Neler Yeni

EVGA GeForce RTX 2060 SC, OVERCLOCKED 70C GAMING KUTU AÇILIMI

Merhabalar bugün elime ulaşan EVGA'nın tek fanlı modeli olan RTX 2060 SC 70C Gaming ekran kartına ve Amazon Almanya hakkında yaşadığım tecrübelerden kısaca bahsecedeğim.

Kötü hava koşulları dolayısıyla bugün kart tarafıma ulaştı yaklaşık 7/ 10 iş günü sürdü kargo süreci. İlk işim EVGA'nın sitesine kullanıcı girişi yaparak fatura ibrazı ile "3 Yıllık Sınırlı EVGA Garantisi" altına ürünümü dahil ettim.
Bunun dışında Amazon ürüne kendi garantisini veriyor 2 yıl. İlk yurtdışı GPU alışverişim olduğunu da belirteyim.

boyut.jpg

Forumdan "Amazon Germany" satıcısından alışveriş yapan arkadaşların kimisi kutusuz kimisi poşet paket tarzı ambalajda geldiğini söylemişti. Şahsi olarak bende de bir tedirginlik oluştursa da bugün gelen ambalajı görünce rahat bir "oh" çektim. Ve heyecanla ürünümü paketinden çıkarttım.

Fotoğrafta da görüleceği üzere çok mütevazi bir kutuya sahip ürünümüz. Bugün yeni sahibine göndermeden önce eski ekran kartım "ROG Strix RX470" ile yan yana getirerek boyutsal bir referans oluşturmuş olduk.

amazonde tarafınca yazılan fiş.jpg

Kutu içeriğinden "Amazon.de" ait alışveriş ile alakalı önemli bilgileri içeren fiş boyutunda bir kağıtta çıktı.

Kutu içeriğide dışı kadar mütevazi ve basitleştirilmiş. EVGA'ya ait bir kılavuz ile 3 kat paketlenmiş kartımız bizi karşılıyor.

Paketleme3.jpg
Paketleme1.jpg
Paketleme2.jpg

Kartın dıştan görüşü ve devasa 3 slot kalınlıktaki bloğu görüşünü ilginçleştiriyor. 6 Pin girişi mevcut RGB aydınlatmamız mevcut değil.

ilk izlenim2.jpg
ilk izlenim3.jpg
ilk izlenim.jpg

ilk izlenim4.jpg

Soğutma bloğunun oldukça kalın ve güçlü olduğunu kartı takmadan anlayabiliyorsunuz fakat gürültülü çalışacağı forumdan arkadaşlar tarafından da bahsedilmişti.

ilk start.jpg

Fanın yaklaşık 2300 RPM hızla döndüğünü yaptığım Furmark testinde gördüm. Fan tam yük altına girdiğinde sıcaklık değerleri 70 dereceler vardığında fan hızıda %70 civarına çıkıyor ve fan sesi sessiz ortamda rahatlıkla farkediliyor. Soğutma performansı tek fanlı bir kart için beklentimin biraz üstünde seyretti.

Son olarak 7 dakikalık 1080p Furmark stres testi değerlerini gösteren görseli görebilirsiniz.
kısa test.jpg
Ortalama 70 derece sıcaklık değerleri olan kart isminde de belirtildiği üzere "70 C" takısını hakediyor.
Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ekler

• dış paket.jpg
    dış paket.jpg
    2.2 MB · Hit: 81
  • GÜVENLİK BANDI2.jpg
    GÜVENLİK BANDI2.jpg
    4.1 MB · Hit: 71
Son düzenleme:

Swers08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru