Neler Yeni

hangi kas gurubu beraber çalışılmalı ?

ares131s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
aresa resa
haftada 5 gün spora gidiyorum (göğüs omuz triceps) ,( sırt biceps), (bacak) şeklinde yapıyorum pazartesi günü 3 bölge çok geliyor tricepsi bacak gününe atsam triceps az mı gelişir ( bacak haftada 1 gün)

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
haftada 5 gün spora gidiyorum (göğüs omuz triceps) ,( sırt biceps), (bacak) şeklinde yapıyorum pazartesi günü 3 bölge çok geliyor tricepsi bacak gününe atsam triceps az mı gelişir ( bacak haftada 1 gün)
Ön kol Göğüs
Triseps sırt
Omuz ön kol bacak yapabilirsin
6 gün yapıyorum bunu iki kez tekrarlayarak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi kendine göre hangisi rahatsa onu bulup belirlemen daha mantıklı fikir sadece benimki

ares131s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
aresa resa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bide omuzu haftada 2 kere çalıştırmak istiyorum

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Musa ÖZ
Ön kol Göğüs
Triseps sırt
Omuz ön kol bacak yapabilirsin
6 gün yapıyorum bunu iki kez tekrarlayarak

Tabi kendine göre hangisi rahatsa onu bulup belirlemen daha mantıklı fikir sadece benimki
Hayır. Göğüs ve triceps birbiriyle, sırt ve biceps de aynı şekilde birbiriyle bağlantılı olduğu için onları birlikte çalışmak daha doğru. Zaten göğüs çalışınca tricepsler ısınıyor ve yoruluyor. Göğüs antrenmanının üstüne triceps pushdown + overhead dumbbell extension + şınav yapsanız zaten tricepsler tükenir. Aynı şekilde sırt antrenmanının üstüne de hammer curl ve çeşitlerini yaparsanız yeterli olacaktır.

ares131s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
aresa resa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır. Göğüs ve triceps birbiriyle, sırt ve biceps de aynı şekilde birbiriyle bağlantılı olduğu için onları birlikte çalışmak daha doğru. Zaten göğüs çalışınca tricepsler ısınıyor ve yoruluyor. Göğüs antrenmanının üstüne triceps pushdown + overhead dumbbell extension + şınav yapsanız zaten tricepsler tükenir. Aynı şekilde sırt antrenmanının üstüne de hammer curl ve çeşitlerini yaparsanız yeterli olacaktır.
göğüs omuz 8 (haftada 2 kere )

sırt biceps (haftada 2 kere )

bacak triceps (haftada 1 kere )

yapsam olurmu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kağan
Hocam 6 senelik fitnesscı ve doktor olarak söylüyorum ki çok abartmana gerek yok (eğer doğal yapıyosan ) yormayacak şekilde push pull legs yap( göğüs triceps, sırt ön kol, bacak ) yeterli olur. Önemli olan devamlılık. Antrenmanların max 40 dakika olmalı hadş de 1 saat olsun. Öyle göğüsten 5 hareket bacaktan 10 hareket vs gerek yok

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Ben bunu cok araştırmıştım kafayı yicektim bir ara doğrusu bu eminsiniz değil mi
Salonda sırt makinesinde triseps ve sırt için yazıyordu onu gördükten sonra benimki gibi yapmaya başladım yanlışsa düzelteceğim planı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kağan
Hocam 6 senelik fitnesscı ve doktor olarak söylüyorum ki çok abartmana gerek yok (eğer doğal yapıyosan ) yormayacak şekilde push pull legs yap( göğüs triceps, sırt ön kol, bacak ) yeterli olur. Önemli olan devamlılık. Antrenmanların max 40 dakika olmalı hadş de 1 saat olsun. Öyle göğüsten 5 hareket bacaktan 10 hareket vs gerek yok
Gün aşırı da yapabilirsin bi problem olmaz. Yoğun bi hayatın varsa.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Musa ÖZ
göğüs omuz 8 (haftada 2 kere )

sırt biceps (haftada 2 kere )

bacak triceps (haftada 1 kere )

yapsam olurmu
ben omuzu dağıtıyorum. Göğüsün ardından ön omuz. sırtın ardından arka omuz, bir de bacak gününde ön orta arka omuz şeklinde. Bunu yapabilirsin gayet faydalı ama bu kadar kasma. Diğer arkadaşın dediği gibi düzenli, istikrarlı bir şekilde düzgünce çalış.

Ben bunu cok araştırmıştım kafayı yicektim bir ara doğrusu bu eminsiniz değil mi
Salonda sırt makinesinde triseps ve sırt için yazıyordu onu gördükten sonra benimki gibi yapmaya başladım yanlışsa düzelteceğim planı
evet doğrusu budur. İnsan anatomisini incelerseniz göğüs tendonlarının triceps kaslarına bağlandığını görürsünüz zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,986
Üyeler
154,163
Son üye
xtrstronge
Top Bottom