Neler Yeni

Hangi soğutmayı tercih etmeliyim

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,217
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Benim şuan eksiklerim kasa ve kasayı doldurmak(fan olarak) ve cpu soğutma

Paylaştığım kasa (lian li lancool 215) hoşuma gitti ekran kartını soğutacak alt fan desteği olması
Hepsi için bütçe nedir

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,217
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam şuan benim planladığım kasa ve fana 2400 gidiyor 2200 de soğutma toplam 4600 falan
Kaç fan lazım sıvı soğutma belli zaten kasa da belli az çok 4 fanı var içinde yukarıda 240mm sıvı soğutma koydun mu tm zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,700
İsim
Eren Güven
240mm sıvı soğutma denince aklıma corsair h100 geliyor direk. yeterince abartılmayan bir soğutucu olduğunu düşünüyorum

gazibeyli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Yasin SYLYN
Kaç fan lazım sıvı soğutma belli zaten kasa da belli az çok 4 fanı var içinde yukarıda 240mm sıvı soğutma koydun mu tm zaten

Benim attığım kasa olumsuz mu yani alt kısmında fan desteği olması hoşuma gitmişti
Mesaj otomatik birleştirildi:

240mm sıvı soğutma denince aklıma corsair h100 geliyor direk. yeterince abartılmayan bir soğutucu olduğunu düşünüyorum
Hocam onun argb soketi 4 pin diye biliyorum o yüzden pek bakmadım ona

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,700
İsim
Eren Güven
Benim attığım kasa olumsuz mu yani alt kısmında fan desteği olması hoşuma gitmişti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam onun argb soketi 4 pin diye biliyorum o yüzden pek bakmadım ona
toplarken bakmamıştım ama argb sorunsuz çalışıyor

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,169
İsim
Ahmet Sevinç
Bunu al geç.
rgb yazılım ile kontrol edilebiliyor mu?

drthjoo

80+
Selamlar
Ryzen 7600 işlemcim
Msı B650M-A pro anakart

Kasam Lian li lancool 215 beyaz
Anakartım ram lar siyah renk

Kasanın alt kısmına 2*120mm halo fan
Egzoz kısmına 1*120mm halo fan olacak
Fanları beyaz düşünüyorum ama siyah olsa çok mu kötü durur

Soğutma olarak sıvı soğutma alırsam üst kısma fan almama gerek kalmıyor 240mm sıvı soğutma düşünüyorum (Msı veya Cooler Master vb.) Sıvı soğutmalar da genel de siyah renk

Kule tipi alırsam üst kısma exra 2 tane daha halo fan almam gerekli (deepcool ag620 beyaz düşünüyorum) (kule soğutma + 2 fan= sıvı soğutma parasına geliyor)

Sizce hangisini tercih etmeliyim veya farklı bir öneriniz var mı
kasan mesh tasarım değilse amd işlemciyi kule tipi soğutucuyla verimli soğutamazsın özellikle yazın. Sana tavsiyem ben de kullanıyorum cooler master tek fanlı (tabi kasana sığıyorsa 2 fanlı da alabilirsin) sıvı soğutma.Yaz aylarında sıcaklığı gayet stabil tutuyor.Güzel de bir termal macun sonra yola devam

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,700
İsim
Eren Güven
Anakart dan mı kontrol ediyorsunuz 3 pine bağlantıyı nasıl yaptınız
evet armory crate üzerinden kontrol ediyorum ama argb yi nasıl bağladığımı hatırlamıyorum, arkadaşımla beraber birleştirmiştik. daha önce hiç sıvı soğutma takmadığım için o bağlamıştı. pompanın hemen altında 2 adet kablo bağlı sanırım onlar sıvı soğutucunun fanları için oraya bağlanmıştı, belki kasanın argb sine de bağlamış olabilir emin değilim

Top Bottom