Neler Yeni

Yardım Hangi switchli klavyeyi almalıyım?

Megan

80+ Silver
Bütçe
1000
Küçük klavye alacağım. Geçen hafta red switchli redragon k552 aldım ama hissiyatını hiç beğenmedim. Hem çok yumuşak hem de basıp basmadığımız belli olmuyor. Bir tuşa basarken yanlışlıkla diğerine basıyordum. Biraz daha sert ve tuşa bastığımızda anlaşılan bir klavye alacağım. Araştırdım ve blue ve green switch hem daha sertmiş hem de basınca çıt çıt diye ses çıkartıyormuş. Ama blue switch fazla gürültülü diye sıcak bakmıyorum. Green de hiç satılmıyor. Bu arada royal kludge rk71 almayı düşünüyorum 1000tl ye geliyor. Blıe switch gerçekten çok mu rahatsız ediyor? Yurtta da kullanacağım
Öneriniz var mı?

Jezo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Jezo Reis
Küçük klavye alacağım. Geçen hafta red switchli redragon k552 aldım ama hissiyatını hiç beğenmedim. Hem çok yumuşak hem de basıp basmadığımız belli olmuyor. Bir tuşa basarken yanlışlıkla diğerine basıyordum. Biraz daha sert ve tuşa bastığımızda anlaşılan bir klavye alacağım. Araştırdım ve blue ve green switch hem daha sertmiş hem de basınca çıt çıt diye ses çıkartıyormuş. Ama blue switch fazla gürültülü diye sıcak bakmıyorum. Green de hiç satılmıyor. Bu arada royal kludge rk71 almayı düşünüyorum 1000tl ye geliyor.
Öneriniz var mı?
green en sert basınç isteyen klavye türüdür blue ye göre daha sessizdir tam size göre

Megan

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
green en sert basınç isteyen klavye türüdür blue ye göre daha sessizdir tam size göre
Green switchli tkl klavye yok ki. Önerdiğiniz model var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Jezo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Jezo Reis
Green switchli tkl klavye yok ki. Önerdiğiniz model var mı?

ülkemizde fazla kullanılmıyor maalesef klavyeden fazla anlamam bi öneri yapamayacağım

Atlas Savaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Atlas
Küçük klavye alacağım. Geçen hafta red switchli redragon k552 aldım ama hissiyatını hiç beğenmedim. Hem çok yumuşak hem de basıp basmadığımız belli olmuyor. Bir tuşa basarken yanlışlıkla diğerine basıyordum. Biraz daha sert ve tuşa bastığımızda anlaşılan bir klavye alacağım. Araştırdım ve blue ve green switch hem daha sertmiş hem de basınca çıt çıt diye ses çıkartıyormuş. Ama blue switch fazla gürültülü diye sıcak bakmıyorum. Green de hiç satılmıyor. Bu arada royal kludge rk71 almayı düşünüyorum 1000tl ye geliyor. Blıe switch gerçekten çok mu rahatsız ediyor? Yurtta da kullanacağım
Öneriniz var mı?
Bu var ama hem bütçenizi aşıyor hem de tkl değil

Megan

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yurtta kalacaksan her mekanik klavye belli bir oranda ses çıkarıyor illa ki rahatsız eder yanındakileri.

Megan

80+ Silver
Mavi switch kullanan var mı hissiyatı nasıl benim istediğim gibi mi?

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,228
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Öneriniz var mı?
blue sert tok basış hissiyatı var hissiyatı için 3 yıl bozulana kadar kullandım gece oyun oynamak iptal ailem rahatsız oluyordu odaadaki kardeşim uyuyamıyordu

Mavi switch kullanan var mı hissiyatı nasıl benim istediğim gibi mi?
swichlerin basış ağırlığı yazar dur sana link atım

https://www.incehesap.com/blog/mekanik-klavye-ve-switchler-hakkinda-bilmeniz-gerekenler/ şu şekilde siyahta sessiz ve ağır bi swichtir işinizi görür

Megan

80+ Silver
blue sert tok basış hissiyatı var hissiyatı için 3 yıl bozulana kadar kullandım gece oyun oynamak iptal ailem rahatsız oluyordu odaadaki kardeşim uyuyamıyordu
Ben şimdiye kadar laptop kullandığımdan laptop klavyesine alıştım. Bilirsiniz biraz sert ve basınca kırt diye ses ses gelir. Red switchte böyle değildi. Mavide böyle mi peki sert mi biraz?
Sesi fazla rahatsız etmez diye umuyorum. Gece kullanmıyorum zaten

MrJosef

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Yusuf Kağan İnan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Toplama, Telefon Önerileri
brown al hissiyat ve az ses istiyorsan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç