Neler Yeni

Çözüldü✓ Hangi Güç Modunu Kullanmalıyım ?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
903
İsim
Buğra
winowsun ayarlar kısmından en iyi performansı mı seçeyim yoksa güç planlarından birisini mi seçmem lazım ayrıca güç planı yüksek veya nihai performansta kullanmak ekran kartının ve diğer parçaların ömrünü kısaltır mı sıcaklıklar artar mı ?

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-03-06 125743.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-06 125743.png
    24.1 KB · Hit: 38
  • Ekran görüntüsü 2024-03-06 125817.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-06 125817.png
    26.1 KB · Hit: 33

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
nihai performansta kullanmalısın oyunlarda en iyi performansı istiyorsan. Ekran kartından çok işlemci ile alakalı eğer dengeli veya güç tasarrufu seçersen mümkün mertebe frekansı ve çekilen gücü düşük tutmaya çalışır windows lakin yüksek performans seçersen verebileceği en iyi performansı vermek için çalışır çok daha iyi verim alırsın. Ömür olarakta yüksek performansta kullandın diye 3 ayda eskimez işlemcin gözle görülür hiçbir fark olmayacaktır çok yüksek sıcaklıklarda çalışmadığı sürece

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
903
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
nihai performansta kullanmalısın oyunlarda en iyi performansı istiyorsan. Ekran kartından çok işlemci ile alakalı eğer dengeli veya güç tasarrufu seçersen mümkün mertebe frekansı ve çekilen gücü düşük tutmaya çalışır windows lakin yüksek performans seçersen verebileceği en iyi performansı vermek için çalışır çok daha iyi verim alırsın. Ömür olarakta yüksek performansta kullandın diye 3 ayda eskimez işlemcin gözle görülür hiçbir fark olmayacaktır çok yüksek sıcaklıklarda çalışmadığı sürece
aslında şuan istediğim fps değerlerini fazlasıyla alıyorum işlemci ve ekran kartı tam yük altında 58 dereceyi geçmiyor ama merak ettim yine de

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Görkem Haliloğlu
Genelde artık dengeli öneriliyor. Bilgisayarın ihtiyacı varsa işlemciye yükleniyor yoksa düşükte tutuyor. Performans ve nihai performansta ise sürekli olarak yüksekte çalıştırma söz konusu. Ben araştırdığım da böyle bilgi verildi bana. Eskiden performans çok önerilirdi.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
903
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genelde artık dengeli öneriliyor. Bilgisayarın ihtiyacı varsa işlemciye yükleniyor yoksa düşükte tutuyor. Performans ve nihai performansta ise sürekli olarak yüksekte çalıştırma söz konusu. Ben araştırdığım da böyle bilgi verildi bana. Eskiden performans çok önerilirdi.
Evet hocam eskiden herkes yüksek perfomansa alın derdi şimdi dengeli öneriliyor ama yine sorayım dedim zaten istediğim değerleri alıyorum boşa yormaya gerek yok bence pc yi windows ayarlardan en iyi performans yaptım yeterli o bence güç planına gerek yok

Top Bottom