Neler Yeni

GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti Windforce OC 12GB

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kayra Güzel
Hocam yeni aldığım sistemin kartı konumuz konu başlığında belirttiğim gibi. Öncelikle aklımda çok deli sorular var onları teker teker şık şık yazmak ve en yararlı cevabı almak istiyorum öncelikle size teşekkür ederim bana yardımcı olmaya çalışacağınız için.

1 - ) Hocam ekran kartıyla alakalı video çeken Türk bi YouTuber ekran kartını incelerken bu konuya değindi BIOS OC / SILENT bu iki mod varmış ekran kartında ben olsam SILENT mod kullanmam o kadar para vermişim diyor BIOS OC modunu kullanırım Yani anladığım kadarıyla overclock modunu kullanırım diyor.
- Kullanılması nasıl

- Veyahut bu bir ayar mı

2 - ) Hocam bir İngiliz YouTuber daha var onu izlerken de şunu gördüm adam tek kabloyu çift kablo yapıp PSU yani Powere bağlıyordu onu tam olarak anlamadım ben demonte aldım ekran kartını bilerek asıl yaşadığım şehire döneceğim için direk ekran kartını alıp bi kablosunu silent kısmının oradaki sokete diğerini de anakartta ki sokete diye biliyorum ben ama bu arkadaş ne yapmaya çalışmış çözemedim aşağıya bir tane adamın yaptığı şeyin Fotoğrafını koyuyorum.

Topladığım sistemde bu yorumlarsanız sevinirim DDR5 bir sistem bence aksi hiç bir şeyi yok ama sizinde fikirlerinizi öğrenmek bilmek isterim.

1

Rampage PROLIX 850W 80+ ARGB Manyetik Temperli Camlı ATX Mid Tower Gaming Kasa

2

GIGABYTE A620M H 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP mATX Anakart

3

GSKILL 32GB (2x16GB) Ripjaws S5 6000MHz CL36 DDR5 Siyah Dual Kit Ram

4

GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti Windforce OC 12GB GDDR6X 192 Bit Ekran Kartı

5

Kingston 1TB NV2 Gen4x4 NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 2100MB Yazma)

6

AMD Ryzen 5 7600 3.8 GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM5 5nm MPK İşlemci

7

MSI MAG CORELIQUID M240 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu

Ekler

• IMG_7360.jpeg
    IMG_7360.jpeg
    2.3 MB · Hit: 53

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,546
İsim
Emre siyah
kötü kasa psu gigabytein en düşük model kartını kullanmak yerine farklı bir 4070 olaiblir

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kayra Güzel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kötü kasa psu gigabytein en düşük model kartını kullanmak yerine farklı bir 4070 olaiblir
Hocam direk sistem mi kötü yoksa Kasa şekli mi kasa şekli diyorsak kötü evet hocam ya bu konuda katılıyorum pek önemsemediğim için de gidip bi 400 daha bayılmayayım dedim seçenekte 341 de artış vardı farklı bir kasa ve W sağlıyordu fakat gerek duymadım ekran kartı da daha aldım vallahi yapacak bişey yok 😀

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
Yusuf Kaplan
Hocam yeni aldığım sistemin kartı konumuz konu başlığında belirttiğim gibi. Öncelikle aklımda çok deli sorular var onları teker teker şık şık yazmak ve en yararlı cevabı almak istiyorum öncelikle size teşekkür ederim bana yardımcı olmaya çalışacağınız için.

1 - ) Hocam ekran kartıyla alakalı video çeken Türk bi YouTuber ekran kartını incelerken bu konuya değindi BIOS OC / SILENT bu iki mod varmış ekran kartında ben olsam SILENT mod kullanmam o kadar para vermişim diyor BIOS OC modunu kullanırım Yani anladığım kadarıyla overclock modunu kullanırım diyor.
- Kullanılması nasıl

- Veyahut bu bir ayar mı

2 - ) Hocam bir İngiliz YouTuber daha var onu izlerken de şunu gördüm adam tek kabloyu çift kablo yapıp PSU yani Powere bağlıyordu onu tam olarak anlamadım ben demonte aldım ekran kartını bilerek asıl yaşadığım şehire döneceğim için direk ekran kartını alıp bi kablosunu silent kısmının oradaki sokete diğerini de anakartta ki sokete diye biliyorum ben ama bu arkadaş ne yapmaya çalışmış çözemedim aşağıya bir tane adamın yaptığı şeyin Fotoğrafını koyuyorum.

Topladığım sistemde bu yorumlarsanız sevinirim DDR5 bir sistem bence aksi hiç bir şeyi yok ama sizinde fikirlerinizi öğrenmek bilmek isterim.

1

Rampage PROLIX 850W 80+ ARGB Manyetik Temperli Camlı ATX Mid Tower Gaming Kasa

2

GIGABYTE A620M H 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP mATX Anakart

3

GSKILL 32GB (2x16GB) Ripjaws S5 6000MHz CL36 DDR5 Siyah Dual Kit Ram

4

GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti Windforce OC 12GB GDDR6X 192 Bit Ekran Kartı

5

Kingston 1TB NV2 Gen4x4 NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 2100MB Yazma)

6

AMD Ryzen 5 7600 3.8 GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM5 5nm MPK İşlemci

7

MSI MAG CORELIQUID M240 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
Ekran kartı modeli olarak giriş seviye diye biliyorum. Keşke daha iyi bir model secilseydi

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,546
İsim
Emre siyah
aldınız mı sistemi?

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
Yusuf Kaplan
Vallahi hocam itopya yetkilisi hiç bahsetmedi ben ona 4070 ti bi ddr5 1 tb 32 gb ram marka belirtmeden toplayalım dedim o seçti
Keşke öncesinde markalar hakkında bilgi edinilseydi. Bu benim bilgim. Kesin doğru demiyorum. Ben de 4070 arıyorum ama öğrendiğim kadarıyla giriş seviyesi uzak dur deniyor. Tavsiye edilmeyen bir marka

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kayra Güzel
Hayırlı olsun.Kaç TL tuttu toplam
Hocam teşekkür ederim tam olarak 62.528,23 TRY tuttu ertesi gününe bin iki bin lira civarı da zam geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keşke öncesinde markalar hakkında bilgi edinilseydi. Bu benim bilgim. Kesin doğru demiyorum. Ben de 4070 arıyorum ama öğrendiğim kadarıyla giriş seviyesi uzak dur deniyor. Tavsiye edilmeyen bir marka
Bende şuan bi araştırdım donanım arşivinde baya güzel bilgiler var bende öyle düşünüyorum bilmiyorum ama güzel gene de bence.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
Yusuf Kaplan
Hocam teşekkür ederim tam olarak 62.528,23 TRY tuttu ertesi gününe bin iki bin lira civarı da zam geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende şuan bi araştırdım donanım arşivinde baya güzel bilgiler var bende öyle düşünüyorum bilmiyorum ama güzel gene de bence.
ti modeli icin bilmiyorum ama 4070 icin hotspotu yuksek ve gırıs sevıye denıyor. tercıh edecegım bır marka degıl sahsen. Birde parca parca mı topladınız yoksa hazır sıstem mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kayra Güzel
ti modeli icin bilmiyorum ama 4070 icin hotspotu yuksek ve gırıs sevıye denıyor. tercıh edecegım bır marka degıl sahsen. Birde parca parca mı topladınız yoksa hazır sıstem mı?
Hocam oradan değiştirdik bileşenleri toplama oldu galiba tam bilmiyorum kasa başında ayarladık her şeyi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,484
Üyeler
141,584
Son üye
Jormungandr
Top Bottom