Neler Yeni

hap yutamıyorum ne yapayım

MahmutYL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mahmut Yıldırım
Hapı su içerken bogazımda kalıyor gitmiyor na yapayım

acrylaoda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Arda
burnunu kapat içerken nefes alamayınca mecbur yutkunmaya başlarsın o sırada hapı yutmuş olursun

Hail Zimbabwe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
George
Hapı gırtlağına yakın bir yerde tut küçük dilinin oralarda felan. Sonra onu nehir sularıyla buluştur ve ikiside. Tövbe ne anlatıyorum ben. Kanka gırtlağa yakın yerde su takviyesi yap yutkun geçmiş olsun

milenix

80+ Gold
aga o hap ya geçecek ya geçecek üstüne su at ve yutkun

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Hapı dilinin orta kısımlarına koy kafanı kaldırarak içme hafif eğik olsun sonra dilinle hapı damağının üstüne bastır ağzının içinde hapı hafif hafif emcükle yut. Bu dediğimi acı bir hapta yapman biraz zor ama yine içersin şekil yine aynı. Bende içemezdim direk kusardım ama bu yöntemle yaklaşık 4 yıldır düzgün içebiliyorum.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Mehmet Emin Güneşli
hapı ikiye böl yada daha küçük parçalara böl öyle yutması daha kolaya olur

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Hapı su içerken bogazımda kalıyor gitmiyor na yapayım
Hocam ağzınızda hap olduğu için istemsizce yutma refleksinizi tam kullanamıyorsunuz. Biraz psikolojik bir durum. Hapı ağzınıza rastgele götürüp şişe veya bardaktan tek dikişte çok hızlı olmayacak şekilde sakince suyunuzu için ve suyu içerken sanki ağzınızda bir şey yokmuş gibi yutun

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Emre Acar
her hap ezilmez, bölünmez. doktora özellikle sorun bölünüp bölünemeyeceğini.

+ toz versiyonlara yönelin. mesela suda eriyen antibiyotik de var. doktorunuza hap yutamadığınızı söyleyin. varsa farklı bir formunu veya daha küçük hap boyutlu versiyonunu yazmasını rica edin.

+ hap yutarken başınızı hafif öne eğip bol suyla birlikte kafanızı yukarı kaldırarak yutabilirsiniz.

+ bu anksiyete konusu. merak etmeyin. insan vücudu ciddi bir hastalık sorun vs. yoksa yutma işlemi sırasında "error" vermez. Yani bol suyla yutarken düşünmeden refleks olarak yaparsanız zaten yutarsınız. genelde endişe etmek, nefes almaya çalışmak, hapı ağızda çok bekletmek (yapışkan bir form kazanabilir) aksiliklere neden oluyor.

+ doktora sormadan / danışmadan kafanıza göre tavsiye uygulamayın. bu yazdıklarım da dahil olmak üzere.

Coolpanda

80+ Silver
Ben su icmeden bile yutuyorum. İçime azıcık hava çekiyorum hap da geliyor. Çok hava çekersen nefes boruna gidebilir.

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Ben parçalayıp pilav yer gibi yiyorum.

Top Bottom