Neler Yeni

HEPSİBURADA İNDİRİMLERİ HAKKINDA!

Stwart

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Furkan han
İptal oldu benimki iphone 13 aldiydim

burak9956

80+ Bronze
Her indirim konusunda thh tartışmaktan bıkmadınız mı artık.

rmzn96

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
Ramazan Özdemir
Ben tam 5800x3d alayım dedim, baktım indirim bitmiş. Alsam büyük ihtimalle benimki iptal olmazdı

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
642
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Arkadaşlar genelde olan şeyi söylüyorum size. Hepsiburada vb. Platformlardan satış yapmaktayız. THH cevabı genelde şu şekilde.
Eğer ürünün normal fiyatından absürt bir fiyata alındıysa Satıcı firma haklı. Eğer Ürünün piyasa fiyatından cüzi bir miktarda indirim uygulanıp alındıysa (bu miktar piyasa göre değişiyor) bu sefer müşteri haklı bulunup ya ürün gönderimi yada muadil önerimine veyahut para iadesi ile sonuçlanıyor.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
642
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Arkadaşlar genelde olan şeyi söylüyorum size. Satış yapmaktayız Hepsiburada üzerinden. THH cevabı genelde şu şekilde.
Eğer ürünün normal fiyatından absürt bir fiyata alındıysa Satıcı firma haklı. Eğer Ürünün piyasa fiyatından cüzi bir miktarda indirim uygulanıp alındıysa (bu miktar piyasa göre değişiyor) bu sefer müşteri haklı bulunup ya ürün gönderimi yada muadil önerimine veyahut para iadesi ile sonuçlanıyor.
Yüksek ihtimalle Komisyon indirimini yanlış girdiler :)

ugrcngny

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Uğur
Burası bir forum. Forumlar tartışma yeridir. Konu Hepsiburada indirimleri hakkında. Hangi yorumun neyi ima ettiğini anlayamazsınız. Herkes fikirlerini ve düşüncelerini hür bir şekilde bu dijital platforma aktarıyorlar. Elbette siparişlerin iptal olmasını istemeyiz. Eğer iptal edilirse THH'ye başvurun, bir şey kaybetmezsiniz. Ama iptal edilmezse hepsiburada gibi bir firma rekabet kurulundan çok ağır yaptırımlarla karşılaşır. Bu sebepten dolayı iptal edicektir. Konu açık kaldığı sürece fikirler aktarılmaya ve iptal olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Olabiliriz ki ileride bu konu kilitlense bile Google'dan yeni forum üyeleri böyle bir durum yaşadıklarında süreç ne olmuş nasıl gelişmiş mesajlardan görüp ona göre aksiyon alabilsin. Bu tr de ilk kez olmuyor. Daha önce Trendyol da benzer durum yaşandı. Yanlış ürün koduna 2k monitör 3500den satıldı. Sonra kodu değiştirdiler, siparişleri iptal etmediler. Anlayacağın hata ürün başlığındaydı. Alanlarda iptal etti mecbur. Bu hb durumu biraz daha farklı. Satıcı iptal ederse ve iptal sebebine hatalı indirim der ise thh de bir açık olabilir. Stok yok derse kanunen ne olur bilmiyorum.
Rekabet kurulundan çok ağır yaptırımlara karşılaşır...

Ne alaka onu anlamadım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Halil Aksan
Ben bu durumlarla ilgili fazlasıyla THH tecrübesi edindim. THH kazansanız bile firma itiraz davası açabilir. Nitekim davada ilgili firma esaslı yanılma maddesinden bastırırsa tüketicinin davayı kazanma ihtimali %0.
Esaslı yanılmada da iki şey önemli;
Ya absürd bir indirim, ya da indirimi bütün ürünlere kazayla uygulama. Bu akşamki durum ikincisi.

Top Bottom