Neler Yeni

İnceleme HP Omen Encoder , Brown + Red Switch (+ Ses Testi)

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
hocam tuşlara bastıktan sonra çok fazla yay sesi geliyor sizde de bu oluyor mu?
Hangi modeli aldınız ? bunu aldırdığım 14 15 kişi oldu tek kişi bile yay sorunu olduğunu söylemedi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Atakan Bayat
Hangi modeli aldınız ? bunu aldırdığım 14 15 kişi oldu tek kişi bile yay sorunu olduğunu söylemedi.
Hocam cherry mx brown hp omen encoder hepsiburada 589TL olanı aldım, yani sizin incelediğinizin aynısı o kadar çok duyulmuyor ama her tuştan yay sesi geliyor ufakta olsa aşırı değil, 2 hafta sonra dikkatimi çekti zamanla azalacaktır belki de.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hocam cherry mx brown hp omen encoder hepsiburada 589TL olanı aldım, yani sizin incelediğinizin aynısı o kadar çok duyulmuyor ama her tuştan yay sesi geliyor ufakta olsa aşırı değil, 2 hafta sonra dikkatimi çekti zamanla azalacaktır belki de.
Hocam cidden çok şaşırdım. Deneyimlerinizi yazın eğer çok da rahatsız ediyorsa konuya da eklerim. Değişim de isteyebilirsinşz belki?

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hiç rahatsız etmiyor garip olan kullandıktan sonra yay sesleri azalıyor. Zamanla tamamen yok olacak sanırım.
Anladım hocam o zaman şimdiden hayırlı olsun 🤩. İyi günlerde kullanın.

judger90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda hascan
bende de aynı yay sesi var ya tüm tuşlarda açıkcası rahatsızda ediyor alalı 1 ay falan oldu ama geçer mi ileride bilmiyorum ilk aldığımda var mıydı onu da bilmiyorum özellikle tuşa basıp bıraktıktan sonra klavyeye kulağını yaklaştırınca net şekilde yay çınlaması duyuluyor çok beğenerek almıştım ama soğuttu bu durum beni,

not: evet sırf bunu yazabilmek için üye oldum :)

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
bende de aynı yay sesi var ya tüm tuşlarda açıkcası rahatsızda ediyor alalı 1 ay falan oldu ama geçer mi ileride bilmiyorum ilk aldığımda var mıydı onu da bilmiyorum özellikle tuşa basıp bıraktıktan sonra klavyeye kulağını yaklaştırınca net şekilde yay çınlaması duyuluyor çok beğenerek almıştım ama soğuttu bu durum beni,

not: evet sırf bunu yazabilmek için üye oldum :)
İncelemeyi nereden gördünüz acaba :') Hoş geldiniz aramıza , bu sorunu yaşayan 2. kişisiniz. En az 40 50 kişi aldı benim gördüğüm.
Kullandıkça azalması lazım. Hangi siteden aldınız? Amazonsa birebir değişim isteyebilirsiniz.

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
merhaba arkadaşlar bugün amazon üzerinden satın almış olduğum ; hp omen encoder cheryy mx brown switch klavyenin incelemesini yapacağız.
İNCELEME 3 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR
BÖLÜM 1 : ALIŞ SÜRECİ , GÜNCEL FİYAT ,PAKETLEME VE KUTU AÇILIŞI
BÖLÜM 2 : KLAVYENİN İNCELEMESİ , SES TESTİ , KOZMETİK AÇIDAN YORUMUM, SWİTCH KALİTESİ , YAZILIM

BÖLÜM 3 : DEĞERLENDİRME , LAPTOPLA KURDUĞUM SETUPUMUN SON HALİ, KLAVYE ALINIR MI?
Ürünü amazon üzerinden 580₺ gibi bir fiyattan aldım
. Enteresan biçimde aldığım gibi 120₺ zam yedi. kargo istanbuldan batmana bir günde ulaştı , 1 gün de dağıtımda bekledi ve üçüncü gün elime ulaştı. Amazonun hızlı kargosunu ve müşteri dostu politikalarını çok beğeniyorum
.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Amazonun paketlemesinin ne kadar mükemmel olduğunu konuşmamıza gerek yok diye düşünüyorum. paketleme çok sağlamdı.
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleÜrünün kutusu sade ve şıktı , hadi gelin kutuyu açalım :')
Kutudan klavye , kullanım kılavuzu , stickerler ve garanti belgesi çıkıyor.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
BÖLÜM 2 : KLAVYENİN İNCELEMESİ , SES TESTİ , KOZMETİK AÇIDAN YORUMUM, SWİTCH KALİTESİ
Klavyenin kozmetik açıdan duruşu çok hoşuma gitti , ışıklandırması gerçekten çok kuvvetli ; gece son parlaklıkta kullanılamaz yani o kadar fazla :D
klavye rgb değil , ışıklandırma efektlerinin çeşitli modları bulunuyor fakat ben nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. gelelim fotoğraflara
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Emin olmamakla beraber klavyenin üst bölümünün alimunyum olduğunu düşünüyorum. çok premium havası var .
arka tarafında yükseltme aparatının yer alması yazı yazarken beni çok rahatlatıyor.

SES TESTİNE BIRAKTIĞIM YOUTUBE LİNKİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ :

Kozmetik açıdan benden on üzerinden on aldı çünkü cheryy mx gibi kaliteli bir switch bulunduğundan diğer parçalardan kısıldığını düşünmüştüm , yanılmışım. bıraktığım ses testinden görünüşüne de bakabilirsiniz. Switchlere bakalım :
Alıntıyı görüntüle
çeşitli markalarda en üst seviye klavyelerde kullanılan cherry marka switch bulunuyor. basış hissi , ses düzeyi çok iyi ve en önemlisi uzun ömürlü olması konusunda içiniz rahat.
Yazılıma gelecek olursak ; açıkçası beni tatmin etti sizlerle görüntüleri paylaşıyorum :
Alıntıyı görüntüle

ana sayfa böyle

Alıntıyı görüntüle
Oynadığınız oyunlar , geçen hafta kaç saat oynadığınızın bilgisi gibi bilgiler mevcut
Alıntıyı görüntüle

6 tane statik mod bulunuyor örneğin fps modunu seçtiğinde
Alıntıyı görüntüle
böyle oluyor
animasyon kısmı için de youtube video attım.
inceleyebilirsiniz.

BÖLÜM 3 : DEĞERLENDİRME , LAPTOPLA KURDUĞUM SETUPUMUN SON HALİ, KLAVYE ALINIR MI?
Gönül isterdi ki masaüstü bir sistemim olsun ama sürekli hareket halinde olduğumdan mecburen laptop almıştım , aldığım laptopla da hayalimdeki setupun çoğunu gerçeğe çevirdim . (seneye yanına bir monitor alırsam tam olarak sistem tamamlanacak)
Alıntıyı görüntüle

GELELİM DEĞERLENDİRME KISMINA :
KLAVYENİN ARTILARI
+CHERRY MX BROWN SWİTCHE SAHİP OLMASI
+DAYANIKLI GÖVDEYE SAHİP OLMASI
+ALTINDA YÜKSELTMEK İÇİN APARATIN OLMASI
+EĞER ODANIZDA TEK YAŞAMIYORSANIZ DAHİ YANINIZDAKİ KİŞİYİ RAHATSIZ EDECEK KADAR YÜKSEK SESLE ÇALIŞMAMASI
+YAZILIMI ÜZERİNDEN MAKRO ATAYABİLMENİZ
+TÜRKÇE DİL DİZİLİMİ İLE GELMESİ

KLAVYENİN EKSİLERİ
-BİLEK DESTEĞİ ÇIKMAMASI
-SES TEKERLEĞİ OLMAMASI
+TEK RENK IŞIKLANDIRMAYA SAHİP OLMASI

ALINIR MI ?
700 ₺ iken alınmaz bence , amazonda red modeli 600 tlden satılıyor (red alınır 600den ) ama oldu da brownu da 600 TL altına düşerse alınır.

Allah nasip ederse her ay buraya kullanım deneyimlerimi yazacağım.

okuduğunuz için teşekkür ederim :')

+ @onlinedoktor da bunun red modelini aldı ve kendisi de ses testi ekledi + olarak düşüncelerini ifade etti mesajını iletiyorum
Hocam ilk öncelikle bize bu klavyeyi öneren @zbabomen 'e teşekkür ederim. Gerçekten klavye fiyatına göre çok iyi. Daha önceden Monster Pusat K3 Pro kullandım. Onda Outemu Red Switch bulunuyordu onu iade edip bu klavyeye geçince aradaki farkı ciddi manada hissettim. Bir kere Hp Omen Encoder'daki basım hissiyatı çok çok daha iyi ve Monster Pusat K3 Pro'daki o bangır bangır yay sesi hiç yok. Ben klavyenin tepki süresini felan da çok beğendim. Bu fiyat aralığında hiç düşünmeden alınacak klavye. Ses testini de şuraya koyayım:

süper bi klavye

judger90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda hascan
İncelemeyi nereden gördünüz acaba :') Hoş geldiniz aramıza , bu sorunu yaşayan 2. kişisiniz. En az 40 50 kişi aldı benim gördüğüm.
Kullandıkça azalması lazım. Hangi siteden aldınız? Amazonsa birebir değişim isteyebilirsiniz.
hepsiburada dan aldım pek yoğun kullanmadım daha kalvyeyi belki azalır yine bilgi veririm

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,012
İsim
Taha Efe
merhaba arkadaşlar bugün amazon üzerinden satın almış olduğum ; hp omen encoder cheryy mx brown switch klavyenin incelemesini yapacağız.
İNCELEME 3 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR
BÖLÜM 2 : KLAVYENİN İNCELEMESİ , SES TESTİ , KOZMETİK AÇIDAN YORUMUM, SWİTCH KALİTESİ , YAZILIM

Ürünü amazon üzerinden 580₺ gibi bir fiyattan aldım
. Enteresan biçimde aldığım gibi 120₺ zam yedi. kargo istanbuldan batmana bir günde ulaştı , 1 gün de dağıtımda bekledi ve üçüncü gün elime ulaştı. Amazonun hızlı kargosunu ve müşteri dostu politikalarını çok beğeniyorum
.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Amazonun paketlemesinin ne kadar mükemmel olduğunu konuşmamıza gerek yok diye düşünüyorum. paketleme çok sağlamdı.
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleÜrünün kutusu sade ve şıktı , hadi gelin kutuyu açalım :')
Kutudan klavye , kullanım kılavuzu , stickerler ve garanti belgesi çıkıyor.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
BÖLÜM 2 : KLAVYENİN İNCELEMESİ , SES TESTİ , KOZMETİK AÇIDAN YORUMUM, SWİTCH KALİTESİ
Klavyenin kozmetik açıdan duruşu çok hoşuma gitti , ışıklandırması gerçekten çok kuvvetli ; gece son parlaklıkta kullanılamaz yani o kadar fazla :D
klavye rgb değil , ışıklandırma efektlerinin çeşitli modları bulunuyor fakat ben nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. gelelim fotoğraflara
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Emin olmamakla beraber klavyenin üst bölümünün alimunyum olduğunu düşünüyorum. çok premium havası var .
arka tarafında yükseltme aparatının yer alması yazı yazarken beni çok rahatlatıyor.

SES TESTİNE BIRAKTIĞIM YOUTUBE LİNKİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ :

Kozmetik açıdan benden on üzerinden on aldı çünkü cheryy mx gibi kaliteli bir switch bulunduğundan diğer parçalardan kısıldığını düşünmüştüm , yanılmışım. bıraktığım ses testinden görünüşüne de bakabilirsiniz. Switchlere bakalım :
Alıntıyı görüntüle
çeşitli markalarda en üst seviye klavyelerde kullanılan cherry marka switch bulunuyor. basış hissi , ses düzeyi çok iyi ve en önemlisi uzun ömürlü olması konusunda içiniz rahat.
Yazılıma gelecek olursak ; açıkçası beni tatmin etti sizlerle görüntüleri paylaşıyorum :
Alıntıyı görüntüle

ana sayfa böyle

Alıntıyı görüntüle
Oynadığınız oyunlar , geçen hafta kaç saat oynadığınızın bilgisi gibi bilgiler mevcut
Alıntıyı görüntüle

6 tane statik mod bulunuyor örneğin fps modunu seçtiğinde
Alıntıyı görüntüle
böyle oluyor
animasyon kısmı için de youtube video attım.
inceleyebilirsiniz.

Gönül isterdi ki masaüstü bir sistemim olsun ama sürekli hareket halinde olduğumdan mecburen laptop almıştım , aldığım laptopla da hayalimdeki setupun çoğunu gerçeğe çevirdim . (seneye yanına bir monitor alırsam tam olarak sistem tamamlanacak)
Alıntıyı görüntüle

GELELİM DEĞERLENDİRME KISMINA :
KLAVYENİN ARTILARI
+CHERRY MX BROWN SWİTCHE SAHİP OLMASI
+DAYANIKLI GÖVDEYE SAHİP OLMASI
+ALTINDA YÜKSELTMEK İÇİN APARATIN OLMASI
+EĞER ODANIZDA TEK YAŞAMIYORSANIZ DAHİ YANINIZDAKİ KİŞİYİ RAHATSIZ EDECEK KADAR YÜKSEK SESLE ÇALIŞMAMASI
+YAZILIMI ÜZERİNDEN MAKRO ATAYABİLMENİZ
+TÜRKÇE DİL DİZİLİMİ İLE GELMESİ

KLAVYENİN EKSİLERİ
-BİLEK DESTEĞİ ÇIKMAMASI
-SES TEKERLEĞİ OLMAMASI
+TEK RENK IŞIKLANDIRMAYA SAHİP OLMASI

ALINIR MI ?
700 ₺ iken alınmaz bence , amazonda red modeli 600 tlden satılıyor (red alınır 600den ) ama oldu da brownu da 600 TL altına düşerse alınır.

Allah nasip ederse her ay buraya kullanım deneyimlerimi yazacağım.

okuduğunuz için teşekkür ederim :')

+ @onlinedoktor da bunun red modelini aldı ve kendisi de ses testi ekledi + olarak düşüncelerini ifade etti mesajını iletiyorum
Hocam ilk öncelikle bize bu klavyeyi öneren @zbabomen 'e teşekkür ederim. Gerçekten klavye fiyatına göre çok iyi. Daha önceden Monster Pusat K3 Pro kullandım. Onda Outemu Red Switch bulunuyordu onu iade edip bu klavyeye geçince aradaki farkı ciddi manada hissettim. Bir kere Hp Omen Encoder'daki basım hissiyatı çok çok daha iyi ve Monster Pusat K3 Pro'daki o bangır bangır yay sesi hiç yok. Ben klavyenin tepki süresini felan da çok beğendim. Bu fiyat aralığında hiç düşünmeden alınacak klavye. Ses testini de şuraya koyayım:

Bende hp kulaklık var omen gayet güzel tek sorunu 2 3 yılda soyuldu malesef iyi ses veriyor birde kafa bantları acıtıyordu onuda ikea mandalı ile sabitledim daha rahat oluyor artık. Omen serisi iyi bir seri.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Eren Durmaz
Merhaba. Ben bunun red switch versiyonunu yeni aldım ama bir sorum olacak. Ledler yanarken klavyenin altında küçük bir bölgede biraz sıcaklık oluşuyor. Bu sizde de oluyor mu? Bu normal bir durum mu? Bilgi için teşekkürler.

Rikitass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Canberk
G512 brown mı encoder brown mı arkadaşlar?

Top Bottom