Neler Yeni

İnceleme FSP Hydro K 500 80+ Bronze PSU İncelemesi

caglaracikmese

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
FSP AHBC PSU kullanıyordum, kapasitörlerinin markasının pek de bilindik olmadığını duyunca, iyice soğumuştum ve değiştirme kararı aldım.
Aynı zamanda kabloları da renkli, ve sleeve değil. Kablolamam on numara olsa da, renkli ATX kablosu, görüntü kirliliğine yol açıyor. Zalman 550W ZM550-GVII GigaMax 80+ PSU alacaktım fakat, 500 TL gibi bir bütçem yoktu. Alternatif olarak bu PSU kalıyordu, Trendyol'da 353 TL düşmüştü. Bu yüzden kaçırmadan aldım.

PSU bu sabah geldi, kahvaltımı yapar yapmaz direkt montajlamaya koyuldum. Anakart, işlemci soğutucusu, kasanın üst fanları derken, epey bi' uğraştırdı ama sonuçta taktım.

PSU'nun ATX kablosu hariç, tüm kabloları sleeve, yani düz. Tüm kablolar siyah renkte, ATX kablosunda, kablo çorabı var. İçinden güç kablosu da çıkıyor, güzel detaylar.
PSU'nun tasarımı da oldukça hoş, hava alması için açılan delikler gayet güzel.

Teknik Özellikleri;

Grup düzenlemesi, en kötü düzenleme türüdür fakat ölüm gibi bir şey değildir. Çok kaliteli olduğu düşünülen bazı PSU'larda da, grup düzenlemesi görülür. (Corsair VS, CV serileri gibi) PSU'ya 600-700 TL vermeyeceksen, grup düzenlemesinden öteye gidemezsin, maalesef bu bir gerçek. Fakat çok problem yapılacak bir durum değil.

12 V kanalından 456 Watt verebiliyor, çokta iyi değil ama çok kötü de değil.

CapXon kapasitöre sahip. Bu kapasitör hakkında bilgisi olanlar, mutlaka yoruma yazsın, merak ediyorum. AHBC'de kullanılan kapasitör, FOAI adında bir kapasitör CapXon'dan kötüdür ½90 ihtimal.

12 cm fana sahip. Bu PSU hakkındaki şikayetlerin ½90'ı fanının uğultu yaptığı doğrultusunda. Şu an pek bir sıkıntı yok ben de, OCTT Power testinde de pek bir ses duyamadım ama AHBC daha sessiz çalışıyordu diye düşünüyorum nedense. Sanki azıcık bi' hava akış sesi var ama kesinlikle rahatsız edici değil.

Sleeve ve siyah kablolara sahip, böyle bir özelliğin olması, hem görünüm, hem de kablolama açısından bir kolaylık sağlıyor.

Kısacası fiyatına göre alınabilecek bir PSU gibi duruyor. ZM550-GVII ile aralarında 150 TL gibi bir fark var, bütçesi yetmeyenler için biçilmiş kaftan. FSP'ye zaten güveniyoruz, kullanıcılara pek bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

Son olarak fotoğraflar;

Kablolama
587EDC76-88E7-4E6C-A724-D2889A59FF64.jpeg

CAB726DF-93D1-4383-8B20-D1CE62E92195.jpeg

HYDRO K (Bendeki modelde, ATX kablosu da renkli değil)
HYDRO K.PNG

AHBC

AHBC.PNG

Son düzenleme:

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
(1) Rehber - A'dan Z'ye GÜÇ KAYNAKLARI/PSU'LAR | Donanım Arşivi Forum (donanimarsivi.com)
1. KADEME
Rubycon
United Chemi-Con (veya Nippon Chemi-Con)
Nichicon
Sanyo / Suncon
Panasonic
Hitachi
FPCAP veya Functional Polymer Capacitor (Nichicon tarafından satın alınan eski Fujitsu kapak segmenti)
ELNA
Bu markalar kaliteli üreticeler olarak kabul görmektedir.

2. KADEME
Taicon (Nichicon'a aittir)
Teapo
SamXon (daha düşük bir Seviyeye ait olan GF serisi hariç)
OST
Toshin Kogyo

3. KADEME
Jamicon
CapXon

4. KADEME
G-Luxon
Su'scon
Lelon
Ltec
Jun Fu
Fuhjyyu
Everco
FOAI yazınca akvaryum çıkıyor, heralde belirli bir yerde üretilmiyor.

caglaracikmese

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
(1) Rehber - A'dan Z'ye GÜÇ KAYNAKLARI/PSU'LAR | Donanım Arşivi Forum (donanimarsivi.com)
1. KADEME
Rubycon
Nichicon
Sanyo / Suncon
Panasonic
Hitachi
FPCAP veya Functional Polymer Capacitor (Nichicon tarafından satın alınan eski Fujitsu kapak segmenti)
ELNA

2. KADEME
Teapo
OST
Toshin Kogyo

3. KADEME
Jamicon
CapXon

4. KADEME
G-Luxon
Su'scon
Lelon
Ltec
Jun Fu
Fuhjyyu
Evercon
Teşekkür ederim, CapXon yine iyi, FOAI listede bile yok.

melih abuaf

80+ Gold
En İyi Cevap
6
FSP AHBC PSU kullanıyordum, kapasitörlerinin markasının pek de bilindik olmadığını duyunca, iyice soğumuştum ve değiştirme kararı aldım.
Aynı zamanda kabloları da renkli, ve sleeve değil. Kablolamam on numara olsa da, renkli ATX kablosu, görüntü kirliliğine yol açıyor. Zalman 550W ZM550-GVII GigaMax 80+ PSU alacaktım fakat, 500 TL gibi bir bütçem yoktu. Alternatif olarak bu PSU kalıyordu, Trendyol'da 353 TL düşmüştü. Bu yüzden kaçırmadan aldım.

PSU bu sabah geldi, kahvaltımı yapar yapmaz direkt montajlamaya koyuldum. Anakart, işlemci soğutucusu, kasanın üst fanları derken, epey bi' uğraştırdı ama sonuçta taktım.

PSU'nun ATX kablosu hariç, tüm kabloları sleeve, yani düz. Tüm kablolar siyah renkte, ATX kablosunda, kablo çorabı var. İçinden güç kablosu da çıkıyor, güzel detaylar.
PSU'nun tasarımı da oldukça hoş, hava alması için açılan delikler gayet güzel.

Teknik Özellikleri;

Topoloji türü, grup düzenlemesi. Grup düzenlemesi, en kötü topoloji türüdür fakat ölüm gibi bir şey değildir. Çok kaliteli olduğu düşünülen bazı PSU'larda da, grup düzenlemesi görülür. (Corsair VS, CV serileri gibi) PSU'ya 600-700 TL vermeyeceksen, grup düzenlemesinden öteye gidemezsin, maalesef bu bir gerçek. Fakat çok problem yapılacak bir durum değil.

12 V kanalından 456 Watt verebiliyor, çok ta iyi değil ama çok kötü de değil.

CapxCon kapasitöre sahip. Bu kapasitör hakkında bilgisi olanlar, mutlaka yoruma yazsın, merak ediyorum. AHBC'de kullanılan kapasitör, FOAI adında bir kapasitör CapxCon'dan kötüdür ½90 ihtimal.

12 cm fana sahip. Bu PSU hakkındaki şikayetlerin ½90'ı fanının uğultu yaptığı doğrultusunda. Şu an pek bir sıkıntı yok ben de, OCTT Power testinde de pek bir ses duyamadım ama AHBC daha sessiz çalışıyordu diye düşünüyorum nedense. Sanki azıcık bi' hava akış sesi var ama kesinlikle rahatsız edici değil.

Sleeve ve siyah kablolara sahip, böyle bir özelliğin olması, hem görünüm, hem de kablolama açısından bir kolaylık sağlıyor.

Kısacası fiyatına göre alınabilecek bir PSU gibi duruyor. ZM550-GVII ile aralarında 150 TL gibi bir fark var, bütçesi yetmeyenler için biçilmiş kaftan. FSP'ye zaten güveniyoruz, kullanıcılara pek bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

Son olarak fotoğraflar;

Kablolama
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

HYDRO K (Bendeki modelde, ATX kablosu da renkli değil)
Alıntıyı görüntüle

AHBC

Alıntıyı görüntüle
Rehber adam geri dönmüş
Herkese öneriyorum bu güç kaynağını fiyatı çok uygun bence
Sesli çalışıyor diyenler var doğrumu ?

caglaracikmese

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
1. KADEME
Rubycon
Nichicon
Sanyo / Suncon
Panasonic
Hitachi
ELNA

2. KADEME
Teapo
OST
Toshin Kogyo

3. KADEME
Jamicon
CapXon

4. KADEME
G-Luxon
Su'scon
Lelon
Ltec
Jun Fu
Fuhjyyu
Everco
FOAI yazınca akvaryum çıkıyor, heralde belirli bir yerde üretilmiyor.
FOAI Capacitor yazarsan, çıkar bu arada.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
CapxCon kapasitöre sahip. Bu kapasitör hakkında bilgisi olanlar, mutlaka yoruma yazsın, merak ediyorum. AHBC'de kullanılan kapasitör, FOAI adında bir kapasitör CapxCon'dan kötüdür ½90 ihtimal.

3. seviye Çin malı kapasitör.

350 TL'de 3. seviye güzel aslında.

FOAI merdiven altı üretim galiba.
Topoloji türü, grup düzenlemesi. Grup düzenlemesi, en kötü topoloji türüdür fakat ölüm gibi bir şey değildir. Çok kaliteli olduğu düşünülen bazı PSU'larda da, grup düzenlemesi görülür. (Corsair VS, CV serileri gibi) PSU'ya 600-700 TL vermeyeceksen, grup düzenlemesinden öteye gidemezsin, maalesef bu bir gerçek. Fakat çok problem yapılacak bir durum değil.

Ölüm gibi değildir ama çapraz yükte batar.

5V kanalı PSU yüke girince 12V kadar kullanılmaz, bu çapraz yüktür. PSU çapraz yükte 12V ve 5V'ı dengede tutamaz.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33

caglaracikmese

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
3. seviye Çin malı kapasitör.

350 TL'de 3. seviye güzel aslında.

FOAI merdiven altı üretim galiba.

Ölüm gibi değildir ama çapraz yükte batar.

5V kanalı PSU yüke girince 12V kadar kullanılmaz, bu çapraz yüktür. PSU çapraz yükte 12V ve 5V'ı dengede tutamaz.
Bunları zaten biliyorum, sağ ol.
Çapraz yüke sokmak zor gibi, FOAI hakkında inan, hiç bir bilgim yok. CapXon nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok site olarak mesela ELNA CAPASİTOR yazında adamların siteleri çıkıyor. Capacitors | ELNA
Öyle, CapXon'unda sitesi var.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Bunları zaten biliyorum, sağ ol.
Çapraz yüke sokmak zor gibi, FOAI hakkında inan, hiç bir bilgim yok. CapXon nasıl?

Çapraz yüke sokmak zor değil ki. Normal kullanımda olan bir şey zaten.

5V kanalı 12V kadar yüke girmez, bu zaten çapraz yük.

CapXon daha iyidir bence, uF değeri kaç kapasitörün?

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
elinize sağlık

caglaracikmese

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Çapraz yüke sokmak zor değil ki. Normal kullanımda olan bir şey zaten.

5V kanalı 12V kadar yüke girmez, bu zaten çapraz yük.

CapXon daha iyidir bence, uF değeri kaç kapasitörün?
uF değerini bulamadım maalesef istersen bir de sen bak, belki sen bulursun.

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
Hocam Hydro K mı daha iyi HV PRO mu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR