Neler Yeni

Ezan türkçe okutulmamalı mı?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

SefaBaba

80+ Silver
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,032
İsim
Safa Uyğun
kafama hep bu soru takılıyor ezanın arapça okunmasını asla idrak edemiyorum tamamen mantıksız geliyor.
ezanı Allah indirmiyor (cebrail aracılığı ile) bir müslüman rüyasında görüp hz.muhammed'e anlatıyor
yani ezan bir ayet veya sure değil. bir çağrı mesajı bana göre sadece türkçe değil her ülkede ana diline göre okutulması lazım. atıyorum arapça bilmiyen bir insan ezanın ne anlama geldiğini bilmiyecek. sizin düşünceleriniz nelerdir?
sana göre kuran niye arapça

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Arapça bilmeyen birisine kurani Türkçe indirse arapça nasıl yazacak o adam? Bencede saçmalık peygamber efendimiz yaşadığı bölgede arapça hakim olduğu için Kur'an arapça yazılmış
Alakası yok.
Her şeyin sebebi var.
Peygamber arap olduğu için kuran arapça inmedi.
En uygun dil arapçaydı Allahta peygamberini arap olarak dünyaya getirdi kuranın dilinide arapça yaptı.
Bu sayede kuranda anlam bakımından zenginlik var.
KURAN VE EZANIN DİLİ ARAPÇADIR ANCAK ARABIN DEĞİLDİR.
MİLLET OLARAK DEĞERLENDİRMEYİN.
EĞER FARKLI DİLLERE ÇEVİRMENİN SAKINCASI OLMASAYDI BUNU BELİRTİRLERDİ.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
kafama hep bu soru takılıyor ezanın arapça okunmasını asla idrak edemiyorum tamamen mantıksız geliyor.
ezanı Allah indirmiyor (cebrail aracılığı ile) bir müslüman rüyasında görüp hz.muhammed'e anlatıyor
yani ezan bir ayet veya sure değil. bir çağrı mesajı bana göre sadece türkçe değil her ülkede ana diline göre okutulması lazım. atıyorum arapça bilmiyen bir insan ezanın ne anlama geldiğini bilmiyecek. sizin düşünceleriniz nelerdir?
Bazı şeylerin özünü bozmamak lazım.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom