Neler Yeni

Hangi internet sağlayıcısı

eljefe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Güneş ECER
Eve internet cekmeyi düşünüyorum hangi saglayici daha iyi memleket adıyaman bu arada
Şirketler konusunda bilgi verebilirim. 1 senelik telekomunikasyon firmalarındaki tecrübelerime istinaden şunu söyleyebilirim ki şu iyi bu iyi diyemeyiz. Bakıldığında TR çapında en geniş alt yapı TT a ait. Fakat sizin bulunduğunuz lokasyon önemli. O lokasyonda hangi sağlayıcı hipernet ya da fibernet yapmış bunu incelemeniz lazım. Bulunduğunuz lokasyonda ADSL varsa siz 100 tl lik pakete de giriş yapsanız 16 mb üzeri hız alamazsınız. Ancak hipernetiniz varsa 100 Mb e kadar destek alabilirsiniz. Eğer lokasyonunuzda hipernet varsa bu demektir ki saha dolabına kadar fiber iletim, saha dolabından senin evine kadar da bakır kablo demektir. Eğer durum buysa sağlayıcılarla iletişime geçip telefon kutusu ve evin arasındaki uzaklığı sorman lazım. her 100 metrede 1 mb düşüş yaşarsın çünkü. Seni arayıp hipernet var 100 mb e kadar desteğiniz var gibi şeyler söyleyebilirler. Ama telefon kutusuna uzaklığın 1 buçuk km ise bir anlamı olmaz. Eğer sağlayıcı sana fibernet desteği sağlayabiliyorsa hiç düşünmeden bağlatabilirsin. Işıkla aktarımda bir problem yaşamazsın. Hangi sağlayıcıyı seçersen seç bulunduğun şehirde müdürlüğü olan firmayı seç. Muhattabın olsun. Şu günlerde tonlarca sağlayıcı var. İş kapatmaya gelince bi ton uğraştırıyorlar. Ama bulunduğun şehirde müdürlüğü olan bir sağlayıcı ile iş yaparsan en azından muhattabın olur. Saygılar.

yakamoz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Uğur İbrahim Bülüç
Eve internet cekmeyi düşünüyorum hangi saglayici daha iyi memleket adıyaman bu arada

Selamın aleyküm
Öncelikle türkiyede herkese her markaya türk telekom internet alt yapısı sağlıyor örneğin a firması isim olarak a firması ama alt yapısı türk telekom yazınsal değer olarak sana 100mgbt internet sağlarız deseler bile senin evinin alt yapısı bu hızı desteklemesi gerek aksi taktirde sana en yüksek hızı veririz deseler bile evin alt yapısı desteklemiyorsa boşa para ödersin.
Sana tavsiyem Türk telekom nedeni:
Karşına muhattap alıp konuşabileceğin ofisleri var.
Diğer markaları bilmiyorum ama evinin alt yapısına göre internet paketi almanı öneririm.

Top Bottom