Neler Yeni

High-End Toplama PC Almadan Önce Yorum-Öneri

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
şu gainward rtx 4080 düşünülebilir cidden, satıcısı hepsiburada zaten.
kullanan arkadaşlar varsa yorum atarsa güzel olur. bütçe güzel yakışır bir sistem olur :D
@Kürşat Kütükçü !help

Happyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mutlu Ekinci
Bu bütçeden bir sistemin hakkını vermek için atx anakart kullanılmalı bence hocam. 7900 ya da 7800x3d gibi işlemciler takmayı düşünüyorsunuz micro boyuta gerek yok bence.
Attığın anakartı beğendim https://www.amazon.com.tr/dp/B0BDS8...e=380333&creativeASIN=B0BDS873GF&linkCode=asn.
Doğru diyosun biraz da görsellik güzel olsun kafasındaydım ama performans odaklı olup daha düşük fiyata almak çok daha mantıklı her zaman.
Keza psu konusunda da öyle.
İşlemciyi herkes yazdı 7800x3d diye.
Ekran kartı için 4080 e geçilir gainward markası gibi.
Sıvı soğutucu kısmında pek emin olamadım

Attığın anakartı beğendim https://www.amazon.com.tr/dp/B0BDS8...e=380333&creativeASIN=B0BDS873GF&linkCode=asn.
Doğru diyosun biraz da görsellik güzel olsun kafasındaydım ama performans odaklı olup daha düşük fiyata almak çok daha mantıklı her zaman.
Kesinlikle önerileri dinleyin tomahawk serisi anakart alıp mutsuz olanı daha görmedim. Oyun odaklı dediğim gibi 7800x3d daha iyi. Aynı zamanda o bütçeden kesinlikle 4080 kart kullanın, markaaya takılmayın yurt dışında tanınan bir marka ve phantom gayet iyi bir seri.
Şunu da eklemeliyim bileşenleriniz doğal olarak ısınacak bence geniş ve önü mesh bir kasa tercih edin. Bu modele bir bakın bence
https://www.akakce.com/bilgisayar-k...lass-atx-mid-tower-kasa-fiyati,277747201.html
Sıvı soğutucu bir tık pahalı geldi o bütçede daha iyi seçenekler bulunur bence. Ama sıvı soğutmalardan pek anlamıyorum malesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
bende liq freezer 240mm var. güzel sessiz ve klass duruyor cidden. ancak istediğim verimi alabilmiş değilim. sorun işlemcinin 240watt çekmesi mi veya diğer faktörler mi belli değil ancak silikon piyangosunu kaybetmişim gibi görünüyor. biraz undervolt ihtiyacım oldu.

Happyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mutlu Ekinci
Kesinlikle önerileri dinleyin tomahawk serisi anakart alıp mutsuz olanı daha görmedim. Oyun odaklı dediğim gibi 7800x3d daha iyi. Aynı zamanda o bütçeden kesinlikle 4080 kart kullanın, markaaya takılmayın yurt dışında tanınan bir marka ve phantom gayet iyi bir seri.
Şunu da eklemeliyim bileşenleriniz doğal olarak ısınacak bence geniş ve önü mesh bir kasa tercih edin. Bu modele bir bakın bence
https://www.akakce.com/bilgisayar-k...lass-atx-mid-tower-kasa-fiyati,277747201.html
Sıvı soğutucu bir tık pahalı geldi o bütçede daha iyi seçenekler bulunur bence. Ama sıvı soğutmalardan pek anlamıyorum malesef.
Kasaya baktım videolardan falan da baya geniş diyorlar. 4090 bile sığıyormuş. Ve ekstra olarak sağ tarafında kablolar için boşluk var. Baya geniş diye bu kasayı tercih etmiştim aslında

Kasaya baktım videolardan falan da baya geniş diyorlar. 4090 bile sığıyormuş. Ve ekstra olarak sağ tarafında kablolar için boşluk var. Baya geniş diye bu kasayı tercih etmiştim aslında
Orası da zevk meselesi diyelim hocam. Evet kasa yan panelinde boşluk ve kasa şıklığı konusunda güzel görünüyor. Ben yine de mesh panel tercih ederdim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
düşündüğün kasa güzel olmasına güzel de, fiyat performans ürünü değil gibi duruyor. :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

böyle bir ssd de lazım gibi sana, 1tb'lığı da olabilir.
500lük artık yetmiyor. güncel 2 oyun kurunca doluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu ram'ler de fiyat-p ürünü. ben zaten kullanmaktayım

Happyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mutlu Ekinci
Hocam bu arada şunu atlamışım yeni nesil (4000 serisi) ekran kartı için atx3.0 psuya ihtiyaç var. Buna dikkat edin o yüzden. Benim önerim eski sistemdi o yüzden güncelliyorum. Arkadaşın önerdiği psuyu alabilirsiniz tekrar link bırakayım.
https://www.amazon.com.tr/MSI-A850G-PCIE5-ACTIVE-MODULAR/dp/B0B4345YV7/ref=sr_1_2?keywords=psu+1000w&qid=1683372018&sprefix=psu+100,aps,142&sr=8-2
Evet ona dikkat etmiştim. Teşekkür ederim tekrardan uyarı için hocam

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven
Stoğa gelince palit gamerock 4080 alınabilir. Bence direk rog strix in rakibi. Zaten ekran kartında marka göre performans farkı vs gibi bi olay yok. Sadece soğutma performansı ve tasarım farkeder ki gamerock zaten efsane tasarıma sahip bir kart

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,396
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Arkadaşlar hepinizden özür dilerim mesajlara bakamadim ekstrem PC montajına gittim uzun sürdü haliyle eve geçiyorum geçince ilgilenecegim kusura bakmayın 🙏

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,396
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bütçe Monitör dahil mı 70 bın tl

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,237
Üyeler
157,344