yüzünden servise göndermek zorunda kalırsın. İşlemci Pc sistemlerinde en zor bozulan elemandır. Müşteriye evinde topraklama hattı varmı dediğimde hepsinin ortak cevabı malesef yok ev çok eski cevabı idi.
Tek prize pc nin olacağı prize yaptırıcam ev sahibinden izin gelirse. Eve bi zarar gelmeyecek beyaz elektrik kanalı olacak duvarda sadece. Bahçeden beton delmemiz lazım ona izin lazım

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Taksim Delisi Cenk
prizdeki topraktan,topraklamaya ufak bir kabloyla atlama yaparsan şimdilik işini görecektir.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
prizdeki topraktan,topraklamaya ufak bir kabloyla atlama yaparsan şimdilik işini görecektir.
Kendim elektrik işlerini anlamıyorum her türlü eve usta gelecek. Ortalama 1000TL ye tek prize çeker herhalde. Sağlama alalım sistem sağlam sistem çünkü

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Şenol Özen
Tek prize pc nin olacağı prize yaptırıcam ev sahibinden izin gelirse. Eve bi zarar gelmeyecek beyaz elektrik kanalı olacak duvarda sadece. Bahçeden beton delmemiz lazım ona izin lazım
Sana tavsiyem yaptırmandır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,693
Üyeler
142,158
Son üye
misafir23
Top Bottom