Neler Yeni

Çözüldü✓ Ez debug led cpu ve dram ışıgı yanıyor

Armi3067

80+ Bronze
bendeki ez debug ledler tek renk hata olsada, açılırken kontrol etsede hep beyaz yanıyor renklerin anlamını bilmiyorum bir şey diyemiyeceğim o yüzden.

SinanCck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
SİNAN ÇİÇEK
o ışıkların açılırken yanması normal mi yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

kırmızı ve sarı yanıyor
pc açıkken yanmıyor açılırken 2 saniye yanıp kapanıyor sorun var demekse kökten çözmek istiyorum zaten yeni topladım içine etmek istemiyorum

Armi3067

80+ Bronze
ama her türlü yanıyor hata varsa sönmüyor, hata yok ise sönüyor diye biliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

pc açıkken yanmıyor açılırken 2 saniye yanıp kapanıyor sorun var demekse kökten çözmek istiyorum zaten yeni topladım içine etmek istemiyorum
Sönüyor ise problem yok kontrol ediyor boot ederken.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,513
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Koç
Merhabalar bu konuyu görünce devam olarak yazmak istedim ben de böyle bir sorun vardı zamanla açılırken yanıyor sonra düzeliyordu. Sistemi dual boot kullanıyorum.
Dün bios güncellemesi yaptım. Windowsa girdim bir sıkıntı olmadan çalıştı. Bu arada ledlerin durumunu komtrol etmedim çünkü windows sıkımtısız çalışıyordu.
Bu sabah ubuntuyaa girdim ekran kartıyla çalıştıramadım sonra söküp ekrankartsız denedim ve çalıştı. Bir süre kullandım günxellemelerini yaptım sonra kapattım ekran kartını taktım yine açılmadı. Sorun şuydu bilgisayarın anakarttaki display portundan açılıyor ekran kartından açılöıyordu ekran kartı takılı olmasına rağmen.
Böylece açıp bekledim afk olarak. Sonra ekranda değişik saçma bir desen gördüm direkt pc kapattım.
Ne yaptıysam bilgisayar açılmadı ve dram debug ledleri yanıyor bios sıfırladım cpu ramler söküp taktım düzelmedi
Lütfen acil yardım edebilir misiniz?
Msi pro b650-s wifi
Amd ryzen 7700x
Ddr5 16gbx2 ram
msi supimx RTx 3090
Hydro G Pro 1000w psu

Top Bottom