Neler Yeni

Güç kaynağı hakkında

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
Selamlar, şimdi farklı sorularım var.

1) PC kapalıyken güç kaynağı açıksa prizden çekmek zararlı mıdır ? Güç kaynağını düğmesinden kapatınca prizden çekmeye göre farklı bir kapanma mantığı var mı ?

2) PC kapalı fakat PSU açıkken elektrikler giderse bileşenler zarar görür mü ?

3) Prizden çekmenin ve elektriğin gitmesi arasında fark var mı ?

Yagiz20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
YağızEfe

1) PC kapalıyken güç kaynağı açıksa prizden çekmek zararlı mıdır ? Güç kaynağını düğmesinden kapatınca prizden çekmeye göre farklı bir kapanma mantığı var mı ?

pc kapalıyken prizden çekmen zararlı değildir prizden çekmek yerine yanında düğmeleri olur ama galiba onun için kasanın açık olması gerekebilir pc kapalıysa zarar görüceğini düşünmüyorum.Prizden çekmek elektriğin gitmesi arasında bir fark olucağını düşünmüyorum

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pc kapalıyken prizden çekmen zararlı değildir prizden çekmek yerine yanında düğmeleri olur ama galiba onun için kasanın açık olması gerekebilir pc kapalıysa zarar görüceğini düşünmüyorum.Prizden çekmek elektriğin gitmesi arasında bir fark olucağını düşünmüyorum
Hmm tamam teşekkürler cevabın için

Klnst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Moni trix

1) Herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum.
2) Elektrik gidip gelmesindeki zarar görme olayı; dengesiz dalgalı veya fazla voltaj gelmesinden falan kaynaklanıyor. Buna net bir cevabım yok ama içinin rahat etmesi için 50-60 TL ye akım korumalı priz alabilirsin.
3)Mantığı 2. cevapla aynı sayılır.

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
1) Herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum.
2) Elektrik gidip gelmesindeki zarar görme olayı; dengesiz dalgalı veya fazla voltaj gelmesinden falan kaynaklanıyor. Buna net bir cevabım yok ama içinin rahat etmesi için 50-60 TL ye akım korumalı priz alabilirsin.
3)Mantığı 2. cevapla aynı sayılır.
Yani güç kaynağı büyük bir güç sağlamazsa voltah da kullanmaz, bu yüzden büyük bir dalgalanma olmaz diye düşünürsek milyonda bir şansla zarar görür. Peki max.100tl ye önerebileceğin akım korumalı priz varmıdır ? Uzatmalı ya da tekli de olur 6 lı 5 metrelik prizim var

Klnst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Moni trix
Yani güç kaynağı büyük bir güç sağlamazsa voltah da kullanmaz, bu yüzden büyük bir dalgalanma olmaz diye düşünürsek milyonda bir şansla zarar görür. Peki max.100tl ye önerebileceğin akım korumalı priz varmıdır ? Uzatmalı ya da tekli de olur 6 lı 5 metrelik prizim var
Kendim alıp kullanmadım ama bir ara bakarken şunu almayı düşünüyordum. (Kalitesi falan konusunda bilgim yok)

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom