Neler Yeni

Hazır Sistem bulmak için site site gezmeye son

vladvlad

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
vladimiz putin
Bir hafta sonu projesi olarak böyle bir site yaptım. Henüz tamamlanmadı, ancak şu an bir hazır sistem satan sitedeki sistemleri tek site üzerinde filtreleyerek bakmanızı kolaylaştırmaya çalışıyorum. Böylece site site gezmenize gerek kalmayacak. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum. Herhangi bir sorun yaşarsanız benle paylaşmanız çok faydalı olur.

adamsın

Existentia

80+ Silver

Svemort

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Baran YAĞÇI
Yüksek ihtimalle bilginiz dahilinde ama yine de belirtmek istiyorum hazır sistemin altındaki detayları göre basınca error veriyor

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Anonim Ankh
Bilgileri Web Scraping yoluyla mı çekiyorsun yoksa API falan mı kullanıyorsun?

Existentia

80+ Silver
Bilgileri Web Scraping yoluyla mı çekiyorsun yoksa API falan mı kullanıyorsun?
web scraping
Bazı bilgilerin eksik gelmesi sebebi de bu ne yazık ki fakat fırsat buldukça daha iyi bir hale getirmeye çalışıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bazılarında çalışıyor bazılarında çalışmıyor öyle gözlemledim bu linkten
Tamamdır ben bir üstünden geçeyim feedback'lerin için teşekkürler

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Anonim Ankh
web scraping
Bazı bilgilerin eksik gelmesi sebebi de bu ne yazık ki fakat fırsat buldukça daha iyi bir hale getirmeye çalışıcam
Evet, ben de bi ara bu işe girişmiştim ama bundan biraz farklıydı ve her site için bilgileri çekmek hem verimsiz, uzun ve eski kalıyor. Ayrıca zaman zaman sitedeki kodların değişiklikleri sebebiyle yanlış bilgi akışı olabiliyor, sağlıklı ve uzun ömürlü bir metot olarak görmüyorum. Telif haklarına gelince de epey bir sıkıntılı duruma sokabilir bu durum sizi, bu işlere girişmeden önce yasal düzeyini de araştırmalısınız, sitelerin sattığı ve sorgu başına belli bir ücreti olan API'ler var ama o da her sitede olmayabiliyor. Yani sıkıntılı işler, devam etmek isterseniz yasal prosedüre uyarak, bir bilene danışarak ilerlemeniz daha iyi olur ama güzel bir proje olmuş, elinize sağlık.

Existentia

80+ Silver
Evet, ben de bi ara bu işe girişmiştim ama bundan biraz farklıydı ve her site için bilgileri çekmek hem verimsiz, uzun ve eski kalıyor. Ayrıca zaman zaman sitedeki kodların değişiklikleri sebebiyle yanlış bilgi akışı olabiliyor, sağlıklı ve uzun ömürlü bir metot olarak görmüyorum. Telif haklarına gelince de epey bir sıkıntılı duruma sokabilir bu durum sizi, bu işlere girişmeden önce yasal düzeyini de araştırmalısınız, sitelerin sattığı ve sorgu başına belli bir ücreti olan API'ler var ama o da her sitede olmayabiliyor. Yani sıkıntı işler ama güzel bir proje olmuş, elinize sağlık.
Bu projeyi daha önce videoyun batu yayındaki biri yapmıştı fakat kısa sürede site kapandı sebebini araştırsam da ögrenemedim fakat bu işten şimdilik ticari bir amaç gütmüyorum firmalardan bir talep gelirse elbette yasal yükümlülükleri yerine getiririm fakat o zaman kadar sistem arayanlar bir kolaylık olması benim için de kafa dağıtan ve insanların kullandığı bir projemin olması bana iyi geliyor açıkcası. Kod tarafında ne yazık ki haklısınız hala yeni ürünleri çekerken ürün listesindeki degişiklikler sürekli soruna sebep oluyor elimden geldigince dinamik bir kod yazmaya çalışıyorum bakalım nereye kadar sürdürebileceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,246
Üyeler
151,364
Son üye
sans_sheriff
Top Bottom