Neler Yeni

Fps ve pingde sıkıntı yok ama oyun hayvan gibi kasıyor

ozgurefe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ozgur
Ben LoL oynuyorum ve ping 20’li civarlarda, FPS 200 üstünde takılıyor. FPS drop da almıyorum, bir anda 30’a falan düşmüyor ama oyunu bir görseniz oynayamazsınız. Eliniz ayağınız titrer, sinir olursunuz. Bir sinir bozucu ki anlatamam. Oyunu uzun zamandır oynuyorum, böyle bir sorun hiç yoktu. Bir açtım oynayayım dedim, hayvan gibi kasıyor. Bakıyorum, FPS normal, MS de normal ama aşırı kasıyor. Bana yardım eder misiniz? Bu konuda ne yapmam lazım?

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
İbrahim Toglu
Ben LoL oynuyorum ve ping 20’li civarlarda, FPS 200 üstünde takılıyor. FPS drop da almıyorum, bir anda 30’a falan düşmüyor ama oyunu bir görseniz oynayamazsınız. Eliniz ayağınız titrer, sinir olursunuz. Bir sinir bozucu ki anlatamam. Oyunu uzun zamandır oynuyorum, böyle bir sorun hiç yoktu. Bir açtım oynayayım dedim, hayvan gibi kasıyor. Bakıyorum, FPS normal, MS de normal ama aşırı kasıyor. Bana yardım eder misiniz? Bu konuda ne yapmam lazım?
Fps normalse nasıl kasıyor? Fps sayacı steam mi msi afterburner mi? Yüklü değilse kurun yanına riva tuner kurulacak. Sonra şu video'daki gibi ayarları yapın oyun esnasındaki değerleri buraya ss olarak paylaşın bakalım. Video'da olabilir.

ozgurefe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ozgur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fps normalse nasıl kasıyor? Fps sayacı steam mi msi afterburner mi? Yüklü değilse kurun yanına riva tuner kurulacak. Sonra şu video'daki gibi ayarları yapın oyun esnasındaki değerleri buraya ss olarak paylaşın bakalım. Video'da olabilir.
LoL'ün kendi fps sayacı var onda 200 altına düşmüyor. kasmadan kastım mesela karakterimi döndürdüm ters yöne takılarak döndürüo bazen.Bu çok sık oluyor oynanmıyor oyun.Bu arada bilgisayarda ısınma problemi yok ve 300 hz diğer benzer konularda böyle bilgileri istemiş insanlar bende yazayım dedim.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
Aynı sorunu yaşıyorum demekki yaygın bir sorunumus bu aralar çok görmeye başladım

bell0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
bell0
LoL'ün kendi fps sayacı var onda 200 altına düşmüyor. kasmadan kastım mesela karakterimi döndürdüm ters yöne takılarak döndürüo bazen.Bu çok sık olyuor oynanmıyor oyun.
aynı sorun benim ve abimin pcde de var. kesin bişey diyemem ama tahmin ediyorum ki genel bi sorun. bikaç önceki yamadan sonra bizde bu drop sorununu yasamıstık. valorantta csde bi sıkıntı yok ama lolde özellikle tflerde deli gibi drop yiyorum. komik gelicek ama mavi orman itemi bitip, canavar kesip her hız aldıgımda deli gibi drop yiyordum. çözümünü bulan varsa rez aldım

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
İbrahim Toglu
LoL'ün kendi fps sayacı var onda 200 altına düşmüyor. kasmadan kastım mesela karakterimi döndürdüm ters yöne takılarak döndürüo bazen.Bu çok sık oluyor oynanmıyor oyun.Bu arada bilgisayarda ısınma problemi yok ve 300 hz diğer benzer konularda böyle bilgileri istemiş insanlar bende yazayım dedim.
Hmm garip. Bu ara oyunlar fazla sorun çıkarmaya başladı.Donanımsal olmaması daha iyi en azından.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ares Blackrosa
Ayarlar > Oyun kısmında hareket öngörme idi sanırım öyle bir ayar olacak, onu kapat açık ise.
FPS değerini sabitle 240'ın üstüne çıkıyorsa eğer.

ozgurefe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ozgur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayarlar > Oyun kısmında hareket öngörme idi sanırım öyle bir ayar olacak, onu kapat açık ise.
FPS değerini sabitle 240'ın üstüne çıkıyorsa eğer.
Hareket öngörme ayarının aynı böyle sorun çıkartığının zaten farkındayım ve direk onu kontrol ettim zaten ama kapalıydı. Açınca kat kat daha beter oluyor. Fps'yi 144'e falan sabitlemeyi de denedim fakat düzelmedi antreman modu girip orda "dikey senkronizasyonu bekle" ayarı ile neredeyse sabit 300 fps aldığımda bile aynı sorun oluyor.Oyuna son aylarda neredeyse hiç oynamadığım için bu sorun birkaç yama önce mi başladı yoksa bu yama mı başladı emin değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok garip şimdi tekrar lol girdim şimdi direk fps yerlerde 30 -200 arasında değişiyor.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Anonim Ankh
LoL'de bayağıdır bozukluk var zaten, bazen oyuna hile gelince bu durum olabiliyor, Client'i yeniden başlatmak, sistemi yeniden başlatmak, oyunda alt tab yapıp tekrar oyunu açmak çözüm olabiliyor, değişik bir kafa.

YiJianMei

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Volkan Çelik
Bende de aynı sorun var tam çözüm olmasa da LoL oynarken arkaplandaki herşeyi kapatıyorum DC yi ve Spotify i telden açıyorum

efeleow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mehmet Efe
Tearing ile alakalı olabilir VSync açmayı deneyebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,411
Üyeler
141,133
Son üye
waffleseverim
Top Bottom