Neler Yeni

Fitness Soru-Cevap Sorun gelsin

HasanBG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
858
İsim
Hasan
Fitness Soru-Cevap varsa sorularınız sorun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.
zayıflarken kas yapmak mümkün müdür + spor boyun uzamasını engeller mi + 80 kilo olan bir insan günde kaç gram protein almalı

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
1 ayda 5 kilo felan verdim belirli süre sonra kardiyo bisiklet koşu bandı çok sıkmaya başladı birde şunu sorcam. sabah 5 te yatıyorum akşam 5 de kalkıyorum spora giderken 2 saat ful body çalışıyorum akşam eve gelince havuç salatası yiyorum kabak yemeği yiyorum genelde 1 günde tek öğün yiyorum hızlı kilo verirmiyim 1 ayda 5 kilo iyi mi? kötümü yarım yamalak gitmiştim.
Günde 1 öğün yiyerek elbet kilo verirsin ama bu sağlığını kötü etkileyebilir. Bu şekilde sağlıksız verdiğin kiloları tekrardan hızlıca alabilirsin.

Deadlifter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
Cenk
zayıflarken kas yapmak mümkün müdür + spor boyun uzamasını engeller mi + 80 kilo olan bir insan günde kaç gram protein almalı
Zayıflarken kas yapabilirsin boyunun uzamasını engellemez. 120gr proteinin altına düşmemeye çalış 120/150 idealdir(Şartlar normal ise)
Mesaj otomatik birleştirildi:

16 yasindayim yaklasik 1 yildir fitness yapiyorum protein tozu kullanmali miyim yoksa 18imi mi bekleyeyim gunluk yeterli proteini alamiyorum bazen malum tr sartlari
İlk önce protein tozu almak yerine ona ayıracağın bütçeyi beslenmene dahil et. Protein tozu kullanımı tercih meselesi sağlık problemin yoksa kullanmanda bir sakınca yok.

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
862
İsim
.
Zayıflarken kas yapabilirsin boyunun uzamasını engellemez. 120gr proteinin altına düşmemeye çalış 120/150 idealdir(Şartlar normal ise)

İlk önce protein tozu almak yerine ona ayıracağın bütçeyi beslenmene dahil et. Protein tozu kullanımı tercih meselesi sağlık problemin yoksa kullanmanda bir sakınca yok.
Standart olarak 10-12 barfiks çekebiliyorum daha üstü olmuyor , ginede vücuda faydası olur mu ve nasıl arttırabilirim ?

Deadlifter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
Cenk
Standart olarak 10-12 barfiks çekebiliyorum daha üstü olmuyor , ginede vücuda faydası olur mu ve nasıl arttırabilirim ?
10/12 barfiks eğer nizami şekildeyse çok iyi. Düzenli olarak yaparak arttırabilirsin. Hareketin negatifine odaklandığın setler ekleyebilirsin. Faydası kesinlikle olur.

Berke Fitness

80+ Bronze

saglik problemin yoksa derken mesela kalp ritmi bozuklugum var benim kullanabilir miyim

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,192
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️

equinoxx

80+ Bronze
tabi omuzlarınıza baskı yapıldıkça boyunuz uzar saçma saçma konuşmayın
Ya sen bir daha spor salonuna bile girme. Omuz baskısı ile ne alakası var. Omuza baskı yapmıyor, kalçana yapıyor. Boy moy kısalmaz.

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,192
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️
Ya sen bir daha spor salonuna bile girme. Omuz baskısı ile ne alakası var. Omuza baskı yapmıyor, kalçana yapıyor. Boy moy kısalmaz.
6 yıldır spor salonuna gidiyorum ekstra ağırlık olaya girdimi ve ergenlik çağında ise eklem kabiliyetini azaltır

equinoxx

80+ Bronze

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,192
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç