Neler Yeni

Forum için önerim, ricam...

Tabi doğrudur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Enes Güney
Steam
Polat Alemdar
Açılan konuları görebiliyorsunuz ama silinen konuları ve gün içinde yapılan moderasyon işlemlerini görmüyorsunuz.
Bu yüzden böyle yanlış düşüncelerinizin olmasını normal karşılıyorum.

Açılan konuların onaydan geçmesini önermek bana göre pek doğru bir şey değil. Çünkü bir konunun var olması benim iznim ile olacak.
Bu da demek oluyor ki "Üyeler, benim canım hangi konuyu göstermek isterse onu görebilecek" bu da pek doğru bir düşünce değil.

Burası yaşadığımız ülkenin sorunlarından kaçmak için oluşturulmuş bir liman değil, bir "forum" sitesi.
Bilgilenme konusunda da en başta öğrenmemiz gereken bilgi "fikirlere saygılı olmak"
Az önce de dediğim gibi; diğer üyeler sizin bakış açınıza ters veya farklı konular konuşmak istiyor olabilir, onların bu isteğine saygı duyar ve açtıkları konulara girmezseniz, rahatsız olacağınız bir durum görmezsiniz. Eğer bir konuya girip sohbetine de dahil oluyorsanız, orada da rahatsız olacağınız bir şey yoktur diye düşünüyorum.
Bu tarz açılan konuların bir kural ile sınırlandırılabileceğini söylemeye çalışmıştım ve bu kural dahilinde uygun ise onay verilebileceğini anlatmaya çalıştım. Aksi takdirde tabii ki sizin kişisel görüşlerinizin uygunluğuna göre onaylanması söz konusu olmamalı. Bu durumda "Üyeler, benim canım hangi konuyu göstermek isterse onu görebilecek" gibi bir durum oluşmaz diye düşünüyorum çünkü bir kural çerçevesinde onaylanmış veya onaylanmamış sayılır. "Liman" konusuna gelirsek haklı olabilirsiniz. Benim şahsi düşüncem bu yöndeydi ancak foruma karşı bakış açım pek doğru değil sanırım mehmet hocam da dile getirdi yukarıda. Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben aksine foruma girince biraz da bu tarz konular arayan üyelerden biriyim. Sırf burada sadece bilgisayar konuları var diye artık eskisi kadar bakmıyorum bu foruma. Gündem konularına dair diğer forumlarda vakit geçiriyorum.

Neticede burada sadece bilgisayar konuşmak olmaz. Burası bir forum. Saygı ve sevgi çerçevesi dahilinde her şeyi konuşabiliriz. Ancak forum üyelerinin genel yaş ortalaması düşük olduğu için, henüz toy oldukları için bu konuların sonu kalp kırma, tartışma, hakaretle sonuçlanabiliyor. Diğer forumlara bakarsanız konu dışı bölümünde birçok kişinin gündem konularını seviyeli ve düzgün bir şekilde tartıştığını görebilirsiniz.
Hepimiz günlük yaşantımızda günde defalarca kez bu konuları tabii ki konuşuyoruz. Dediğiniz gibi forumun yaş ortalamasının sonucunda bu neticeler çıkıyor. Ancak yöneticiler gerekli açıklamayı zaten yaptı üstüne söz söylemek bize düşmez :)

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Bu tarz açılan konuların bir kural ile sınırlandırılabileceğini söylemeye çalışmıştım ve bu kural dahilinde uygun ise onay verilebileceğini anlatmaya çalıştım. Aksi takdirde tabii ki sizin kişisel görüşlerinizin uygunluğuna göre onaylanması söz konusu olmamalı. Bu durumda "Üyeler, benim canım hangi konuyu göstermek isterse onu görebilecek" gibi bir durum oluşmaz diye düşünüyorum çünkü bir kural çerçevesinde onaylanmış veya onaylanmamış sayılır. "Liman" konusuna gelirsek haklı olabilirsiniz. Benim şahsi düşüncem bu yöndeydi ancak foruma karşı bakış açım pek doğru değil sanırım mehmet hocam da dile getirdi yukarıda. Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepimiz günlük yaşantımızda günde defalarca kez bu konuları tabii ki konuşuyoruz. Dediğiniz gibi forumun yaş ortalamasının sonucunda bu neticeler çıkıyor. Ancak yöneticiler gerekli açıklamayı zaten yaptı üstüne söz söylemek bize düşmez :)
Tabii ki. Zaten şahsen ben kural dışı bir durum gördüğümde kendilerine iletiyorum, sağ olsunlar hemen müdahale ediyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,772
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom