Neler Yeni

Furmark Test sonuçları RTX 2060

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
1 hafta oldu olmadı, XMP açık evet.
Öncesinde böyle bir durumla karşılaşıyor muydunuz ? Beta bios da mısınız ? Aklıma bir şey gelmedi. Ramları siz bir teste sökün isterseniz ? Ssd de sıkıntı yoksa bilemedim. Ekran kartı normal değerlerde çünkü

Lawrence

80+ Bronze
Öncesinde böyle bir durumla karşılaşıyor muydunuz ? Beta bios da mısınız ? Aklıma bir şey gelmedi. Ramları siz bir teste sökün isterseniz ? Ssd de sıkıntı yoksa bilemedim. Ekran kartı normal değerlerde çünkü
Aldığımdan beri, yani 2 temmuzdan beri aynı sorun. Beta BIOS değil. Büyük ihtimalle işlemci veya ram kaynaklı. Yarın işlemci ve ram testlerini yapıp atarım.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Arkadaşlar bilgisayarımda takılma ve ufak FPS drop sorunu yaşıyorum. parçaları sıra sıra test ediyorum. 15 dakikalık Furmark testi yaptım, 1920x1080, 8xMSAA, Fullscreen, ayarlarda.

EKRAN KARTI: ASUS DUAL RTX 2060 EVO
SİSTEM: İMZA'DA YAZIYOR

15 DAKİKA SONUNDA Kİ SONUÇLAR:

-FPS 41 ile 44 arasında sürekli değişti. ortalama FPS 42 max FPS 44 (FPS her değiştiğinde ekrandaki video ufak takıldı)
-[GPU-Z] core: 1845 MHz - mem: 1750 MHz - GPU load: 99% - GPU temp: 69°C - GPU chip power: 97.1W (PPW: 0.433) - Board power: 154.8W (PPW: 0.271) - GPU voltage 1.037
-GPU 1 (NVIDIA Geforce RTX 2060) - core: 1845MHz/69°C/99% , mem: 7000MHz/10% , GPU power: 96.6% TDP , fan: 60% , limits:[power:0, temp:0, volt:0, OV:0]
-Sıcaklık son 10 dk'da 69°C'de sabit kaldı.

Sonuçlar nasıl, kartta herhangi bir sorun var mı ?
Bu karta göre cok iyi bir deger

Lawrence

80+ Bronze
Bu karta göre cok iyi bir deger
arka planda ki uygulamaları wallpeaper engine, vanguard, steam, epic, afterburner falan kapattım test yapmadan önce onun etkisi olabilir mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

69 derece şaşırtıcı bir değer.
Oldukça iyi.
Sıcaklık değeri arka planda ki uygulamaları wallpeaper engine, vanguard, steam, epic, afterburner falan kapattım test yapmadan önce onun etkisi olabilir mi ?

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
arka planda ki uygulamaları wallpeaper engine, vanguard, steam, epic, afterburner falan kapattım onun etkisi olabilir mi ?

Sıcaklık değeri arka planda ki uygulamaları wallpeaper engine, vanguard, steam, epic, afterburner falan kapattım onun etkisi olabilir mi ?
Sanmıyorum.

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Aldığımdan beri, yani 2 temmuzdan beri aynı sorun. Beta BIOS değil. Büyük ihtimalle işlemci veya ram kaynaklı. Yarın işlemci ve ram testlerini yapıp atarım.
Birde şeye bakmış mıydınız. Anakartınızın uyumlu ram listesine baktınız mı ? Bazı ramlar hiç beklenmedik şekilde uyumsuzluk veriyor

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
bir şey soracağım kart pcyi açtıktan 2-3 saat sonra boşta iken yada video izlerken felan kaç derece oluyor? Fanlar çalışmıyorken soruyorum

Lawrence

80+ Bronze
Birde şeye bakmış mıydınız. Anakartınızın uyumlu ram listesine baktınız mı ? Bazı ramlar hiç beklenmedik şekilde uyumsuzluk veriyor
Bakacağım şimdi hocam.

bir şey soracağım kart pcyi açtıktan 2-3 saat sonra boşta iken yada video izlerken felan kaç derece oluyor? Fanlar çalışmıyorken soruyorum
Değişiyor hocam şuan CPU 41 derece(CBP kapalı açık olunca 60 65 falan oluyor), GPU 43 derece. Ortam sıcak olunca max 54 gördüm oda çok nadir genelde 40 50 arası GPU sıcaklığı.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Bakacağım şimdi hocam.

Değişiyor hocam şuan CPU 41 derece(CBP kapalı açık olunca 60 65 falan oluyor), GPU 43 derece. Ortam sıcak olunca max 54 gördüm oda çok nadir genelde 40 50 arası GPU sıcaklığı.
Hmm bende de öyle. Teşekkür ederim.

Lawrence

80+ Bronze
Oldukça iyi dostum.
Hocam bir de skoruma bakmak için yan taraftaki benchmark testini yaptım 1080p FHD olanı
555.png

Durum nedir ? Not: Core Performance Boost kapalı

Top Bottom