Neler Yeni

GencerGaming DA-C2 oyunlarda çökme problemi

SticKer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Murat
1681463604920.png

gigabyte seyını ındırmek ıstermısın dedı bende ındırdım kurdum burdan 3 tane guncellemede yaptırdım sorun olmaz herhalde

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,528
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
M. Akif Ibis
Dostum konuyla alakasız fakat sistemi mağazadan mi aldın internetten mi? Benimki henüz kargolanmadı, b450 ile almıştım ben sistemi, gelince test edip bu konu altına yazacağım.
@MagicPump sistem elime ulaştı, b450m k ile almıştım. bios güncellemesi, gerekli ayarları yapptım, temiz kurulum win 10 ve driverları kurdum. 10 dakikalık cpu, gpu, ram stres testlerinde 3600mhz ile bir sıkıntı yok, yalnızca valorant ve rdr2 ile deneme şansım oldu ve yarım saat bir saat gibi oynama sürelerinde bir sorunla karşılaşmadım. bileşenlerin termal değerleri de yük altında beklediğimden çok daha iyi çıktı.

SticKer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Murat
Değerli arkadaşlar merhaba geceniz hayırlı olsun bugün elime ulaştı gözlerimden bahsetmek isterim

Ekran kartı kutusu ambalajından hiç acilmamisti biz açıp taktik

W10 pro kurulumunu tamamladim hala key olmadan kullanım sağlıyorum .

Pc acilinca bios filan güncelleme yapmadım ramleri direk 3533 olarak ayarladım 3600 olarak hic kullanım sağlamadım.

Gigabyte programi içinden güncelleme yaptım .

Steam den csgo indirdik ve valorant oyunu indirdik kardeşim belli süreler oynadı şuan da da oynuyor .

Mavi ekran veya ekstra bi hata olay problem ile karşılasmadik çok şükür 20 dk sonr 1 saat sonra olursa bilemem .

Suanlik böyle ben direk sistemi alan kisilerdenim ekleme çıkarma yapmadım .

Lauien

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin yeşilmen
arkadaşlar yarın da-c2 sistemim gelecek ve forumda bios güncelleme yapın demiş herkes. bios güncelleme nasıl yapılır öğrendim fakat bir tek güncelleme için gerekli usb ye herhangi bir şey yapmak gerekir mi (daha önce aynı usb le format atmıştım pc ye ve hala öyle duruyor format usb si olarak) internette araştırdım fakat tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

MagicPump

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
ömür ertürk
arkadaşlar yarın da-c2 sistemim gelecek ve forumda bios güncelleme yapın demiş herkes. bios güncelleme nasıl yapılır öğrendim fakat bir tek güncelleme için gerekli usb ye herhangi bir şey yapmak gerekir mi (daha önce aynı usb le format atmıştım pc ye ve hala öyle duruyor format usb si olarak) internette araştırdım fakat tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.
biosla alakası yok güncelledim yine 3600de çöküyor frekankansı 3533e düşürmen gerek

respawies

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Doğukan
Arkadaşlar 3600mhzde kesinlikle çalışmıyor test ettik biosla alakası yok farklı anakartlarlada işlemcilerlede test ettim 3600mhzde çalışmıyor boşuna uğraşmayın. Ramlerde kronik sorun olduğunu varsayıyorum. 3533mhz çekerseniz hiçbir sorun kalmıyor. bios falan hikaye. 3-4 gün önce yazmıştım görmeyenler için tekrar ekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar 3600mhzde kesinlikle çalışmıyor test ettik biosla alakası yok farklı anakartlarlada işlemcilerlede test ettim 3600mhzde çalışmıyor boşuna uğraşmayın. Ramlerde kronik sorun olduğunu varsayıyorum. 3533mhz çekerseniz hiçbir sorun kalmıyor. bios falan hikaye. 3-4 gün önce yazmıştım görmeyenler için tekrar ekliyorum.
Çözüm olarak sabitleyip konuyu kitleyin bence sorunu olanlar görsün.

Ben de 3600 de kullanamadım direkt 3200 çektim şu anlık sıkıntı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
M. Akif Ibis

Ben b450m k ile aldım ve günlerdir 3600mhz'de hem stres testi hem rekabetçi ve aaa oyunlar oynuyorum henüz bir sorunla karşılaşmadım.

respawies

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Doğukan
Ben b450m k ile aldım ve günlerdir 3600mhz'de hem stres testi hem rekabetçi ve aaa oyunlar oynuyorum henüz bir sorunla karşılaşmadım.
Bazı kişilerde çalışıyor anakartla alakası yok b550ylede denedim b450ylede denedim zaten şuan güncel b450 kullanıyorum. Ramle alakalı %100.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
burak eğer
gigabyte b550m anakart ile aldım 5600x işlemci ile birlikte ramlar goodram yaptım 3600mhz kullanıyorum 3 gündür sorun yok çökme falanda yok

Varteux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
OGÜN ÜÇÜNCÜ
bu şirket neden telefonları açmıyor ? @GENCERGAMİNG
babacım kargolayın artık ben yaparım montajını ya

Dahası  
Reaksiyon skoru
2