Neler Yeni

Hitler iyi bir lider miydi ?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bahsettiğimiz komutanlar Rommel falan değil, değil mi ? :)
Hayır, adlarını hatırlamıyorum ama bazıları var kritik bölgedeler ve acayip saçma kararlar veriyorlar. Hele ki biri vardı çıkarma olan gün komutan bölgede bile değil.

Phenoma

80+ Silver
Hayır, adlarını hatırlamıyorum ama bazıları var kritik bölgedeler ve acayip saçma kararlar veriyorlar. Hele ki biri vardı çıkarma olan gün komutan bölgede bile değil.
Yani onu tam hatırlamadım şu an ama Hitler'in batıdaki başarısını komutanları sağladı tamamen. Mussolini Operasyonu'nun başarısı da komutanlara bağlıdır. Blitz, Luftwaffe'nin bir başarısıdır denebilir. Barbarossa'ya yol açan da bu başarıdır. Dunkirk de aynı şekilde Hermann Göring'in dir.

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Yani onu tam hatırlamadım şu an ama Hitler'in batıdaki başarısını komutanları sağladı tamamen. Mussolini Operasyonu'nun başarısı da komutanlara bağlıdır. Blitz, Luftwaffe'nin bir başarısıdır denebilir. Barbarossa'ya yol açan da bu başarıdır. Dunkirk de aynı şekilde Hermann Göring'in dir.
batıda alabileceği başarıyı hatta belkide savaşı alabileceği hatayı da hitler sayesinde yapmıştı

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Samet Mustafa Aktaş
barbarossada da büyük hatalar var fakat batıda dunkirk tahliyesine izin verilmesi savaşın uzamasına neden oldu. Tahliye edilmeden imha edilseydi ingilterenin aktif profesyonel ordusu bitmiş olurdu belki de barış masasına oturulurdu

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
İyi/kötü veya etik vs. gibi şeyleri dışarıda bırakıp sadece "Lider" olarak değerlendirirsek,
Evet, kitle kontrolünde çok başarılı ve topluluk üzerinde çok güçlü etkiler kurabilen bir liderdi.
Bir yerden sonra güç zehirlenmesi yaşadı.
Bu Hitler için kötü, insanlık için iyi oldu.
Eğer Hitler, kapıldığı bu hırs ile yanlış kararlar almasaydı,
Kaybettiği savaşı da, ileride başlatacağı Amerika savaşlarını da kazanırdı.
O zaman insanoğlu çok başka bir gezegende yaşardı, belki de yaşamazdı. Bilemeyiz.
Böylesi hepimiz için daha hayırlı olmuş.

Phenoma

80+ Silver
barbarossada da büyük hatalar var fakat batıda dunkirk tahliyesine izin verilmesi savaşın uzamasına neden oldu. Tahliye edilmeden imha edilseydi ingilterenin aktif profesyonel ordusu bitmiş olurdu belki de barış masasına oturulurdu
Oradaki mesela Belçika ormanları oldu. Baskıyı sürdürdükleri sırada oraya girebilselerdi müthiş olurdu ama bunu yapamayacaklarını farkedemediler.
Edebilselerdi Erwin Rommel'in Hitler'e ilk andan beri dediği gibi hava saldırısı ile Dunkirk temizlenebilirdi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,023
İsim
Diyarhan
Çok agresif bir savaş politikası vardı. Siyaset tarafında kitleyi kontrol etmeyi beceriyordu. Rüsyayı arkasına alsaydı iyi yürürdü ama ona da saldırarak cephe sayısını arttırıp gidişatı bozdu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Efekan Efendioğlu
Bu aralar hitler dikkatimi çekiyor (sadece merak ediyorum içimde bi sevgi yok) sizlerinde görüşünü merak ettim bence küçük stratejik hatalar yapmasaydı çoğumuz alman olarak yaşıyo olabilirdik
Bence iyi bir lider, güçlü bir lider ve kış vb olaylarını hesaba katsaydı çok farklı olabilirdi. Hitler <3

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Çok agresif bir savaş politikası vardı. Siyaset tarafında kitleyi kontrol etmeyi beceriyordu. Rüsyayı arkasına alsaydı iyi yürürdü ama ona da saldırarak cephe sayısını arttırıp gidişatı bozdu.
hitlerin amacı hiçbir zaman batıyla savaşmak değildi her zaman hedefi ruslardı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,924
Üyeler
141,361
Son üye
rfnoise22
Top Bottom