Neler Yeni

Forum için önerim, ricam...

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Gönül ister ki tüm sorunlar çözüme kavuşsun ancak kolay değil, olmuyor maalesef.
Zaten henüz yeni bir forum burası, zamanla düzelecek ve tüm konular yerine oturacaktır.
Olduğu gibi kabullenmektense tavsiyeler ve fikirler sunalım ancak milyon kere red yiyen tavsiyeler tekrar tekrar sunuluyor.
Bu da hem moderatörler hem de üyeler için can sıkıcı bir durum haline geliyor.
Tabi ki iş yöneticilerde bitiyor. Ancak daha önce defalarca kez böyle tavsiye sunulduysa üyelerin sesine kulak vermekte fayda olacağını düşünüyorum. En azından belli bir süre denenebilir. Bu durum değişmez ise o halde yapacak bir şey yok deriz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,354
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Fikirler paylaşılamayacaksa neden forum açalım diyorum.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Siyasi ve ekonomik olan konuları konuşmak isteyenler için önerim ekşisözlük adlı mecraya gitmenizi öneririm hem orası böye konuların daha çok konuşulduğu hem de daha bilgili insanların olduğu bir yer

burası bir teknoloji forumu ve burada teknoloji konuşulmasını daha mantıklı buluyorum ben
Demek istedğimi özetlemişsin kardeşim teşekkür ederim 🙏

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Tabi ki iş yöneticilerde bitiyor. Ancak daha önce defalarca kez böyle tavsiye sunulduysa üyelerin sesine kulak vermekte fayda olacağını düşünüyorum. En azından belli bir süre denenebilir. Bu durum değişmez ise o halde yapacak bir şey yok deriz.
Bu dediğine cevap vermek bana düşmez.
@Mehmet Yılmaz hocam ilgileniyor.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Demek istedğimi özetlemişsin kardeşim teşekkür ederim 🙏
rica ederim ne demek ben aynı zamanda ekşi sözlükte yazarlık da yapıyorum burada böyle konuları görmek canımı sıkıyor orda ise normal geliyor onun için siyaset ve ekonomi konuşacakları ekşisözlüğe davet ediyorum

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sürekli ülkenin ekonomi durumu, siyasal konular, konu dışı kategorisinde ki "bazı" sonu kalp kırmayla, uzaklaştırmayla biten konular sayısı oldukça artmaya başladı.Ancak bu konuların sayısının artması beni üzdüğü gibi forumdaki eğlenceli ortama da hasar verdiğini düşünüyorum.
Yöneticilerimizden bir çözüm bekliyorum. En azından bu konu hakkında fikirleri nelerdir öğrenmek isterim. Teşekkürler 🙏
Siyaset/Politika ve Din ile ilgili tartışmalar zaten istemediğimiz ve bizim izin vermediğimiz bir şey ama insanların saygılı şekilde konuştuğu konulara karışmak doğru olmaz. Daha önceden de demiştim, forum sisteminde üyelere zorla konu okutma özelliği yok.
Yani içeriğini görmek istemediğiniz konulara siz kendi isteğiniz ile giriyorsunuz. Eğer girmezseniz, görmezsiniz.
Bir konu sizin ilginizi çekmiyor olabilir, buna saygı duyarız. Ama sizin ilginizi çekmediği için yasaklarsak, diğer insanlara saygı duymamış oluruz.

Ayrıca; "Teknoloji" sadece chipset ve anakart ile sınırlı değil, ekonomi de teknolojinin bir parçasıdır.
Bazı insanlar monitör ile ilgili konuşmak ister, bazı insanlar da ekonomide gelişen olayların teknolojiye yansıyan durumlarını konuşmak ister.
Dolar kurunda olan sürekli dalgalanma için ayrı ayrı konular açılması benim de onayladığım bir şey değil, zaten bununla ilgili "tek bir konu açın, orada istediğiniz kadar yazın" demiştim. Onun haricinde insanlara "şunu konuş-bunu konuşma" demiyoruz.
Gerçekten konuşulmaması gereken şeyler olursa, üyelerimiz rapor gönderiyor, bizler de kontrol ediyor ve gereğini yapıyoruz.

örneğin adam mouse modeliniz ne diye konu açıyor ve en az 100 tane mesaj alıyor ama örneğin monitöre görüntü gelmiyor diye anılan konular cevap verilmiyor.
Bunun sebebini açıklayayım;
Monitöre görüntü gelmeme sorununun çözümünü herkes bilmiyor ama neredeyse herkes kullandığı mouse modelini biliyor.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
@Kazım Soy hocam ekonomi için ana konu açmasına rağmen halen daha günde onlarca konu açılıyor.
Ana konu'nun sabitlenmesi iyi olur, açılan konular da kilitlenerek ana konu'ya yönlendirme yapılabilir.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Siyaset/Politika ve Din ile ilgili tartışmalar zaten istemediğimiz ve bizim izin vermediğimiz bir şey ama insanların saygılı şekilde konuştuğu konulara karışmak doğru olmaz. Daha önceden de demiştim, forum sisteminde üyelere zorla konu okutma özelliği yok.
Yani içeriğini görmek istemediğiniz konulara siz kendi isteğiniz ile giriyorsunuz. Eğer girmezseniz, görmezsiniz.
Bir konu sizin ilginizi çekmiyor olabilir, buna saygı duyarız. Ama sizin ilginizi çekmediği için yasaklarsak, diğer insanlara saygı duymamış oluruz.

Ayrıca; "Teknoloji" sadece chipset ve anakart ile sınırlı değil, ekonomi de teknolojinin bir parçasıdır.
Bazı insanlar monitör ile ilgili konuşmak ister, bazı insanlar da ekonomide gelişen olayların teknolojiye yansıyan durumlarını konuşmak ister.
Dolar kurunda olan sürekli dalgalanma için ayrı ayrı konular açılması benim de onayladığım bir şey değil, zaten bununla ilgili "tek bir konu açın, orada istediğiniz kadar yazın" demiştim. Onun haricinde insanlara "şunu konuş-bunu konuşma" demiyoruz.
Gerçekten konuşulmaması gereken şeyler olursa, üyelerimiz rapor gönderiyor, bizler de kontrol ediyor ve gereğini yapıyoruz.

Bunun sebebini açıklayayım;
Monitöre görüntü gelmeme sorununun çözümünü herkes bilmiyor ama neredeyse herkes kullandığı mouse modelini biliyor.
Evet sizi de anlıyorum. Ancak üyelerin bu uyarınıza pek kulak astığını düşünmüyorum. Zira hergün defalarca kez açılıyor. Tabi ki biz rapor göndeririz yine size. Ancak biz göndermeden siz gerekli uyarıyı yapmanız veya konuyu hiç onaylamamanız daha mantıklı geliyor bana. Aksi halde tabii ki kimse zorla konulara girmiyor. Ancak bilgilenmek veya dediğim gibi ülkenin durumundan biraz olsun uzaklaşmak için girdiğim forumda açılan konuların can sıkıcı olmasında üyelerin tabii ki suçu yok. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ayrıca 🙏
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Kazım Soy hocam ekonomi için ana konu açmasına rağmen halen daha günde onlarca konu açılıyor.
Ana konu'nun sabitlenmesi iyi olur, açılan konular da kilitlenerek ana konu'ya yönlendirme yapılabilir.
Evet mesela mantıklı bir çözüm olur bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fikirler paylaşılamayacaksa neden forum açalım diyorum.
Yukarıda da söylemiştim hocam. Belki benim bu foruma bakış açımdan dolayıdır. Daha çok donanım ve teknoloji üzerine gördüğüm için bu tarz konuların açılmasını pek hoş karşılamıyorum. Yanlış düşünüyor olabilirim kusura bakmayın lütfen. Ancak bu hergün defalarca açılmadığı anlamına gelmiyor tabii ki o ayrı konu. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim 🙏

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,354
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Maalesef foruma bakış açınız biraz yanlış. Türkiye'nin en büyük forumu olan Donanımhaber'e bakarsanız göreceksinizdir.

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,354
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Estağfirullah, rica ederim.

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Arkadaşlar bikaç aydır forumda zaman geçiriyorum ve bundan dolayı hiçbir şikayetim yok aksine çok memnunum. Ancak bazı konular gerçekten can sıkıyor benim açımdan. Ben kendi adıma konuşayım bu forumda dış dünyada ki kaos ortamından ve gergin havada biraz olsun uzaklaşmak ve burda hem bilgilenip hemde eğlenceli zaman geçirmek için giriyorum. Sürekli ülkenin ekonomi durumu, siyasal konular, konu dışı kategorisinde ki "bazı" sonu kalp kırmayla, uzaklaştırmayla biten konular sayısı oldukça artmaya başladı. Bu benim gibi düşünenler varsa oldukça can sıkıcı bir durum. tabii ki dileyen kurallar dahilinde istediği konuyu açabilir bunda herhangi bir sıkıntı yok. Ancak bu konuların sayısının artması beni üzdüğü gibi forumdaki eğlenceli ortama da hasar verdiğini düşünüyorum. Yöneticilerimiz bu konu hakkında yorum yaptımı bilmiyorum eğer yaptılarsa görmedim özür dilerim şimdiden. Ancak yapmadılarsa bu konuda bi çözüm bulabilir miyiz diye buradan rica da bulunayım. Akla gelen ilk seçenek tabi ki konuların açılmadan önce onay süreci olması fakat bu söz konusu değilse nasıl bir yol izlemeliyiz düşünmekte fayda var. Uzun bir yazı oldu kimseye bir gönderme vs tabii ki söz konusu değil genelleme yaparak konuştum. Yine de üzerine alınıp kırdığım biri varsa özür dilerim. Yöneticilerimizden bir çözüm bekliyorum. En azından bu konu hakkında fikirleri nelerdir öğrenmek isterim. Teşekkürler 🙏
Ben aksine foruma girince biraz da bu tarz konular arayan üyelerden biriyim. Sırf burada sadece bilgisayar konuları var diye artık eskisi kadar bakmıyorum bu foruma. Gündem konularına dair diğer forumlarda vakit geçiriyorum.

Neticede burada sadece bilgisayar konuşmak olmaz. Burası bir forum. Saygı ve sevgi çerçevesi dahilinde her şeyi konuşabiliriz. Ancak forum üyelerinin genel yaş ortalaması düşük olduğu için, henüz toy oldukları için bu konuların sonu kalp kırma, tartışma, hakaretle sonuçlanabiliyor. Diğer forumlara bakarsanız konu dışı bölümünde birçok kişinin gündem konularını seviyeli ve düzgün bir şekilde tartıştığını görebilirsiniz.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Evet sizi de anlıyorum. Ancak üyelerin bu uyarınıza pek kulak astığını düşünmüyorum. Zira hergün defalarca kez açılıyor. Tabi ki biz rapor göndeririz yine size. Ancak biz göndermeden siz gerekli uyarıyı yapmanız veya konuyu hiç onaylamamanız daha mantıklı geliyor bana. Aksi halde tabii ki kimse zorla konulara girmiyor. Ancak bilgilenmek veya dediğim gibi ülkenin durumundan biraz olsun uzaklaşmak için girdiğim forumda açılan konuların can sıkıcı olmasında üyelerin tabii ki suçu yok. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ayrıca 🙏
Açılan konuları görebiliyorsunuz ama silinen konuları ve gün içinde yapılan moderasyon işlemlerini görmüyorsunuz.
Bu yüzden böyle yanlış düşüncelerinizin olmasını normal karşılıyorum.

Açılan konuların onaydan geçmesini önermek bana göre pek doğru bir şey değil. Çünkü bir konunun var olması benim iznim ile olacak.
Bu da demek oluyor ki "Üyeler, benim canım hangi konuyu göstermek isterse onu görebilecek" bu da pek doğru bir düşünce değil.

Burası yaşadığımız ülkenin sorunlarından kaçmak için oluşturulmuş bir liman değil, bir "forum" sitesi.
Bilgilenme konusunda da en başta öğrenmemiz gereken bilgi "fikirlere saygılı olmak"
Az önce de dediğim gibi; diğer üyeler sizin bakış açınıza ters veya farklı konular konuşmak istiyor olabilir, onların bu isteğine saygı duyar ve açtıkları konulara girmezseniz, rahatsız olacağınız bir durum görmezsiniz. Eğer bir konuya girip sohbetine de dahil oluyorsanız, orada da rahatsız olacağınız bir şey yoktur diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,331
Üyeler
140,810
Son üye
taklakınggo
Top Bottom