Neler Yeni

Ford connect 1.8 tdci 2013 glx sorunları

Zombie9

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Erhan Kaya
Araç bugün klima açık şekilde giderken bir anda yolun 30. Kilometresi gibi arıza ışığı yaktı durduk stop edip bekledik ve tekrar çalıştırdık. Ardından 15 dakika sonra araç tekrar aynı ışığı yaktı bahsettiğim ışık ünlem işareti olan. Araç köyden geri döndü tamir için sanayide bilgisayar üzerinden bakılıp araçda sorun olduğu ve salı günü tekrar gelmesi gerektiği söylendi. Araç tekrar geldi geriye yaklaşık 250km yol yaptı ve bu yolu sabahtan ikindiye kadar olan sürede yaptı. Aracı yaklaşık 1 saat durduktan sonra kontrol ettiğimde 55 dereceydi ve yağ sıcaklığı elimi yakacak derecedeydi. Motor fazla ısınmıştı. Araba sanayiye gidip gelmesinden sonra 3 saat kadar kapalı şekilde gölgede kaldı 15 dakika çalıştı ve 3 km kadar yol yaptı. Evin önünde 77 dereceyi gördüm motor sıcaklığında. 1.30 saat soğudu ve anca 55 dereceye düştü bende kaputu açıp soğumasını bekliyorum 45 dakikadır. Araç şu an 44 derece. Acaba nasıl bir sorun olabilir? Salı günü arabayı yaklaşık 1 saat ve 90km sürüp sanayiye götürmek mantıklı mı? Bir şey olma ihtimali var mı?

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ford lar genelde sıcak çalışır dostum. Eğer hararet 90 I geçmiyorsa sorun yok. Kışın bile 3 km gitsen ford dizel 90 dereceye sabitler

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yetkili servise veya işini iyi yapan bir servise gitmelisiniz, hararet sorununuz var fakat bir çok sebebi vardır bunun, işini bilen biri baksın ki çok parça değişmek ile uğraşmayın.

Zombie9

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Erhan Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ford lar genelde sıcak çalışır dostum. Eğer hararet 90 I geçmiyorsa sorun yok. Kışın bile 3 km gitsen ford dizel 90 dereceye sabitler
Onu biliyorum fakat araç çekişten düşüyor ve soğumuyor

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Top Bottom