Neler Yeni

Fişte Bırakılan Telefonların batarya ömürleri azalır mı?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
%100'deyken kesiyorlar artık, doğru. Fişte öylece bırakılan telefonun batarya ömrü azalmaz (pil ve şarj aletinin orijinal olduğu ön kabuluyle tabii).

Şarja takılıyken oyun gibi ağır işlerle yüke sokmak zararlı. Çünkü batarya devamlı %99'a inip geri %100'e çıkma sikluslarına giriyor, o esnada çok ısınıyor, kalibre olamıyor vesaire. Fişte kendi halinde bırakınca akımı kesiyor ve zarar oluşmuyor. Benim bildiğim böyle.
Sen diyorsan doğrudur. :F: Ben de öyle biliyorum bu arada

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Peki birinci kalite yan sanayi şarj cihazları (ttec gibi) da aynı olayı yapıyor mudur ?

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Peki birinci kalite yan sanayi şarj cihazları (ttec gibi) da aynı olayı yapıyor mudur ?
Elektirik akımını telefonun şarj devresi keser. Kullandığınız adaptör değil.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ttec iyi bir yan sanayi marka değil hocam. Spigen, Anker iyi. Belki Baseus ve Ugreen'i de ekleyebiliriz.
He pek anlamam ki ben iyidir diye düşündüm en azından sayrox çöpünden iyidir. Bikere aldım syrox o zaman general Mobile android one vardı bende bataryayı şişirdi sonra gittim yeni batarya aldım bide ttec almıştım sorunsuz uzun süre kullanmistim
Anladım hocam.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE
Arabada şarjda takılı kullandığım cihazlarda batarya sorunu ve şarj soket sorunu yaşadım. En iyisi şarj dolunca çıkarıp kullanmak
Araç şarj soketleri ( Aslen Çakmaktır ) gerekli koruma sertifikalarına sahip olmadıkları için normal bir orijinal adaptöre nazaran daha kötü performans sergilerler. Akım koruması her ne kadar olsa da her telefon üreticisi telefonların araç içi (Çakmak soketi ile) şarj edilmemesini önerdiklerini net bir şekilde biliyorum.

Kısaca sorun şarjda bırakmak değil, araç içi şarj soketinde sertifika (gerekli teknoloji) olmamasıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak @andires42 'nin de dediği gibi akım telefonun şarj devresi emriyle kesilir. Adaptör sadece fazla yada dalgalı akımı stabil hale getirerek bataryanın daha sağlıklı dolmasını sağlar. Buradan da şunu anlayabiliriz ki, telefonları orijinal adaptörler ile şarjda bırakmak hiçbir sorun teşkil etmez :)

Son düzenleme:

Dejour

80+ Bronze
Instagramda bu postu gördüm tartışalım sizce zarar veriyor mu ? Veya burada yazanın ne kadarı doğru ne kadarı yanlış. Çünkü bu durum insanları ikiye ayırıyor kimi zarar verir kimi vermez diyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Alıntıyı görüntüle
Li-İon Pillerde bir şey olmaz
Yeni üretilen telefonlarında çoğunda Li-İon batarya bulunmakta

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,701
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Gücü kısmen keserler, %99 olduğu an yine fullemeye çalışıyor çoğu cihaz.

Eggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Ege Uzun
Bişey olmaz ama arkadaşın da dediği gibi şarja kullanırsanız sürekli batarya ve sarj arasında değişeceği için zarar verebilir.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Eskiden değişen bataryalar vardı. 3-5 tane batarya al hepsini doldur. Fazlasını cebine koy . Bitince sök tak şarj ful. Al sana hızlı şarj

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,671
Üyeler
142,313
Son üye
anonimuser6542
Top Bottom