Neler Yeni

gigabyte b450m s2h v2 hangi bios sürümüne güncellemek gerekir

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Emre ÇAKIRCA
Elimde r7 5800x3d işlemci var. Bios sürümü desteklemiyor. Güncel bios sürümüm ise F1. Bazı durumlarda aradaki bios sürümlerini de indirmek gerekiyormuş galiba. Direkt en son sürüme mi geçmem gerekiyor yoksa aradakileri de indirmem gerekir mi? Fotoğrafta görünen bu.

1712707445235.png

onurfndkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Onur
Elimde r7 5800x3d işlemci var. Bios sürümü desteklemiyor. Güncel bios sürümüm ise F1. Bazı durumlarda aradaki bios sürümlerini de indirmek gerekiyormuş galiba. Direkt en son sürüme mi geçmem gerekiyor yoksa aradakileri de indirmem gerekir mi? Fotoğrafta görünen bu.

Alıntıyı görüntüle
en güncel sürüm ne ise ona güncelleyin sorun olmaz.

onurfndkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Onur

onurfndkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Onur
Şu an F1. F62'ye geçmeyi düşünüyorum. Ama aradaki sürümlere de geçmeye gerek var mı emin olamadım.
video nun 1.23 dakikasından itibaren recep ağa anlatıyor zaten durumu

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Emre ÇAKIRCA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
video nun 1.23 dakikasından itibaren recep ağa anlatıyor zaten durumu
Sıkıntı orada zaten hocam. O ''bazı istisnai'' durumlar nedir. Onu bilmeden bir şey yapmak istemiyorum. Belki benim işlemciyi ve mevcut güncel bios sürümümü de ilgilendiriyordur.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,171
İsim
Emre Zengin

Alıntıyı görüntüle
Direkt F65 BIOS'una güncelle:
1) Elinizde 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Biçimlendirdikten sonra (http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/B450M-S2H-V2-rev-10/support#support-dl) buradan F65 BIOS sürümünü indirin. İndirdikten sonra inen dosyayı klasöre çıkartın.
3) Klasöre çıkarttıktan sonra içindeki B450MS2HV2.F65 dosyasını flash belleğin içine atın.
4) İçine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp durmadan delete tuşuna basıyoruz. BIOS ekranı geldikten sonra basmayı bırakıyoruz. BIOS ekranının en alt sağında Q-Flash butonuna basıyoruz ya da F8 tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda Update BIOS diyoruz. Ondan sonra bir ekran daha geliyor ve o ekranda B450MS2HV2.F65 BIOS dosyasını göreceksiniz, onu seçin ve BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesintisi olmasın ve flash bellek yerinden oynamasın!

Top Bottom