Neler Yeni

Evime internet bağlatamıyorum

jouly

80+ Bronze
Merhaba dostlar yeni taşınacağım aparta kendim internet bağlatmak istiyorum. İnternetten altyapı sorgulaması yaptığımda altyapı yok olarak gözüküyor. Apartta ortak internet var her kata access point koymuşlar. Neyse türk telekom müdürlüğüne gittim bana altyapı var kullanan da var dediler. Arıza kaydı oluşturduk ya tamir edilir ya da yeni proje çizilir dediler. Çözülür mü çözülmez mi belli değilmiş. Türk telekoma başvurumu yaptım geldiği an bağlayacaklarmış beni internete. Neyse eve geldim internet üzerinden tekrar altyapı sorgulaması yaptım bu sefer var olarak göründü. Acaba oraya gidince bir şey mi yaptılar yoksa port mu boşaldı da tam o ana denk geldi anlamadım. Bir sonraki gün tekrar altyapı sorguladım bu sefer de yine yok çıktı. Keşke o var dediği an bağlatsaydım ama olayı anlamadım. Neyse ben diğer internet sağlayıcılara mail falan attım, aradım. Onlarda binada altyapı olduğunu fakat boş port olmadığını söylediler. Şimdi ben türk telekoma gidiyorum bi kutu bozuk diyorlar bi boş port yok diyorlar. Benim ne yapmam gerek. Bana internet acilen gerekli. Şimdi eve elektrikçi çağırsam anlar mı ya da bozuk kutuyu tamir edebilir mi? Yan binada arka binada her yerde internet var, ev zaten cadde üzerinde sakarya/serdivan merkezi bir yerde. Btk' ya yazdım, cimere yazdım. Yine de sonuç alamadım. Ne yapmalıyım dostlar.
türk telekom sana o hizmeti vermek zorunda , yapmazlar ise valiliğe dilekçe yaz devamını görürsün :)

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Burak
Hocam karşı binada fiber varmış bizim binada vdsl varmış. O yüzden olmayacak sanırım
Fiberse hayatta bağlanmaz hocam o internet alt yapısı farklı olduğu için vdsl olsa dediğim taktik işe yarardı fiberse geçmiş olsun süper box gibi bir şey lazım size türk telekomun magnet internetine bir göz atın sınırsız varsa satın alın daha iyi şu anlık

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Uğur Yalçın
Fiberse hayatta bağlanmaz hocam o internet alt yapısı farklı olduğu için vdsl olsa dediğim taktik işe yarardı fiberse geçmiş olsun süper box gibi bir şey lazım size türk telekomun magnet internetine bir göz atın sınırsız varsa satın alın daha iyi şu anlık
Karşıda fiber var, yanda vdsl varmış. Şimdi ben ilk elektrikçi çağırıp kendime kablo mu çektireyim. Ondan sonra mı tt başvurusu yapayım hocam peki

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Ryzen
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Burak
Karşıda fiber var, yanda vdsl varmış. Şimdi ben ilk elektrikçi çağırıp kendime kablo mu çektireyim. Ondan sonra mı tt başvurusu yapayım hocam peki
Hocam çaprazdan bağlantı yapılabiliyor şöyle yapın mesela sol caprazda fiber varsa birde sağ çaprazda ne var baktırın vdsl de sıkıntı yok bağlanır

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Ryzen
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
Son düzenleme:

4060fetişlidinazor

80+ Bronze
C4, Çöp Gibi Bilgi İçermeyen Tabirler
adamlaşmıssın eskiden haylazdın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nvidia çok kötü
Easy girl
Amd hâlâ çöp kardeşim.. konuyu pisletme tekrar

nvidia çok kötü
Bi uyarı puanı ye sen alakasız mesajdan da gör haylazlığı HAHSHSHSHA

ziraidon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hüseyin erdogan

nvidia çok kötü
ne alaka la anlaşılan bütçen veya ekonomik durumun yeni nvidia kartlara yetmiyor b0k atıyorsun o yüzden tarafsız ol kardeşim uzanamadığın ciğere mundar deme amd ekran kartında stabil bi marka değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Uğur Yalçın
türk telekom sana o hizmeti vermek zorunda , yapmazlar ise valiliğe dilekçe yaz devamını görürsün :)

Hocam çaprazdan bağlantı yapılabiliyor şöyle yapın mesela sol caprazda fiber varsa birde sağ çaprazda ne var baktırın vdsl de sıkıntı yok bağlanır
hocam yardımların için çok teşekkürler. ilk elektrikçi mi çağırıyım bu tesisatı türk telekom yapmaz değil mi

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Burak
Türk telekomdan bağlantı için başvuru yap bayii ye durumu açıkla böyle böyle bir yolu var sanırım de baglatanlar olmuş yardımcı olur musunuz de tamam derlerse o gün kurulum için geldiklerinde sen yanına elektrikciyi al tabii elektrikciyede şöyle yapar mısın bağlantıyı diye o şekilde yapın benim hem saha ekibinde hemde elektrikçi tanıdığım var olduğu için rahat rahat her interneti bağlatıyordum fiber hariç her bayii uğraşmaz bu arada bir sorun öyle yapsak olur mu diye olur derlerse başvuru yapın
hocam yardımların için çok teşekkürler. ilk elektrikçi mi çağırıyım bu tesisatı türk telekom yapmaz değil mi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,743
Üyeler
158,178
Son üye
hangy
Top Bottom