Neler Yeni

Yardım Fifa 23 DirectX Hatası "DirectX function "GetDeviceRemovedReason" "

crawles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Can Yurtaçan
Merhabalar Fifa 23 oynarken rastgele olarak "DirectX function "GetDeviceRemovedReason" " şeklinde bir hata alıyorum. Bazen 10dk sonra bazen 3 saat sonra hata veriyor, bazense hiç vermiyor. İnternette biraz araştırdıktan sonra bu sorunun çokça kişi tarafından yaşandığını farkettim. Benim sorum bu sorunu yaşayıp çözebilenler nasıl çözdüler hangi yolları denediler. Sorunu yaşamış ve düzeltmiş olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Ayrıca sorunu çözememiş ama yaşayan kişiler de postun altına yazarsa konuyu güncel tutmak açısından güzel olur.

Serkan02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Serkan Ergon
Bende benzer yada aynı hatayı dediğin şekilde BF42 de alıyorum. Çözdüysen yardımcı olursan sevinirim.

crawles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Can Yurtaçan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende benzer yada aynı hatayı dediğin şekilde BF42 de alıyorum. Çözdüysen yardımcı olursan sevinirim.
çözemedim haftalardır olmuyordu bugün yine oldu, tatsız...

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
ram hızınız nedir?
Demek senin sorunu çözdük hocam.
çözemedim haftalardır olmuyordu bugün yine oldu, tatsız...
Başta BIOS güncel değilse onu güncelle (BETA BIOS'a güncellemeni tavsiye etmem). Delete tuşu ile BIOS'a gir. Oradan F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Geçtikten sonra Aı Tweaker sekmesi göreceksin ona bas. Gelen seçenekler Memory Frequency yazacak sende Auto durumda olması gerek. Onu 3533 MHz'ye ayarlayıp kaydedip çık hocam. (D.O.C.P açık olduğundan emin ol.)

Serkan02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Serkan Ergon

Başta BIOS güncel değilse onu güncelle (BETA BIOS'a güncellemeni tavsiye etmem). Delete tuşu ile BIOS'a gir. Oradan F7 tuşu ile Advanced Moda geç. Geçtikten sonra Aı Tweaker sekmesi göreceksin ona bas. Gelen seçenekler Memory Frequency yazacak sende Auto durumda olması gerek. Onu 3533 MHz'ye ayarlayıp kaydedip çık hocam. (D.O.C.P açık olduğundan emin ol.)
Hala hata almış değilim pazara kadar almaz isem güncellicem.

crawles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Can Yurtaçan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram hızınız nedir?
3600mhz
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam siz bu ram ayarıyla çözdünüz mü ona göre deneyeceğim
bir de ekran kartını underclock yaptım şuana kadar hata almadım ama performans kaybı oluyor tabi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,571
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bende de aynı hatayı veriyordu kendi kendine düzeldi :D

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
3600mhz
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam siz bu ram ayarıyla çözdünüz mü ona göre deneyeceğim
bir de ekran kartını underclock yaptım şuana kadar hata almadım ama performans kaybı oluyor tabi
Ben oyun oynamadığım için böyle şeyler başıma gelmedi. RAM frekansını çok azıcık kısınca genellikle sorun çözülüyor. Ekran kartını standart değerlerine alıp benim dediğim yolu deneyebilirsin.

Top Bottom