Neler Yeni

Gürcistan Üzerinden Almanya'ya Gitmek.

eneskaya6

80+ Silver
Hocam vatandaşlık alıp öyle alacağım pasaportu. Akbil sanmadım T.C kimlik fotokopisi alacağım gerekli belgeleri alıp vatandaşı olup öylede pasaportu alıp gitmeyi düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Gürcistan pasaportu ile Almanya,ABD,Hollanda gibi ülkelere vizesiz gidilebiliyor e bende dedim ki Gürcistan'a vizesiz sadece kimlikle gidiliyor o zaman gideyim gerekli belgeleri ve belirli bir ücret ödeyip vatandaş olup sonrada pasaportu alıp gitmeyi düşünüyorum olur mu?

Vatandaş olup öyle alacağım pasaportu.
Vatandaslık alırsan gurcistan ile vizesiz anlasmasi olan heryere istedigin gibi girer cıkarsın

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
Vizesiz girersin ok de istedigin kadar nasil kalcan reis? Onun da bir siniri var Almanya her geleni almiyor. Benim B2 Almanca ogrenmis, doktorluk denkligi almis olup hala bir is yeri tarafindan kabul edilmemis tanidigim var. Almanya o kadar kolay degil hop diyip gidemezsin.

Bir de her 3k yi vereni vatandas yapmasalar herkes gurcu olurdu. Eger o ulke icin gosterebilecegin bir isin vb yoksa pasaport alma ihtimalin cok zor.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,315
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
kızılayda ego kartı çıkartıyım desen 2 saat sürüyor adam vatandaşlık diyor

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Furkan Görür
bir ülkeden vatandaşlık almak ikametgah v.s belgeler ile değil orada birisiyle evlenmen ya da iltica etmen veya o ülkeye yatırım yapman lazım (ekstra olarak orada okuyabilir ya da çalışmak için pasaport çıkartabilirsin yine de vatandaşı olmazsın)

yani o dediğin iş zor. Birde gürcistan, türkiye gibi değil demişsinde şuan dünya da en kolay vatandaşlığı türkiye de alabileceğini bilmiyorsun herhalde...

bir ülkeden vatandaşlık almak ikametgah v.s belgeler ile değil orada birisiyle evlenmen ya da iltica etmen veya o ülkeye yatırım yapman lazım (ekstra olarak orada okuyabilir ya da çalışmak için pasaport çıkartabilirsin yine de vatandaşı olmazsın)

yani o dediğin iş zor. Birde gürcistan, türkiye gibi değil demişsinde şuan dünya da en kolay vatandaşlığı türkiye de alabileceğini bilmiyorsun herhalde...
Dostum zaten iş zor ben kolay demedim ki benim internetten gördüğüm kadarıyla 3440₺ (vatandaşlık başvuru ücreti) + İkametgah + T.C Kimlik Fotokopisi + Sicil + Vatandaşlık Başvuru Formu göstererek 30 gün sonra onaylanırsa alınıyor vatandaşlık alıp oradan da pasaport alıp öyle Almanya'ya vizesiz gitmeyi düşünüyorum.

Vizesiz girersin ok de istedigin kadar nasil kalcan reis? Onun da bir siniri var Almanya her geleni almiyor. Benim B2 Almanca ogrenmis, doktorluk denkligi almis olup hala bir is yeri tarafindan kabul edilmemis tanidigim var. Almanya o kadar kolay degil hop diyip gidemezsin.

Bir de her 3k yi vereni vatandas yapmasalar herkes gurcu olurdu. Eger o ulke icin gosterebilecegin bir isin vb yoksa pasaport alma ihtimalin cok zor.
Hocam sadece 3440₺ değil bakın vatandaş olmak için (3440₺ Vatandaşlık Başvuru Ücreti + T.C Kimlik Fotokopisi + İkametgah (1 aylığına ev kiralayıp ikametgah alacağım zaten vatandaşlık 1 ay içerisinde onaylanır(inşallah) + Sicil + Vatandaşlık Başvuru Formu gerek.) sonrası da ya onaylanacak ya onaylanmayacak zaten kolay kolay gidilmeyeceğini biliyorum.Orada ki bir tanıdığım bana iş verecek kendi iş yerinde yani iş tamam B2 Almanca biliyorum yani hazırlıklıyım diyebilirim. Ha bu arada AB Mavi Kart elimde maalesef 27 aydır olduğu için devlette yabancılar dairesinde Auslanderbehorde denen bir yazılı başvuru ile süresiz oturum izni alınabiliyormuş inşallah doğru yazmışımdır yani öyle hocam baya bir araştırdım yani kafaya taktım yani.

Son düzenleme:

Hanaz

80+ Gold
Bi sen Zekisin
Merhabalar sevgili hocalarım ben Almanya'ya gitmek istiyorum lakin biliyorsunuz vizeler çok pahalı ve ben gereksiz gördüğüm için aklıma şöyle bir fikir geldi Gürcistan'a T.C kimliği ile gitsem orada Gürcistan pasaportu alsam çünkü Almanya,Hollanda,ABD gibi ülkelere Gürcü pasaportu ile vizesiz gidilme imkanı sağlanıyor neyse ben Gürcistan pasaportu alıp öyle Almanya'ya gitsem vatandaşlık başvurum kabul edilir mi?

he kanka aynen çok basit bi süreç adamlar 1 aylık kiraladığın evle sana vatandaşlık verecek. En iyi ihtimalle birçok ülke 5 yılda vatandaşlık verir. Sadece hayal kuruyorsun. Öyle olsa emin ola ülkenin yüzde 80i gürcü olur

he kanka aynen çok basit bi süreç adamlar 1 aylık kiraladığın evle sana vatandaşlık verecek. En iyi ihtimalle birçok ülke 5 yılda vatandaşlık verir. Sadece hayal kuruyorsun. Öyle olsa emin ola ülkenin yüzde 80i gürcü olur
Hocam Gürcistan'da 1 aylık ev kiralayıp ikametgah alıcam ordan T.C kimlik fotokopisi çıkartıcam sonra sicilimi de çıkartıp 3440₺ vatandaşlık başvuru ücretini ödeyip vatandaşlık başvuru formunu doldurup vericem 1 ay sonra zaten sonuçlanıyor oradan da eğer kabul edilirse pasaport çıkartıp giderim diye düşünüyorum zaten kolay değil ki ben kolay basit falan demiyorum ki deniyeceğim inşallah olur denemeden bilemeyiz belki olucak zaten Almanca B2 Sertifika ve 27 aydır elimde kalan leş bir AB Mavi Kart var yani süresiz oturum izni alabiliyorum Almanya'daki arkadaşım bana verdi Gürcistan üzerinden Almanya'ya gitme fikrini.

Hocam Gürcistan'da 1 aylık ev kiralayıp ikametgah alıcam ordan T.C kimlik fotokopisi çıkartıcam sonra sicilimi de çıkartıp 3440₺ vatandaşlık başvuru ücretini ödeyip vatandaşlık başvuru formunu doldurup vericem 1 ay sonra zaten sonuçlanıyor oradan da eğer kabul edilirse pasaport çıkartıp giderim diye düşünüyorum zaten kolay değil ki ben kolay basit falan demiyorum ki deniyeceğim inşallah olur denemeden bilemeyiz belki olucak zaten Almanca B2 Sertifika ve 27 aydır elimde kalan leş bir AB Mavi Kart var yani süresiz oturum izni alabiliyorum Almanya'daki arkadaşım bana verdi Gürcistan üzerinden Almanya'ya gitme fikrini.
e madem mavi kartın var niye doğrudan gitmiyon anlamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,819
İsim
Doruk
İlk olarak bir şekilde tüm sorunları aşıp vatandaşlık almayı başarsan bile Gürcistan çifte vatandaşlığa izin vermiyor. Türkiye vatandaşlığından çıkman gerek.
İkinci olarak sence 3000 liraya ev kiralayıp kafana göre vatandaş olabilir misin?
Ülkenin dilini belirli bir seviyede bilmen bir kere gerekiyor.
Ülkede araştırdığıma göre minimum 10 yıl ikamet etmen gerekiyor.

e madem mavi kartın var niye doğrudan gitmiyon anlamadım
Vize çok pahalı hocam para vermek istemiyorum vizeye ben biraz fazla para harcamaya üşeniyorum :)

İlk olarak bir şekilde tüm sorunları aşıp vatandaşlık almayı başarsan bile Gürcistan çifte vatandaşlığa izin vermiyor. Türkiye vatandaşlığından çıkman gerek.
İkinci olarak sence 3000 liraya ev kiralayıp kafana göre vatandaş olabilir misin?
Ülkenin dilini belirli bir seviyede bilmen bir kere gerekiyor.
Ülkede araştırdığıma göre minimum 10 yıl ikamet etmen gerekiyor.
Peki oradaki bir arkadaşımın evine birkaç gün kalıp öyle ikamet etsem kabul edilir mi acaba? 🤔

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,915
İsim
uwu
Vize çok pahalı hocam para vermek istemiyorum vizeye ben biraz fazla para harcamaya üşeniyorum :)

Peki oradaki bir arkadaşımın evine birkaç gün kalıp öyle ikamet etsem kabul edilir mi acaba? 🤔
Hocam sonucu buraya yaz nasıl oluyor diye

Hocam sonucu buraya yaz nasıl oluyor diye
Hocam dua edin nolur inşallah yapabilirim artık yapamıyorum gerçekten hayat şartları zorlaştı dayanamıyorum inşallah gidebilirim gidemezsem hayatım çürüyecek yalnız yaşayacağım, 5 yıldır ne bir arkadaşım ne bir komşum ne de bir dostum var sadece ben varım artık gidip kafamı dinleyip hayatı umursamamak istiyorum 😖

Top Bottom