Neler Yeni

Hangi Ekran Kartını Alırsınız

Hangi Ekran Kartını Alırsın

• MSI VGA GEFORCE RTX 4070 VENTUS 3X E 12G OC RTX4070 12GB (24.749 TL)

• MSI VGA GEFORCE RTX 4060 TI GAMING X SLIM 16G RTX4060TI 16GB (20.999 TL)

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,072
İsim
Batuhan
hocam kas gücünü severim onda hiç problem yok bunca zaman hep amd kartları kullandım son aldığım pcde 3060 ti vardı ve amd de yaşadığım sıkıntıları hiç bir şekilde yaşamadım ve sonra hep ndivia ekran kartı alıcam dedim tamam kabul 7000 serisinde herhangi bir problem olmadığı söyleniyor kabul ama bu ekran kartının tükettiği güç akıl alır gibi değil geçen arkadaşım sistemine asus tuf serisi 7700 xt aldı 8+8(16 pin) güç girişi mevcut 700w psu var o bile yetmiyor ekrantına hocam öyle bir anı var yani haa yanlışım varsa da söyleyin bilgiye tavsiyeye açığım teşekkür ederim.

xlr8 serisini duydum yanlış mıyım bilmiyorum ama bir ömür boyu garanti veriyor galiba pny, evet onada hak veriyorum adı bilinen aynı düzeyde devam eder, ama adı bilinmeyen satılmak için büyük performansı hiç bir şekilde kaliteden ödün vermeden bir kart çıkarırlar ama işte adı bilinen bir türlü alıyor sizin gibi bu tarzda düşünen insanlar zaten bu firmaları şahlandıracak ve onlarda aynı şekilde bu düzeye gelecek.

hocam ventustan kaçma kararı aldım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

siz ne düşünüyorsunuz bu ventus hakkında
Venustan Neden Kaçtınız :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan
Steam
Wividerlass
Discord
Wividerlass
Venustan Neden Kaçtınız :)
tam olarak kaçmadım hocam da forumdaki arkadaşımın tavsiyeyi üzerine ventus modelinin konu içinde zaten arkadaş okumuşsundur yorumunu ventus modelini soğutma yönünden problem olduğunu söyledi biraz bi düşündürdü beni

ConquerorXIV

80+ Gold
tam olarak kaçmadım hocam da forumdaki arkadaşımın tavsiyeyi üzerine ventus modelinin konu içinde zaten arkadaş okumuşsundur yorumunu ventus modelini soğutma yönünden problem olduğunu söyledi biraz bi düşündürdü beni
ventus ne iyidir ne kötüdür ama o parayı hak etmiyor emin olabilirsin

ruaF1912

80+ Bronze
hocam kas gücünü severim onda hiç problem yok bunca zaman hep amd kartları kullandım son aldığım pcde 3060 ti vardı ve amd de yaşadığım sıkıntıları hiç bir şekilde yaşamadım ve sonra hep ndivia ekran kartı alıcam dedim tamam kabul 7000 serisinde herhangi bir problem olmadığı söyleniyor kabul ama bu ekran kartının tükettiği güç akıl alır gibi değil geçen arkadaşım sistemine asus tuf serisi 7700 xt aldı 8+8(16 pin) güç girişi mevcut 700w psu var o bile yetmiyor ekrantına hocam öyle bir anı var yani haa yanlışım varsa da söyleyin bilgiye tavsiyeye açığım teşekkür ederim.

Doğru bir düşünce, tdp bakımından. AMD kartlarda sıkıntı olduğunda hatayı direkt olarak gpu'da görüyor insanlar. AMD kartlar, Nvidia kartlara göre, yazılımsal ve donanımsal olarak daha hassas. Wattman hatasından örnek vermek gerekirse bu hatanın en büyük sebeplerinden birisi PSU, ve Ram kaynaklıdır. Özellikle ram kaynaklı wattman alan çok insan var, adam nasıl olsa çalışır diye 2 farklı ram, farklı gecikme değerleri, ama aynı sabit MHz calisma saati oldugundan sıkıntı olmayacağını düşünüyor, oysa o ramlerin hangi chip'e sahip olduğunu, vs bilmediginden tak diye wattman alıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan
Steam
Wividerlass
Discord
Wividerlass
ventus ne iyidir ne kötüdür ama o parayı hak etmiyor emin olabilirsin
hocam şu devirde bu paraları hiç bir ekran kartı haketmiyor malûm fiyatlar böyleyken bir şey yapamıyoruz bende sizin gibi düşünüyordum ama dediğim gibi bana böyle hep bi problem yapacak gibi geliyor

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
777
İsim
Ali
RX 6800 alırım tam ortasında bir performans bütçe 15 civarına mis gibi 😄

ruaF1912

80+ Bronze
Ekran kartı üreticilerinin giriş seviye modelleri var, Gigabyte eagle, Sapphire pulse, Asus dual, Bu modeler kısa vadede maddi olarak seni mutlu edecektir ama uzun süreli kullanımlarda kullanilan kapasitör, VRAM, Gibi faktörler devreye girince aslında mantıksız bir davranış yaptigini anlamış oluyorsun. İyi forumlar:)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan
Steam
Wividerlass
Discord
Wividerlass
hocam inan ki o wattman hatasını alan insan sistem toplamayı inan ki bilmiyordur evet hassas donanımsal olarak kabul çok iyi kartları var onada kabul size şöyle bir örnek göstereyim telefonda iphone varsa ekran kartında da ndivia var gibi bir şey amd kartlarını aşırı seviyordum ben zamanında amdnin işlemcileri bok gibiyken o zaman a10 a8 işlemcileri vardı. ben amd amd diye geziniyordum amd iyidir diye felan ama ndiviayı gördükten sonra ben eşşekten ata mı bindim dedim o kadar söyleyim. Yani benim amdye karşı hiç ön yargım yok takıntımda yok. Ama ndivia yazılımsal olarak çok iyi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,298
Üyeler
149,703
Son üye
sdjısdjfsdf1
Top Bottom