Neler Yeni

hacker nasıl olunur?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Gl0ve

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
962
İsim
Yusuf Kadir ORAL
Kanka hacker olmak yerine siber güvenlikçi olmak istersen Youtube'a " zero to hero pentesting" yazıp cybermentor'dan izleyebilirsin veya Lunizz var o daha üstten anlatıyor ama.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,499
İsim
Taha yücel
Şimdi sana ciddi soruyorum. Kali kullanmayı biliyor musun? İP gizleyicin var mı? Bir sürü ama bir sürü hack programlarının kullanımını biliyor musun?
çok güzel sormussun ama bende onu soruyorum nasıl olurum napmam lazım ne öğrenmem lazım (belki siber güvenlikçi olcam)

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Şimdi sana ciddi soruyorum. Kali kullanmayı biliyor musun? İP gizleyicin var mı? Bir sürü ama bir sürü hack programlarının kullanımını biliyor musun?
ip gizleyici diye bir şey yok dostum, ipsini örttüğü sunucu kendi adına dahi olsa adamdan şırıngayla kan alıyorlar. Proxy, socks5/4/3, vpn bunlara da gelirsek hepsi bir sunucuya bağlı ve o sunucunun teknisyeni veyahut sahibi tüm girişleri çıkışları log verebiliyor.

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Böyle arzuları olan kişiler ya rüzgâr hack gruplarının gazına gelmekte, veya bu işi havalılık zannetmekte. ''Heykır'' olmadan önce derslerinize çalışınız.

Internet'ta gördüğünüz Udemy eğitimleri ile de ''heykır'' olamazsınız. Bu eğitimler size bilgi katar, lakin paranızda boşa gitmiş olur. Internet'ta bundan çok daha fazlası mevcut. Her yer kaynak dolu.

Size tavsiyem, önce okuyun, adam olun.

TCK maddelerini bir gözden geçirin derim. Udemy eğitimlerinde anlatılanlar temel seviye, hatta çoğu temel seviyeninde altında.

Hacker olmak için iyi İngilizce ve Linux bilginiz olması gerekir. Sızacağınız sistemlerin çoğu Windows olacağı için üst seviye Windows bilginizde olması gerekir. ''Heykır'' olmak çocuk oyuncağı değildir.

Hacker olmayı çok arzuluyorsanız, HackerTyper veya GeekTyper'a göz atınız.

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Cmd açıyorsun kardşim. Color a yazıyosun kardşim. Hawlı haWlı kodlar yazıyosun kardşim.
Artık bir heçkırsın.

En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Sencer Yalçıner
çok güzel sormussun ama bende onu soruyorum nasıl olurum napmam lazım ne öğrenmem lazım (belki siber güvenlikçi olcam)

Araştır. Siber güvenlikçi olman için bile bunları bilmen lazım. Google yaz Kali linux dersleri falan biraz da olsa öğrenirsin. Sonra siber güvenlikçi olmak için bunun okuluna gidecen.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom