Neler Yeni

Forum için önerim, ricam...

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Bu arada sadece konu dışında açılanların denetlenmesini istememin sebebi hem moderatör sayısı az olması hem de anlık olarak acilen yardıma ihtiyacı olan kişilerin konularının direkt olarak bize görünmesi.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
Kendi adıma konuşayım doların ne kadar olduğunu internette saniyeler içinde öğrenebiliyoruz. Forumda bu konuları açıp istemeden dahi olsa kaos ortamı oluşması kendimce yanlış buluyorum.
Bence doların 6'dan 7 olmasını söylemek için konu açmıyorlar. Genel olarak konunu ana fikrini başlığa yazık altında çok farklı fikirler paylaşıyorlar. Ki bu fikirler paylaşılmaz ve bilgisi olmayanlar bilgilenmezse bir anlamı olmaz bence. Ha bende bi tık fazlalaştığını kabul ediyor ve size hak veriyorum yalnız bu kullanıcıların suçu değil, her gün daha da çöken ve çöktürülen ekonomi ve onu yönetenlerin suçu. Yönetim tarafından bi tık el atılabilir belki ama o zamanda özgürce fikir belirtebilme hakkımız bi tık kısıtlanır gibi hissederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence sadece konu dışı kısmında açılan konular denetlenebilir ve gerçekten aşırı gereksiz olan konular kabul edilmez ve bence de siyaset ve ekonomi konuşma yeri burası değil haftada 1-2 defa doların durumu diye konu açılıyor ve bu can sıkıcı.
Forum kültürü direkt olarak bir kategoriyi ele almaz. Birçok farklı kategoriden konular içeririr. Siyaset ve ekonomi yeri geldiğinde konuşulabilmelidir. Böyle forumlarda insanlar bir araya gelip konuşmazsa nerde konuşup bilgilenicekler?

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
katılıyorum size.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Bence doların 6'dan 7 olmasını söylemek için konu açmıyorlar. Genel olarak konunu ana fikrini başlığa yazık altında çok farklı fikirler paylaşıyorlar. Ki bu fikirler paylaşılmaz ve bilgisi olmayanlar bilgilenmezse bir anlamı olmaz bence. Ha bende bi tık fazlalaştığını kabul ediyor ve size hak veriyorum yalnız bu kullanıcıların suçu değil, her gün daha da çöken ve çöktürülen ekonomi ve onu yönetenlerin suçu. Yönetim tarafından bi tık el atılabilir belki ama o zamanda özgürce fikir belirtebilme hakkımız bi tık kısıtlanır gibi hissederim.
Belki benim foruma bakış açımdan dolayıdır bu düşüncem. Ben daha çok donanım ve teknoloji üzerine kurulu olduğunu ancak diğer konuların da konuşulabileceğini düşünüyorum. Ancak bu konular donanım konularına kafa tutacak seviyeye geldiğini düşünüyorum tabi ki bu yanlış olabilir. Tahmini konuşuyorum.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar bikaç aydır forumda zaman geçiriyorum ve bundan dolayı hiçbir şikayetim yok aksine çok memnunum. Ancak bazı konular gerçekten can sıkıyor benim açımdan. Ben kendi adıma konuşayım bu forumda dış dünyada ki kaos ortamından ve gergin havada biraz olsun uzaklaşmak ve burda hem bilgilenip hemde eğlenceli zaman geçirmek için giriyorum. Sürekli ülkenin ekonomi durumu, siyasal konular, konu dışı kategorisinde ki "bazı" sonu kalp kırmayla, uzaklaştırmayla biten konular sayısı oldukça artmaya başladı. Bu benim gibi düşünenler varsa oldukça can sıkıcı bir durum. tabii ki dileyen kurallar dahilinde istediği konuyu açabilir bunda herhangi bir sıkıntı yok. Ancak bu konuların sayısının artması beni üzdüğü gibi forumdaki eğlenceli ortama da hasar verdiğini düşünüyorum. Yöneticilerimiz bu konu hakkında yorum yaptımı bilmiyorum eğer yaptılarsa görmedim özür dilerim şimdiden. Ancak yapmadılarsa bu konuda bi çözüm bulabilir miyiz diye buradan rica da bulunayım. Akla gelen ilk seçenek tabi ki konuların açılmadan önce onay süreci olması fakat bu söz konusu değilse nasıl bir yol izlemeliyiz düşünmekte fayda var. Uzun bir yazı oldu kimseye bir gönderme vs tabii ki söz konusu değil genelleme yaparak konuştum. Yine de üzerine alınıp kırdığım biri varsa özür dilerim. Yöneticilerimizden bir çözüm bekliyorum. En azından bu konu hakkında fikirleri nelerdir öğrenmek isterim. Teşekkürler 🙏
Ezel diyorsa tabi doğrudur.

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Forum kültürü direkt olarak bir kategoriyi ele almaz. Birçok farklı kategoriden konular içeririr. Siyaset ve ekonomi yeri geldiğinde konuşulabilmelidir. Böyle forumlarda insanlar bir araya gelip konuşmazsa nerde konuşup bilgilenicekler?
Tamam konuşsunlar ama bu kadar sık yapmasınlar çünkü ben 5 dakika ara ile açılmış 2 tane dolar konusu gördüm buna bir denetleme gelsin en azından.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
Tamam konuşsunlar ama bu kadar sık yapmasınlar çünkü ben 5 dakika ara ile açılmış 2 tane dolar konusu gördüm buna bir denetleme gelsin en azından.
O olabilir işte. Bazen kullanıcılar bir konu açmadan önce aynı konunun 5 dk önce açıldığını göremeyebiliyor. Kasten yapılan bir şey değil bence.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Günde defalarca açılıyor tahminimce ve kaos ortamı oluşuyor.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Sürekli aynı şikayetler, sürekli aynı tavsiyeler.
Mümkünatı olan bir çözüm ise yok.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Sürekli aynı şikayetler, sürekli aynı tavsiyeler.
Mümkünatı olan bir çözüm ise yok.
O halde forumu olduğu gibi kabullenip ona göre vakit geçirmeye çalışıcaz demektir. Saygı duyarım.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
O halde forumu olduğu gibi kabullenip ona göre vakit geçirmeye çalışıcaz demektir. Saygı duyarım.
Gönül ister ki tüm sorunlar çözüme kavuşsun ancak kolay değil, olmuyor maalesef.
Zaten henüz yeni bir forum burası, zamanla düzelecek ve tüm konular yerine oturacaktır.
Olduğu gibi kabullenmektense tavsiyeler ve fikirler sunalım ancak milyon kere red yiyen tavsiyeler tekrar tekrar sunuluyor.
Bu da hem moderatörler hem de üyeler için can sıkıcı bir durum haline geliyor.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Siyasi ve ekonomik olan konuları konuşmak isteyenler için önerim ekşisözlük adlı mecraya gitmenizi öneririm hem orası böye konuların daha çok konuşulduğu hem de daha bilgili insanların olduğu bir yer

burası bir teknoloji forumu ve burada teknoloji konuşulmasını daha mantıklı buluyorum ben

Top Bottom