Neler Yeni

Hangi İşlemciyi Almalıyım

Yasarrrd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yaşar Demir Yıldırgan
Merhaba arkadaşlar, işlemci almayı düşünüyorum lakin ne almam gerektiği konusunda sorun yaşıyorum. Onunla beraber anakart değişimi yapacağım. İşlemci konusunda dört adet seçeneğim mevcut.

1- Ryzen 5 5000
2- Ryzen 5 5600
3- İ5 10400F
4- i3 12100F
Çalışıyorum ve eve döndüğümde rahat rahat oyun oynamak istiyorum, ağırlıkla fivem adında roleplay oyunu oynuyorum. Dört işlemcilerinden hangisi alırsam rahat rahat oynayabilirim onun dışında hangi işlemciyi alırsam diğer oyunlarda rahatlıkla yüksek ayarlarda güzel fps değerlerini görürüm. İntel işlemci tercih edersem eğer ( oc ) yapmayı düşünüyorum. Başında hangi ibare bulunan anakart modelini tercih etmem lazım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Akif Erdem
Merhaba arkadaşlar, işlemci almayı düşünüyorum lakin ne almam gerektiği konusunda sorun yaşıyorum. Onunla beraber anakart değişimi yapacağım. İşlemci konusunda dört adet seçeneğim mevcut.

1- Ryzen 5 5000
2- Ryzen 5 5600
3- İ5 10400F
4- i3 12100F
Çalışıyorum ve eve döndüğümde rahat rahat oyun oynamak istiyorum, ağırlıkla fivem adında roleplay oyunu oynuyorum. Dört işlemcilerinden hangisi alırsam rahat rahat oynayabilirim onun dışında hangi işlemciyi alırsam diğer oyunlarda rahatlıkla yüksek ayarlarda güzel fps değerlerini görürüm. İntel işlemci tercih edersem eğer ( oc ) yapmayı düşünüyorum. Başında hangi ibare bulunan anakart modelini tercih etmem lazım?
5600 öneririm ama güzel bir soğutucu almanız lazım. Anakart olarakda b 550 öneririm.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dediğin Intel işlemcilere overclock yapamazsın. K ibareli alman gerek.

5600 öneririm

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,973
İsim
İsim İSİMOĞLU
Aralarından en iyisi 5600

whisper snow

80+ Silver
Ryzen 5 5600 + Gigabyte B550M DS3H ve ID Cooling SE 224 XT

Yasarrrd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yaşar Demir Yıldırgan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5600 öneririm ama güzel bir soğutucu almanız lazım. Anakart olarakda b 550 öneririm.
Önerin için teşekkür ederim bunu düşüneceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğin Intel işlemcilere overclock yapamazsın. K ibareli alman gerek.

5600 öneririm
İşlemci ile birlikte anakart alacağım, b ibareli anakartla overclock yapılmadığını biliyorum ama emin olamamıştım. K ibareli önerebleceğin bütçe dostu bir anakart var mı

Ryzen 5 5600 + Gigabyte B550M DS3H ve ID Cooling SE 224 XT
Ram konusunda sorunum yok ama anakart ve işlemci konusunda yardımın için teşşekkür ederim. Anakart model olarak iyi

Bütçe sorunu yoksa 5600 varsa 12100f
Şuanlık yok açıkçası ama aralarında neredeyse 1000tl fark ve fps değerleri açısından dağlar kadar fark olmadığı için o 1000tl'ye biraz daha ekleme yaparak sıvı soğutma almak da fena bir fikir değilmiş gibi geliyor

oliveforge99

80+ Silver

İşlemci ile birlikte anakart alacağım, b ibareli anakartla overclock yapılmadığını biliyorum ama emin olamamıştım. K ibareli önerebleceğin bütçe dostu bir anakart var mı

Ram konusunda sorunum yok ama anakart ve işlemci konusunda yardımın için teşşekkür ederim. Anakart model olarak iyi

Şuanlık yok açıkçası ama aralarında neredeyse 1000tl fark ve fps değerleri açısından dağlar kadar fark olmadığı için o 1000tl'ye biraz daha ekleme yaparak sıvı soğutma almak da fena bir fikir değilmiş gibi geliyor
Bu işlemciler için sıvı soğutmaya ihtiyacınız yok. Hava soğutma fazla fazla işinizi görür

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,345
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
5600 almalısın hocam intelde uptade etme ihtimalin çok az ve anakart fiyatları pahalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Berke
Bence i5 12400f de bakabilirsin. Ryzen 5 5600 den daha iyi hem yükseltme imkanın olur ilerde.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Anakart olarka demedim işlemci olarak k ibareli almalısın

Yasarrrd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yaşar Demir Yıldırgan
5600 almalısın hocam intelde uptade etme ihtimalin çok az ve anakart fiyatları pahalı.
İşlemci konusunda segment yükselkttikçe her iki markada da fiyatlar artıyor. Anakart piyasasına baktığımda aslında her ikiside neredeyse eşit.

Bence i5 12400f de bakabilirsin. Ryzen 5 5600 den daha iyi hem yükseltme imkanın olur ilerde.
İlk başta bende onu almayı düşündüm ama maalesef bütçe konusunda o kadar fazla esnek olamıyorum. İlerleyen zamanlarda i3 12100f satıp i5 12400f almayı düşünüyorum

Bu işlemciler için sıvı soğutmaya ihtiyacınız yok. Hava soğutma fazla fazla işinizi görür
Sıvı soğutma düşünmemin sebebi oc yapmayı amaçlamam. Onun dışında turbo hızı kullansam bile evet stok soğutucu yeterli olur

Top Bottom