Neler Yeni

Fitness - Hangi Supplementi almalıyım?

YigitElcin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Yiğit Elçin
Yağ yakıp kas kazanmak istiyorum fakat fazla bilgim yok creatine düşünüyordum ama genetik saç dökülmesi var o yüzden creatine dışı ne alabilirim?

CarEnthusiast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Akın Serhan Toğrul
Yağ yakıp kas kazanmak istiyorum fakat fazla bilgim yok creatine düşünüyordum ama genetik saç dökülmesi var o yüzden creatine dışı ne alabilirim?
Bizim Supplement dediğimiz takviyeler besin piramidin en tepesinde bulunan %10 luk dilimi kapsar neden alma ihtiyacı hissettiniz 'İyi bir vucudun %60'ı mutfakta %30'u spor salonunda oluşur' lafı da buna örnektir gerçekten beslenmeniz mükemmel mi de bu takviyelere bu kadar para harcıyorsunuz 'yağ yakıp kas kazanma' gibi bir bir şeyin olmadığını konusuna girmiyorum bile naçizane fikrim spor konusunda bilinçlenmenizdir spor geçmişiniz hakkında bir şey bilmesem de söyleme ihtiyacı hissettim kusura bakmayın

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
Öncelikle neden supplement'e ihtiyaç duyduğunu öğrenebilir miyim ? çünkü sihirli bir değnek etkisi yok hocam. Kalori açığı oluşturup çokta güzel kilo verebilirsin. Aynı zamanda yağ yakıp kas hacmini de supplementsiz arttırabilirsin. Supplement sadece ihtiyaç duyulduğu zaman günü kurtarıcı bir gıda takviyesidir. Spor sonrası besinini ve spor öncesi yüklemeni karşılayabiliyorsan bence supplement'e ihtiyacın yok. Sadece kalori takibi yaparak ve kademeli şekilde günlük alman gereken kaloriyi aydan aya düşürerek düzenli şekilde kilo verebilirsin.(kilo vermenin devamlılığı için şart) Kaslarından kaybetmeden ve yağlarından yakarak.Diyetine ek olarak bitki çayları yağ yakmana ve kilo vermene faydası olacak ürünlerdir. Kiraz sapı, mısır püskülü, altın otu, cinnema, barut ağacı kabuğu, hibisküs, yeşil çay vb. içeren karışık bitki çaylarından tüketebilirsin.(ilk haftalarda bitki çayıyla beraber vücudunda biriken ödemi rahatlıkla atacaksın.) sana tavsiyem tek önerdiğim supplement bcaa olabilir o da kilo verirken kaslarından kaybetme diye. Sanıldığı kadar masum değiller çünkü ✌️

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
Güncel kilonu sağlıklı beslenerek koru. Zaman içinde bu sarfettiğin efor ile değişimi görürsün. Bu rada kardiyo ve ağırlık antrenmanlarını unutma.

YigitElcin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Yiğit Elçin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bizim Supplement dediğimiz takviyeler besin piramidin en tepesinde bulunan %10 luk dilimi kapsar neden alma ihtiyacı hissettiniz 'İyi bir vucudun %60'ı mutfakta %30'u spor salonunda oluşur' lafı da buna örnektir gerçekten beslenmeniz mükemmel mi de bu takviyelere bu kadar para harcıyorsunuz 'yağ yakıp kas kazanma' gibi bir bir şeyin olmadığını konusuna girmiyorum bile naçizane fikrim spor konusunda bilinçlenmenizdir spor geçmişiniz hakkında bir şey bilmesem de söyleme ihtiyacı hissettim kusura bakmayın
Sorun değil, fazla bilgim olmadığını zaten belirttim. Kendime ait hoca yardımı ile besin programım var. Her gün bu programa uyuyorum ve maddi sorunum olmadığı için masrafını karşılayabileceğim. Ekstradan supplement alabilirim bu yüzden ufacık bir yardımı bile olsa öneri istedim.

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
Öncelikle neden supplement'e ihtiyaç duyduğunu öğrenebilir miyim ? çünkü sihirli bir değnek etkisi yok hocam. Kalori açığı oluşturup çokta güzel kilo verebilirsin. Aynı zamanda yağ yakıp kas hacmini de supplementsiz arttırabilirsin. Supplement sadece ihtiyaç duyulduğu zaman günü kurtarıcı bir gıda takviyesidir. Spor sonrası besinini ve spor öncesi yüklemeni karşılayabiliyorsan bence supplement'e ihtiyacın yok. Sadece kalori takibi yaparak ve kademeli şekilde günlük alman gereken kaloriyi aydan aya düşürerek düzenli şekilde kilo verebilirsin.(kilo vermenin devamlılığı için şart) Kaslarından kaybetmeden ve yağlarından yakarak.Diyetine ek olarak bitki çayları yağ yakmana ve kilo vermene faydası olacak ürünlerdir. Kiraz sapı, mısır püskülü, altın otu, cinnema, barut ağacı kabuğu, hibisküs, yeşil çay vb. içeren karışık bitki çaylarından tüketebilirsin.(ilk haftalarda bitki çayıyla beraber vücudunda biriken ödemi rahatlıkla atacaksın.) sana tavsiyem tek önerdiğim supplement bcaa olabilir o da kilo verirken kaslarından kaybetme diye. Sanıldığı kadar masum değiller çünkü ✌️
Hocam diyet yaparken de elbette kas kaybedecek çünkü kaybetmemesi sporcu değilse ğek mümkün olmuyor. Yanlıs miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun değil, fazla bilgim olmadığını zaten belirttim. Kendime ait hoca yardımı ile besin programım var. Her gün bu programa uyuyorum ve maddi sorunum olmadığı için masrafını karşılayabileceğim. Ekstradan supplement alabilirim bu yüzden ufacık bir yardımı bile olsa öneri istedim.
BCAA olabilir. Eğer arkadaşın desiği gibi bir kalori açığı oluşturursan BCAA ile en azından kaybettiğini, daha iyi oluşturabilirsin. Bunlar çok spesifik şeyler aslında iyice ölçüp tartılmalı. Kesinlikle clean beslenme şart ama.

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Eğer kiloluysanız ve kilo veriyorsanız BCAA, hacim kazanmak ve güçlenmek için creatin, uyku kalitesini arttırmak ve T artışı için ZMA, kilo almak için gainer. Bunların büyük bir kısmını doğal olarak besinlerden karşılanabilir. BCAA yerine protein ağırlıklı bir diyet yeterli olur. Creatin için maalesef sadece takviye ile 5 gr alabilirsiniz et ile almak imkansız. ZMA için de aynı şeyler geçerli. Gainer yerine günlük olarak sağlıklı karbonhidrat almanız aynı etkiyi verir.

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Hocam 16/8 programını kullanabilirsiniz yap eritmek için.
Şekerli ve aşırı karbonhidratlı ürünlerden uzak durmanız gerektiğini biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum.
Kas kazanımı ve protein alımı ile ilgili olarak
Yulaf ve yeşil mercimek bana göre en fp besinlerden. (Tavuk pilav bile lüks artık he bütçeniz varsa o ayrı)

Arkadaşlarınızla halısaha basketbol yüzme gibi faaliyetler planlayın hem kondisyon kasarsınız hemde kilo vermeye yardımcı olur

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Şekerli ve aşırı karbonhidratlı ürünlerden uzak durmanız gerektiğini biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum.
Yulaf ve yeşil mercimek bana göre en fp besinlerden. (Tavuk pilav bile lüks artık he bütçeniz varsa o ayrı)

Arkadaşlarınızla halısaha basketbol yüzme gibi faaliyetler planlayın hem kondisyon kasarsınız hemde kilo vermeye yardımcı olur
Yeşil mercimeğin biyolojik değeri %50 gibi bir şey. 50 Gr yeşil mercimekten alınan proteini 25 gr olarak sayın çünkü vücutta %50'si kullanılıyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: RefX
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
Hocam diyet yaparken de elbette kas kaybedecek çünkü kaybetmemesi sporcu değilse ğek mümkün olmuyor. Yanlıs miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

BCAA olabilir. Eğer arkadaşın desiği gibi bir kalori açığı oluşturursan BCAA ile en azından kaybettiğini, daha iyi oluşturabilirsin. Bunlar çok spesifik şeyler aslında iyice ölçüp tartılmalı. Kesinlikle clean beslenme şart ama.
şöyle ki iş tamamen beslenmeye bakıyor. normal diyetlere nazaran 3 öğünden ziyade 5 öğün tüketilirse ve vücuda gereken protein desteği sağlanırsa. ayrıca gece yatmadan önce iyi yani uyku esnasında vücudu proteinsiz bırakmamak için kazein kaynağı olan süt tüketilmelidir. kazeinin emilimi vücutta uzun sürdüğü için vücutta proteinsiz kalmamış oluyor. kesin bir şey diyemeyiz kas kaybı konusunda çünkü stres bile yağ depolanmasına ve kas kaybına sebebiyet veriyor. uyku düzenini bozulması gibi etkenler kas kaybına yol açabiliyor. Dikkat edildiği sürece en az kas kaybıyla bu işi yapmak mümkün bu arada.
tavsiye olarak omega-3 yağ yakımını destekler ister öğünlerinde balığa yer ver istersen aktarlardan epa ve dha değerleri yüksek olan omega 3- 6 - 9 tabletlerinden tüket.
kilo vericem diye de karb. tamamen kesme güçten kuvvetten düşersin spordan önce mutlaka karb. tüket. vücudun enerji kaynağı karbonhidrattır yeterli miktarda karb. alamazsan kasların yıkıma uğrayabilir. kas kaybetmeden kilo vermek uzun süreçlerden biridir. tartıda kilon değişmezken vücut ölçülerin küçülür bu sayede. tartı her zaman senin için kilo verdiğini gösteren bir araç değildir. yağ yakarken kas aldığın için vücudunda küçülmeler olacaktır. kasın hacmiyle yağın vücutta kapladığı alan aynı değildir. haftalık vücudunun ölçülerini not al.
vücuttaki en büyük kas kütlesi bacaklarda bulunur. Kas kütlen ne kadar artarsa yağ yakma hızında aynı oranda artar. Sporda bacak çalışmaya ekstra özen göster.
kardiyoyu ağırlık çalışmalarından sonra yap. spordan çıktıktan sonra bile nabız yüksek olacağı için vücut yağ yakmaya devam eder.

Son düzenleme:

YigitElcin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Yiğit Elçin

Günde toplam yediğim şeyler:
300gr tavuk, 1.5 kase bulgur pilavı, marul salatalık vs. , 2 kaşık fıstık ezmesi, lor peyniri, süt, zeytin, 3-4 yumurta vs. bunun dışına çıkmıyorum zaten geçen tartıldım kilo verdiğim için biraz kasta kaybetmişim kası korumak istiyorum aslında

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Günde toplam yediğim şeyler:
300gr tavuk, 1.5 kase bulgur pilavı, marul salatalık vs. , 2 kaşık fıstık ezmesi, lor peyniri, süt, zeytin, 3-4 yumurta vs. bunun dışına çıkmıyorum zaten geçen tartıldım kilo verdiğim için biraz kasta kaybetmişim kası korumak istiyorum aslında
Kilo ile kas kaybının doğrudan alakası yok diye biliyorum.
Benim bildiğim kadarıyla kas kaybı 2 hafta gibi bir süre boyunca ağırlık çalışmazsan başlıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,656
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn
Top Bottom