Neler Yeni

Çözüldü✓ HP Victus 16, R7 7840HS & RTX 4060 & 32gb & 1tb Fikir Tavsiyesi

Bu ürünü iyi ki almışım diyebilir miyiz?

• Evet, iyi ki almışsın.

Oylar: 15 68.2%
  • Kötü seçim, keşke almasaydın.

Oylar: 0 0.0%
  • Güzel seçim ama daha iyisi bulunabilirdi.

Oylar: 4 18.2%
  • Genel olarak iyi ama ekrandan çok muzdarip olursun.

Oylar: 3 13.6%

• Oy kullanan toplam üye
    22

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ömer
Hocam ben de Muğla'dayım alev alev ama siz asıl sormak istediğim güzel yerlere değinmişsiniz zaten. Dürüst olmak gerekirse pek oyunlarla aram yok, en azından laptop üzerinden. Sessiz ortamda fanın hızı beni en çok ilgilendiren kısım, genelde vaktimi kütüphane de veya sessiz mekanlarda geçiririm çalışarak. Sizce bu anlamda beni bu laptop üzer mi?
ne yalan söyleyeyim üzer gibi ben özellikle ders çalışırken kitap okurken sessiz ortamları tercih ediyorum ama laptop 10dk sonra ısınmaya başlıyor fan sesi artıyor aynı şey ryzen işlemcide olurmu bilemem ama ses var min 1800rpm e inebiliyor çok rahatsız etmiyor ama oda işlemci yine ısınınca artıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

macbook veya huawei d16 serisine bakabilirsiniz hocam çok oyun oynamayacaksanız örnek

ne yalan söyleyeyim üzer gibi ben özellikle ders çalışırken kitap okurken sessiz ortamları tercih ediyorum ama laptop 10dk sonra ısınmaya başlıyor fan sesi artıyor aynı şey ryzen işlemcide olurmu bilemem ama ses var min 1800rpm e inebiliyor çok rahatsız etmiyor ama oda işlemci yine ısınınca artıyor
Kışın serin ortamda olacağım hocam ama işte o fan sorununa bir çözüm bulmam şart. Artık fan eğrisini öyle bir ayarlamalıyım ki beni rezil rüsva etmemeli. Genelde udemy de harcıyorum vaktimi, yine öyle olur yüksek ihtimalle. Yani tarayıcı + VS Code + Spotify desek, %33-35 ram kullanımı maksimum ve %25-30 işlemci kullanımı olur çalışma ortamında.
----
Mesajınızın güncellenmiş kısmını yeni gördüm hocam. Sektöre tam girince zaten macbook düşünüyorum ama şu an m1 veya air modelini almak istemedim. Malum öğrencilik zamanları kanımız deli akar bir bakarsınız sıkılır çat diye bir oyun indiririz. Bir bakarsınız evden yani kurulu setupdan uzakken Gta 6 çıkar irademize yenik düşeriz, ne olur ne olmaz :cry:

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ömer
Kışın serin ortamda olacağım hocam ama işte o fan sorununa bir çözüm bulmam şart. Artık fan eğrisini öyle bir ayarlamalıyım ki beni rezil rüsva etmemeli. Genelde udemy de harcıyorum vaktimi, yine öyle olur yüksek ihtimalle. Yani tarayıcı + VS Code + Spotify desek, %33-35 ram kullanımı maksimum ve %25-30 işlemci kullanımı olur çalışma ortamında.
bende laptopu alalı 3 ay oldu haziranda aldım kışın hiç deneyimlemedim fan sesi azalabilir dediğiniz gibi.Biraz alttan kaldırmanız gerekiyor laptopu daha az ısınıyor o zaman

bende laptopu alalı 3 ay oldu haziranda aldım kışın hiç deneyimlemedim fan sesi azalabilir dediğiniz gibi. Biraz alttan kaldırmanız gerekiyor laptopu daha az ısınıyor o zaman
Anladım hocam, eğer çok gürültü yaparsa olmadı bir soğutucu stant alır geçerim. Çok çok teşekkür ederim tekrardan beni deneyimlerinizler aydınlattığınız için.

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ömer
Anladım hocam, eğer çok gürültü yaparsa olmadı bir soğutucu stant alır geçerim. Çok çok teşekkür ederim tekrardan beni deneyimlerinizler aydınlattığınız için.
rica ederim hayırlı olsun şimdiden

Son düzenleme:

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Cihan Bozkır
%100 sRGB, 4060 ve 4070 kartlı HP Victus modelleri de var ama Türkiye'de satılmıyor sanırım, göremedim ama HP sitesinde var. Omen serisinin tamamı %100 sRGB.

Edit : Şimdi baktım, %100 sRGB modeller de var Türkiye'de ama fiyatlar uçuk.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
%100 sRGB, 4060 ve 4070 kartlı HP Victus modelleri de var ama Türkiye'de satılmıyor sanırım, göremedim ama HP sitesinde var. Omen serisinin tamamı %100 sRGB.

Edit : Şimdi baktım, %100 sRGB modeller de var Türkiye'de ama fiyatlar uçuk.

Konu tarihinede baktın mı :D.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
989,877
Üyeler
156,537
Son üye