Neler Yeni

Yardım HP Victus 16 Ryzen vs İntel, kararsız kaldım?

Pcman06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Oğuz
7840hs rtx 4060 1tb olan hp victus 16-s0050nt modeli var sıfır düşünür müsün? @blackankas

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Aynısı bize yapılsaydı ve boykotlara insanlar takmasaydı hoşunuza gider miydi peki? Ekonomi kötü ama almak için bahane de değil o hpleri.
Yaptığınız yorum çok bencilce. Herkesin belirli bir bütçesi ekonomisi var. İyi ya da kötü deyip geçmek en doğrusu. Çünkü bu konularda gereksiz tartışma çıkabiliyor ortamı germeye gerek yok herkesin düşüncesi kendisine benim de pek umurumda değil boykot.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,017
İsim
Sinan Aba
HP Victus 16 alacağım ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. kimisi Intel olanında çift M.2 SSD yuvası var diyor, kimisi tek var diyor.

Kimisi Ryzen'li olan daha iyi diyor, bu yüzden dengelemek adına i5'li olan çift M.2 SSD yuvası var diyor. YouTube'da ilgili model ile alakalı video da bulamadım. Aklım iyice karıştı.

Hangisi daha iyi, içimden geçen i5'li olanı almak ama söylenene göre Ryzen'li daha iyi diyorlar.

HP Victus Gaming Dizüstü Bilgisayar, 16,1 inç 144 Hz FHD IPS, Intel Core i5-13500H, 16GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 4060 DLSS 3, 512 GB SSD, FreeDos, 7P645EA

HP Victus Gaming Dizüstü Bilgisayar, 16,1 inç 144 Hz FHD IPS, AMD Ryzen 5 7640HS, 16GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 4060 DLSS 3, 512 GB SSD, FreeDos, Performans Mavi, 7Z590EA
Ryzen al tabii ki de ürün yorumlarına bak onlar bile Ryzen aldırtır.

7640hs de ai var CPU daha az ısınıyor ve ai'dan dolayı bazı özellikleri kullanabiliyorsun. Şuan için yapabileceklerin kısıtlı ama 8000 serisi işlemciler tanıtıldığında bu işlemciler de güncelleme alacak ve ai ile yapabileceğiniz yeni şeyler eklenecek

Gelecek yapay zeka ile devam edecek gibi Intel Alacan belki aynı performansı alacaksın ama ısınacak ve bir özelliği de yok.

Masaüstüne de Ryzen.
Dizüstünde de Ryzen tercih edilmeli Intelin kendini geliştirmesi lazım.

Depolama önemli değil 2tb SSD taktın mı aynı şey

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,105
İsim
Semih Boran
Yaptığınız yorum çok bencilce. Herkesin belirli bir bütçesi ekonomisi var. İyi ya da kötü deyip geçmek en doğrusu. Çünkü bu konularda gereksiz tartışma çıkabiliyor ortamı germeye gerek yok herkesin düşüncesi kendisine benim de pek umurumda değil boykot.
Asıl bencillik boykotlu ürün almak oluyor. Masum insanların katletilmesine göz yummak demek boykotlu bir ürünü almak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adem
Ryzen al tabii ki de ürün yorumlarına bak onlar bile Ryzen aldırtır.

7640hs de ai var CPU daha az ısınıyor ve ai'dan dolayı bazı özellikleri kullanabiliyorsun. Şuan için yapabileceklerin kısıtlı ama 8000 serisi işlemciler tanıtıldığında bu işlemciler de güncelleme alacak ve ai ile yapabileceğiniz yeni şeyler eklenecek

Gelecek yapay zeka ile devam edecek gibi Intel Alacan belki aynı performansı alacaksın ama ısınacak ve bir özelliği de yok.

Masaüstüne de Ryzen.
Dizüstünde de Ryzen tercih edilmeli Intelin kendini geliştirmesi lazım.

Depolama önemli değil 2tb SSD taktın mı aynı şey

bu iyi midir hocam. amazona göre gayet uygun 1tb ssd eklemişler ayrıca pek bilmiyorum dlss 3 var mı buna (eklediğim linkte)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asıl bencillik boykotlu ürün almak oluyor. Masum insanların katletilmesine göz yummak demek boykotlu bir ürünü almak.
Masum insanlar kim tam olarak? Adamlar kendileri sivil halka saldırdı ve cezasını çekiyor. Bize de bu durumda tarafsız kalmak düşüyor.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,017
İsim
Sinan Aba

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,105
İsim
Semih Boran

bu iyi midir hocam. amazona göre gayet uygun 1tb ssd eklemişler ayrıca pek bilmiyorum dlss 3 var mı buna (eklediğim linkte)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Masum insanlar kim tam olarak? Adamlar kendileri sivil halka saldırdı ve cezasını çekiyor. Bize de bu durumda tarafsız kalmak düşüyor.
Öyle bir şey yok. Masum derken kimden bahsediyorsun? idf mi? kim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adem
Öyle bir şey yok. Masum derken kimden bahsediyorsun? idf mi? kim?
Bu konu yüzünden tartışmaya devam etmeyeceğim ve forum kurallarını ihlal de ediyorum muhtemelen. Eğer vereceğim para İsraile gidiyorsa, diyeceğim tek şey adamlar harbi yapmış. İncelemeler genellikle olumlu yönde. Ekonomime daha uygun ürününü filistin yapsın onlardan alayım o zaman. Ama bir dakika onlar her türlü Türk düşmanlığı yapıp, masum insanlara saldırıp daha sonrasında masum rolü yaparak dünyaya kendini acındırmakla meşgul.

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Bu yapılan şeyin adı "ticaret". Birbirleri ile savaş halinde olan Rusya X Ukrayna bile birbirlerine mal satıyorlar. Biz Türk'üz. Ekonomi belli hayat şartları belli alabildiğimiz ürünün en iyisini en ucuza almamız lazım. Bilgilendirmeni yap gerisini bırak "boykotlu ürün ben almam aga" demeyecek kimse çünkü öyle bir imkan yok.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,771
İsim
Emre
Discord
necromancerr
HP Victus 16 alacağım ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. kimisi Intel olanında çift M.2 SSD yuvası var diyor, kimisi tek var diyor.

Kimisi Ryzen'li olan daha iyi diyor, bu yüzden dengelemek adına i5'li olan çift M.2 SSD yuvası var diyor. YouTube'da ilgili model ile alakalı video da bulamadım. Aklım iyice karıştı.

Hangisi daha iyi, içimden geçen i5'li olanı almak ama söylenene göre Ryzen'li daha iyi diyorlar.

HP Victus Gaming Dizüstü Bilgisayar, 16,1 inç 144 Hz FHD IPS, Intel Core i5-13500H, 16GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 4060 DLSS 3, 512 GB SSD, FreeDos, 7P645EA

HP Victus Gaming Dizüstü Bilgisayar, 16,1 inç 144 Hz FHD IPS, AMD Ryzen 5 7640HS, 16GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 4060 DLSS 3, 512 GB SSD, FreeDos, Performans Mavi, 7Z590EA
@EFI Shell hocam 7640hs ile var ryzenli victus :)

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,105
İsim
Semih Boran
Bu konu yüzünden tartışmaya devam etmeyeceğim ve forum kurallarını ihlal de ediyorum muhtemelen. Eğer vereceğim para İsraile gidiyorsa, diyeceğim tek şey adamlar harbi yapmış. İncelemeler genellikle olumlu yönde. Ekonomime daha uygun ürününü filistin yapsın onlardan alayım o zaman. Ama bir dakika onlar her türlü Türk düşmanlığı yapıp, masum insanlara saldırıp daha sonrasında masum rolü yaparak dünyaya kendini acındırmakla meşgul.
Şuan iftira attın. Hangi sivil israil vatandaşları katledildi? idf amerika vatandaşı bile katletti acımadan üzerine dozer sürerek mi ne.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
HP Victus 16 Türkiyedeki satılan S0000NT ve R kodlu hiçbir üründe çift M2 slotu yok.

Intel fazla ısınıyor. Intel modelini 1 ay kullanıp iade ettim daha boştayken 60larda dolaşıyordu. Şu an elimde 7840hs modeli var ısınma yaşamıyorum. Max sıcaklık 74 olurken boşta 38-46 arası ortam sıcaklığına göre değişiyor.

Lenovo LOQ tercih edilebilir aslında kullanmadım bilmiyorum ama şikayeti olanın klavyenin tipik 10 yıl önceki iş laptobu gibi klavyesi var diye şikayetçiydi.

Bir de Victusların panel kaliteli rakiplerine göre çok geride.

Acer Nitro 16
Lenovo LOQ 16
HP Victus 16 olarak sıralayabilirim.

Ayrıca üstte belirtmedwn geçmişim 13500H Victusda throttle sorunu var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,930
Üyeler
141,647
Son üye
wx.yasin_19
Top Bottom