Neler Yeni

Fiber Kablo Çektirme saçmalığı

Swear07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sedat Deryazoğlu
Ben 3 gün önce millenicom'un fiber paketlerine başvuruda bulundum bugün sabah eve kurulum için geldiklerinde dairede fiber kablo olmadığını ve bizim elektrikçi tutarak daireye fiber kablo çektirmemiz gerektiğini söylediler ancak benden üstüne faturaya ek 550 lira kurulum ücreti alacaklar sizce bu doğru mu benim üstüne ek elektrikçi mi tutmam gerekiyor yoksa bu Türk Telekom çalışanı bana yalan mı söyledi?

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
umut şahin
Ben 3 gün önce millenicom'un fiber paketlerine başvuruda bulundum bugün sabah eve kurulum için geldiklerinde dairede fiber kablo olmadığını ve bizim elektrikçi tutarak daireye fiber kablo çektirmemiz gerektiğini söylediler ancak benden üstüne faturaya ek 550 lira kurulum ücreti alacaklar sizce bu doğru mu benim üstüne ek elektrikçi mi tutmam gerekiyor yoksa bu Türk Telekom çalışanı bana yalan mı söyledi?
fiber kabloyu sizin çektirmeniz lazım ev sizin mi

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Halil Karagöz
Telekomun planında yoksa eviniz evet doğru söylemiş. Telekom şubesine gidip başvuru yaparsınız ama 3 4 aydan önce bağlayacaklarını sanmıyorum keşke önce youtubede vs araştırsaydınız.

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Twitter
cagdasclbi
Facebook
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
Kurulum dedikleri de modem arayüzüne girip kullanıcı adı şifreyi vs yazıyorlar.
Eve kablo çekme durumu size ait orası doğru (vdsl veya adsl altyapılarda kablo veriyorlar, genellikle müstakil evlere)
Ama fiber kablo için turktelekom a başvuru yapmanız daha iyi olur. Fiber kablo hem pahalıdır hem de çok hassastır.

Swear07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sedat Deryazoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telekomun planında yoksa eviniz evet doğru söylemiş. Telekom şubesine gidip başvuru yaparsınız ama 3 4 aydan önce bağlayacaklarını sanmıyorum keşke önce youtubede vs araştırsaydınız.
binada fiber mevcut kullanan dairelerde var sorun şu bina içi kutudan bizim daireye çekim yapılması gerekiyor mevzu bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

fiber kabloyu sizin çektirmeniz lazım ev sizin mi
daha yeni taşındık kiraciyiz, bir sürü şirket ve farklı altyapı kullandım ilk defa böyle bir saçmalıkla karşılaşıyorum

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Halil Karagöz
binada fiber mevcut kullanan dairelerde var sorun şu bina içi kutudan bizim daireye çekim yapılması gerekiyor mevzu bu
Telekom daha önceden sormuş olabilir çektirmek istememiş olabilirsiniz. Telekoma başvuru yapacaksınız olumlu yanıt gelirse 4 aya çekerler vermezlerse kendiniz çektireceksiniz mecbur. Bu arada genelde 1gbs planı olmayan evlere Telekom çekmiyor.

Top Bottom