Neler Yeni

Hangi akım korumalı prizi almalıyım?

Meran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Anıl
Tunçmatik 5 + 2 usb portlu olanını kullanıyorum iç düzeneğini bildiğim için tercih ettim, tunçmatik alınabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir kart üzerinde 3 varistör, 2 sigorta ve 1 tane akım sınırlayıcı var diğer markalar gibi kabloya ek yapıp 1 varistör atmamışlar.
Link atabilir misin dediğin modelin. Bende bakayım ona. Teşekkürler.

Armi3067

80+ Bronze
Fakat genel olarak bu yeterisz kalır evin sigortasında da voltaj sınırlayıcı var minimum ve maksimum sınır ondan sonra akım korumalı prize regulatör giriyorum monitörü regulatöre diğer bileşenleri pc vs. akım korumalı prize takıyorum, kullanıcı olarak maksimum korumayı aldığımı düşünüyorum.

Thee7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Muhammed
Akım korumalı prizlerde önemli olan Joule değeridir.
Tunçmatik : 1050 Joule
Hama : 375 joule
Philips :600 Joule
Burada F/P açısından Tunçmatik çok daha iyi bir tercih olacaktır. Sırf marka diye gidip Phılıps almayın.
Ama ben akım korumalı priz olunca sadece Schneider marka alırım fiyat olarak yüksek ama hem malzeme kalitesi hemde 1836 Joule değeri ile çok iyi bir koruma sağlıyor.
Bahsettiğim Ürün

Lütfen sadece marka diye öneride bulunmayın.
Schneider markasından bir altı var mı bunun

Armi3067

80+ Bronze
En iyisi diye biliyorum.zamanında 2 adet almıştım bunu aldıktan sonra dokunduktan sonra diğerleri priz değil plastik geliyor
Evet bu marka çok iyi, en iyilerden evde psu'su var elektrik giderse diye takılı pc'ye

zamanında almıştım elden mediamarktan ama burada fiyatı yüksek diğer satıcı ve sitelere göre ben bu fiyattan almadım

Meran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Anıl
Fakat genel olarak bu yeterisz kalır evin sigortasında da voltaj sınırlayıcı var minimum ve maksimum sınır ondan sonra akım korumalı prize regulatör giriyorum monitörü regulatöre diğer bileşenleri pc vs. akım korumalı prize takıyorum, kullanıcı olarak maksimum korumayı aldığımı düşünüyorum.
Ne güzel bilgilisin. Bu konu hakkında detaylı bilgilendirici konu açarsan arkadaşlarda faydalanacaktır. Birde tunçmatik en iyi modeli hangisidir link atarsan onu alayım :) saygılar

Armi3067

80+ Bronze
Led ışıkları ve şarj edilebilir cihazlar direk usb yerine takılı boşuna prizde yer kaplamıyor prizede monitör pc ve monitör üstü ışığım takılı 2 tane boşta duruyor.
Ne güzel bilgilisin. Bu konu hakkında detaylı bilgilendirici konu açarsan arkadaşlarda faydalanacaktır. Birde tunçmatik en iyi modeli hangisidir link atarsan onu alayım :) saygılar
attım hemen yukarıda

bu videodan araştırarak aldım monitör tarafında aynı sorunları yaşıyordum anlık kararma vs. ve genel koruma için prizle regulatörü aynı anda aldım ama taşındığımız zaman ev içine ekstra sigorta girdik ve min-max voltaj değeri ayarlardık dediğim gibi alabildiğim maksimumu aldığımı düşünüyorum.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,339
İsim
Berkay BABUCCU
Bir altı yoj mu hocan biraz pahalı da yinr aynı marka başlığı az olan mesela
Elimdeki sistem monitörlerle beraber 25 BİN TL . Bazılarında 70-80 Bin TL lik makineler var. 1K bence para değil bunları düşündüğümüzde. EN iyisini al başına dert gelmesin.Benim çok psum yandı elektrik gidip gelmesinden dolayı.Şimdi elektrik gitmiş umrumda değil çünkü güvenilir bir Priz kullanıyorum.Evi ilk tuttuğumda bu prizleri çoktan almıştım.TV+ taktırıyorum adam geldi abi dedi bu neymiş böyle dedi ben hayatımda böyle bir priz görmedim çok kaliteli dedi. O zamanlar araştırmıştım dünyanın en iyisi deniliyordu bu marka için.3 e 5 e bakma 1 kere al ömürlük al 300 TL fark inan çok para değil. 300 TL için 25-30 Bin TL'yi riske atmaya değer mi ?

Armi3067

80+ Bronze
modem ups yok sadece bana gereksiz geldi o türknet fiber olduğu için iki tane almam gerek vs. o yüzden hiç bakmadım

Elimdeki sistem monitörlerle beraber 25 BİN TL . Bazılarında 70-80 Bin TL lik makineler var. 1K bence para değil bunları düşündüğümüzde. EN iyisini al başına dert gelmesin.Benim çok psum yandı elektrik gidip gelmesinden dolayı.Şimdi elektrik gitmiş umrumda değil çünkü güvenilir bir Priz kullanıyorum.Evi ilk tuttuğumda bu prizleri çoktan almıştım.TV+ taktırıyorum adam geldi abi dedi bu neymiş böyle dedi ben hayatımda böyle bir priz görmedim çok kaliteli dedi. O zamanlar araştırmıştım dünyanın en iyisi deniliyordu bu marka için.3 e 5 e bakma 1 kere al ömürlük al 300 TL fark inan çok para değil. 300 TL için 25-30 Bin TL'yi riske atmaya değer mi ?
Hala en iyisi hocam en iyisini yapmışsınız bide de psu su var bu markanın ev ve genel kullanım için son kullancıda priz ve ups tarafında (sürekli psu yazmışım :D) en iyisi denebilir.

Thee7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Muhammed
Evet doğru çok haklısın hocam, soğutucu alacağım o yüzden bütçe kısıtlı bir de 1 2 eksik daha var da olmadı 1 2 ay sonra alaym, 1 2 ay sonra da alsam olur mu

Link atar mısın hocam hangi satıcıdan alınır fark eder mi

Meran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Anıl
modem ups yok sadece bana gereksiz geldi o türknet fiber olduğu için iki tane almam gerek vs. o yüzden hiç bakmadım

Hala en iyisi hocam en iyisini yapmışsınız bide de psu su var bu markanın ev ve genel kullanım için son kullancıda priz ve ups tarafında (sürekli psu yazmışım :D) en iyisi denebilir.
Etraflıca düşündüğümde 1 kere alacapım en iyisi olsun. 1k para değil sistem 50 bin TL. Schneider Electric APC 5'li Akım Korumalı Priz PM5-GR mantıklı geldi. Bunların çakması var mıdır? Ona göre alacağım. Direk link varsa ordan alayım hocam. Teşekkürler.

Hangi modeli söylüyorsun hocam. Link atar mısın?

Son düzenleme:

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,339
İsim
Berkay BABUCCU
Etraflıca düşündüğümde 1 kere alacapım en iyisi olsun. 1k para değil sistem 50 bin TL. Schneider Electric APC 5'li Akım Korumalı Priz PM5-GR mantıklı geldi. Bunların çakması var mıdır? Ona göre alacağım. Direk link varsa ordan alayım hocam. Teşekkürler.

Hangi modeli söylüyorsun hocam. Link atar mısın?

Ben trendyoldan aldım diye hatırlıyorum kral .Ama sen neresi en uygun ise ondan al. Zaten orjinal kutuda geliyor bir sorun yaşamazsın.Bu modeli aldım ben ama az daha verip 2 adet USB girişi içereni de alabilirsin de gereksiz bulmuştum ben

Top Bottom