Neler Yeni

forumdan yönlendirildiğim linkten trojen ve virüs yedim yardım rica olunur...

GirayHan

80+ Platinum
konu sahibi arkadaş buradaysa iso dosyası duruyor ise taratsa virüstotalde mesela orda belli olsa kanıt saıyılırmı ki acaba?
analyze.intezer'den taratabilir üyeliği varsa

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak Emrah HIDIROĞLU
Fidye virüsü yemişsin. Kabaca bilgisayarındaki bütün dosyaları şifreleyip şifrenin açılması için yüksek miktarda para talep ediliyor. Umarım bilgisayarında önemli dosyalar yoktur çünkü onlara birdaha kolay kolay erişemezsin. Dosyalar senin için önemli ise bu şifrelemeleri kırabilen bazı yazılımlar var onları dene ama dosyaları kurtarabileceğinin garantisi yok.

@Mehmet Yılmaz İlgili konudaki kaynakta gerçekten virüs varsa konunun kapatılması ve ilgili üyeye gerekli cezanın verilmesi uygun olacaktır diye düşünüyorum
Maalesef evet aynen öyle 20 yıllık resim vb arşivi mahvetti 24 saatir uğraşıyorum ilerleyemedim youtube den aynı soruna bat kodu yazan birisine ulaştım saldırganın bıraktığı not ve şifrelediği dosyadan kopya ilettim yardım eder mi etmez mı bilmiyorum. Virüsü yediğim konuyu report ettim fakat halen yayında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows un kendi orjinal isolari varken sitesinde neden böyle saçma şeyler yapiyorsunuz aklım almiyor valla :kekw:
Düşük sistemli ufak tefek işlerde kullandığım laptop a windows 8 kurdum başlat çubuğu vs hoş olmadığı için araştırma yaparken konu karşıma çıktı sonuç ortada

analyze.intezer'den taratabilir üyeliği varsa
Başka sürülerime ve dosyalarıma bulaşmaması için olay anında kullandığım tüm sürücü ve donanımları formatladımsadece yedeklerimin olduğu sürücüye format atmadım belki bir çare bulurum diye indirdiğim dosya elimde mevcut değil

Zaten Windows temel kullanıcı sürümü ücretsiz ne gerek var5-6 program indirmeye uğraşmamak için böyle yerden indirmeye?
Önce konunun açıldığı tarihe ve konu yorumlarına baktım bunu her zaman yaparım yorumlarda kötü yorum vs olmayınca güvendim sonuç ortada

geçmiş olsun hocam bence bi av kulanın kalitelisinden eğer önemli bilgileriniz var ise bi deneyin kaspersky bitdefender en bilindikleri bilgileriniz yok ise bi format atın format sonrasıda ekrna kartı driverinizi ddu ile silip kurun ve biosu günceleyin yorumlardaki arkadaşlardan anladığım kadarıyla fidye virüsü yemişsiniz eğer sağlam bi virüs ise anakarta girmiş olabilir bios güncelemekte fayda var eğer doğru ise o konunun hızlıca kapatılması mantıklı olur @Mehmet Yılmaz
Olay sonrası kullandığım tüm sürücüleri formatladım hirensboots ile taramalar yaptım sonra tekrar formatladım sürüler temiz görünüyor tek sorunum yedeklerimin olduğu sürücüye belki bir çare bulurum diye format atamıyorum iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Aynı dosyayı indiren başkaları da var. Sorunun indirdiği dosyadan kaynaklı olduğuna emin olamayız.
Ben de öncesinde konu yorumlarını vs inceleyip sonrasında indirdim fakat sonrasında yönlendirilen sayfalardan mı oldu yoksa iso dan mı geldi bilemiyorum aynı linke şuan mobilden tekrar gitmek istediğimde zararlı sayfa uyarısı veriyor görsel ekte yönlendirilen sayfalardan olduğunu sanıyorum bu sebeple konuyu gece olur olmaz üye olup report ettim

Ekler

• Screenshot_20240120-182139_AVG AntiVirus.jpg
    Screenshot_20240120-182139_AVG AntiVirus.jpg
    130.5 KB · Hit: 26
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,595
Üyeler
157,256