Neler Yeni

İnceleme HP Omen Encoder , Brown + Red Switch (+ Ses Testi)

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
merhaba arkadaşlar bugün amazon üzerinden satın almış olduğum ; hp omen encoder cheryy mx brown switch klavyenin incelemesini yapacağız.
İNCELEME 3 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR
BÖLÜM 1 : ALIŞ SÜRECİ , GÜNCEL FİYAT ,PAKETLEME VE KUTU AÇILIŞI
BÖLÜM 2 : KLAVYENİN İNCELEMESİ , SES TESTİ , KOZMETİK AÇIDAN YORUMUM, SWİTCH KALİTESİ , YAZILIM

BÖLÜM 3 : DEĞERLENDİRME , LAPTOPLA KURDUĞUM SETUPUMUN SON HALİ, KLAVYE ALINIR MI?
Ürünü amazon üzerinden 580₺ gibi bir fiyattan aldım
. Enteresan biçimde aldığım gibi 120₺ zam yedi. kargo istanbuldan batmana bir günde ulaştı , 1 gün de dağıtımda bekledi ve üçüncü gün elime ulaştı. Amazonun hızlı kargosunu ve müşteri dostu politikalarını çok beğeniyorum
.

1617123039492.png

1617123076503.png

Amazonun paketlemesinin ne kadar mükemmel olduğunu konuşmamıza gerek yok diye düşünüyorum. paketleme çok sağlamdı.
1617123502209.png

1617123527357.png
Ürünün kutusu sade ve şıktı , hadi gelin kutuyu açalım :')
Kutudan klavye , kullanım kılavuzu , stickerler ve garanti belgesi çıkıyor.

1617123648513.png

1617123731418.png

1617123776864.png

BÖLÜM 2 : KLAVYENİN İNCELEMESİ , SES TESTİ , KOZMETİK AÇIDAN YORUMUM, SWİTCH KALİTESİ
Klavyenin kozmetik açıdan duruşu çok hoşuma gitti , ışıklandırması gerçekten çok kuvvetli ; gece son parlaklıkta kullanılamaz yani o kadar fazla :D
klavye rgb değil , ışıklandırma efektlerinin çeşitli modları bulunuyor fakat ben nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. gelelim fotoğraflara
1617124455506.png

1617124495296.png

1617124508611.png

1617124534642.png

Emin olmamakla beraber klavyenin üst bölümünün alimunyum olduğunu düşünüyorum. çok premium havası var .
arka tarafında yükseltme aparatının yer alması yazı yazarken beni çok rahatlatıyor.

SES TESTİNE BIRAKTIĞIM YOUTUBE LİNKİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ :

Kozmetik açıdan benden on üzerinden on aldı çünkü cheryy mx gibi kaliteli bir switch bulunduğundan diğer parçalardan kısıldığını düşünmüştüm , yanılmışım. bıraktığım ses testinden görünüşüne de bakabilirsiniz. Switchlere bakalım :
1617124928246.png

çeşitli markalarda en üst seviye klavyelerde kullanılan cherry marka switch bulunuyor. basış hissi , ses düzeyi çok iyi ve en önemlisi uzun ömürlü olması konusunda içiniz rahat.
Yazılıma gelecek olursak ; açıkçası beni tatmin etti sizlerle görüntüleri paylaşıyorum :
sdsa.PNG

ana sayfa böyle

asdasd.PNG

Oynadığınız oyunlar , geçen hafta kaç saat oynadığınızın bilgisi gibi bilgiler mevcut
sdsadsasda.PNG

6 tane statik mod bulunuyor örneğin fps modunu seçtiğinde
1619088975838.png

böyle oluyor
animasyon kısmı için de youtube video attım.
inceleyebilirsiniz.

BÖLÜM 3 : DEĞERLENDİRME , LAPTOPLA KURDUĞUM SETUPUMUN SON HALİ, KLAVYE ALINIR MI?
Gönül isterdi ki masaüstü bir sistemim olsun ama sürekli hareket halinde olduğumdan mecburen laptop almıştım , aldığım laptopla da hayalimdeki setupun çoğunu gerçeğe çevirdim . (seneye yanına bir monitor alırsam tam olarak sistem tamamlanacak)
1617126017575.png

GELELİM DEĞERLENDİRME KISMINA :
KLAVYENİN ARTILARI
+CHERRY MX BROWN SWİTCHE SAHİP OLMASI
+DAYANIKLI GÖVDEYE SAHİP OLMASI
+ALTINDA YÜKSELTMEK İÇİN APARATIN OLMASI
+EĞER ODANIZDA TEK YAŞAMIYORSANIZ DAHİ YANINIZDAKİ KİŞİYİ RAHATSIZ EDECEK KADAR YÜKSEK SESLE ÇALIŞMAMASI
+YAZILIMI ÜZERİNDEN MAKRO ATAYABİLMENİZ
+TÜRKÇE DİL DİZİLİMİ İLE GELMESİ

KLAVYENİN EKSİLERİ
-BİLEK DESTEĞİ ÇIKMAMASI
-SES TEKERLEĞİ OLMAMASI
+TEK RENK IŞIKLANDIRMAYA SAHİP OLMASI

ALINIR MI ?
700 ₺ iken alınmaz bence , amazonda red modeli 600 tlden satılıyor (red alınır 600den ) ama oldu da brownu da 600 TL altına düşerse alınır.

Allah nasip ederse her ay buraya kullanım deneyimlerimi yazacağım.

okuduğunuz için teşekkür ederim :')

+ @onlinedoktor da bunun red modelini aldı ve kendisi de ses testi ekledi + olarak düşüncelerini ifade etti mesajını iletiyorum
Hocam ilk öncelikle bize bu klavyeyi öneren @zbabomen 'e teşekkür ederim. Gerçekten klavye fiyatına göre çok iyi. Daha önceden Monster Pusat K3 Pro kullandım. Onda Outemu Red Switch bulunuyordu onu iade edip bu klavyeye geçince aradaki farkı ciddi manada hissettim. Bir kere Hp Omen Encoder'daki basım hissiyatı çok çok daha iyi ve Monster Pusat K3 Pro'daki o bangır bangır yay sesi hiç yok. Ben klavyenin tepki süresini felan da çok beğendim. Bu fiyat aralığında hiç düşünmeden alınacak klavye. Ses testini de şuraya koyayım:

Ekler

• asdasd.PNG
    asdasd.PNG
    555.7 KB · Hit: 218
Son düzenleme:
Güzel detaylı bir inceleme olmuş. Hayırlı olsun iyi günlerde kullan.. :)

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
güzel klavye hayırlı olsun hocam
daktilo gibi sesi var :D

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
güzel klavye hayırlı olsun hocam
daktilo gibi sesi var :D
Çok yakından çektim, o yüzden sesi öyle çıkıyor. Normalde yüksek değil cidden. Bir de hayvani basmak lazım o ses için :D
Bilek desteği ve ses tekerleği Nötr özellik bence bir eksi sayılmaz.
Eline sağlık, outemu'dan sonra ilaç gibi gelmiştir.
Hocam outemudan değil membrandan geçtim, ilaç iksir gibi geldi :D
Hayırlı olsun eline sağlık
Teşekkür ederim 🙏

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
merhaba arkadaşlar bugün amazon üzerinden satın almış olduğum ; hp omen encoder cheryy mx brown switch klavyenin incelemesini yapacağız.
İNCELEME 3 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR
BÖLÜM 2 : KLAVYENİN İNCELEMESİ , SES TESTİ , KOZMETİK AÇIDAN YORUMUM, SWİTCH KALİTESİ

Ürünü amazon üzerinden 580₺ gibi bir fiyattan aldım
. Enteresan biçimde aldığım gibi 120₺ zam yedi. kargo istanbuldan batmana bir günde ulaştı , 1 gün de dağıtımda bekledi ve üçüncü gün elime ulaştı. Amazonun hızlı kargosunu ve müşteri dostu politikalarını çok beğeniyorum
.

Amazonun paketlemesinin ne kadar mükemmel olduğunu konuşmamıza gerek yok diye düşünüyorum. paketleme çok sağlamdı.
Ürünün kutusu sade ve şıktı , hadi gelin kutuyu açalım :')
Kutudan klavye , kullanım kılavuzu , stickerler ve garanti belgesi çıkıyor.

Klavyenin kozmetik açıdan duruşu çok hoşuma gitti , ışıklandırması gerçekten çok kuvvetli ; gece son parlaklıkta kullanılamaz yani o kadar fazla :D
klavye rgb değil , ışıklandırma efektlerinin çeşitli modları bulunuyor fakat ben nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. gelelim fotoğraflara
Emin olmamakla beraber klavyenin üst bölümünün alimunyum olduğunu düşünüyorum. çok premium havası var .
arka tarafında yükseltme aparatının yer alması yazı yazarken beni çok rahatlatıyor.

SES TESTİNE BIRAKTIĞIM YOUTUBE LİNKİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ :
Kozmetik açıdan benden on üzerinden on aldı çünkü cheryy mx gibi kaliteli bir switch bulunduğundan diğer parçalardan kısıldığını düşünmüştüm , yanılmışım. bıraktığım ses testinden görünüşüne de bakabilirsiniz. Switchlere bakalım :
çeşitli markalarda en üst seviye klavyelerde kullanılan cherry marka switch bulunuyor. basış hissi , ses düzeyi çok iyi ve en önemlisi uzun ömürlü olması konusunda içiniz rahat.
Gönül isterdi ki masaüstü bir sistemim olsun ama sürekli hareket halinde olduğumdan mecburen laptop almıştım , aldığım laptopla da hayalimdeki setupun çoğunu gerçeğe çevirdim . (seneye yanına bir monitor alırsam tam olarak sistem tamamlanacak)
Alıntıyı görüntüle

GELELİM DEĞERLENDİRME KISMINA :
KLAVYENİN ARTILARI
+CHERRY MX BROWN SWİTCHE SAHİP OLMASI
+DAYANIKLI GÖVDEYE SAHİP OLMASI
+ALTINDA YÜKSELTMEK İÇİN APARATIN OLMASI
+EĞER ODANIZDA TEK YAŞAMIYORSANIZ DAHİ YANINIZDAKİ KİŞİYİ RAHATSIZ EDECEK KADAR YÜKSEK SESLE ÇALIŞMAMASI
+YAZILIMI ÜZERİNDEN MAKRO ATAYABİLMENİZ
+TÜRKÇE DİL DİZİLİMİ İLE GELMESİ

KLAVYENİN EKSİLERİ
-BİLEK DESTEĞİ ÇIKMAMASI
-SES TEKERLEĞİ OLMAMASI
+TEK RENK IŞIKLANDIRMAYA SAHİP OLMASI

ALINIR MI ?
700 ₺ iken alınmaz bence , amazonda red modeli 600 tlden satılıyor (red alınır 600den ) ama oldu da brownu da 600 TL altına düşerse alınır.

Allah nasip ederse her ay buraya kullanım deneyimlerimi yazacağım.

okuduğunuz için teşekkür ederim :')

9 yaşında olan birine göre gayet güzel inceleme eline sağlık kardeşim

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Top Bottom