Neler Yeni

Huawei Matepad 11 vs Matepad 11.5

Arkadaşlar birazdan tablet sipariş edeceğim. Film/dizi izlemek, derslerde not almak ve sosyal medya için kullanacağım. Ara sıra oyun oynarım. Uzun yıllar sorun çıkarmasın istiyorum. Pili de çok hızlı tükenmemeli. Matepad 11'in ekranı kalitesi daha iyi, işlemcisi daha eski ama daha iyi. Matepad 11.5'ın bataryası daha büyük, ekranı daha büyük. 11'in işlemcisi daha iyi olduğu için ön plana çıkıyor ama daha eski bir işlemciye sahip olması ve bataryasının biraz daha küçük olması arada bırakıyor. Fiyatları benzer. Bu iki üründen birini kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim. Başka tablet önerecekseniz de kalem ve klavye dahil maks 12k olması gerekiyor.

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim
Arkadaşlar birazdan tablet sipariş edeceğim. Film/dizi izlemek, derslerde not almak ve sosyal medya için kullanacağım. Ara sıra oyun oynarım. Uzun yıllar sorun çıkarmasın istiyorum. Pili de çok hızlı tükenmemeli. Matepad 11'in ekranı kalitesi daha iyi, işlemcisi daha eski ama daha iyi. Matepad 11.5'ın bataryası daha büyük, ekranı daha büyük. 11'in işlemcisi daha iyi olduğu için ön plana çıkıyor ama daha eski bir işlemciye sahip olması ve bataryasının biraz daha küçük olması arada bırakıyor. Fiyatları benzer. Bu iki üründen birini kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim. Başka tablet önerecekseniz de kalem ve klavye dahil maks 12k olması gerekiyor.
Samsung Tab S9 FE öneririm. Kutusundan S Pen çıkıyor. Klavyeyide Bluetooth bir klavye ile halledersiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Samsung Tab S9 FE öneririm. Kutusundan S Pen çıkıyor. Klavyeyide Bluetooth bir klavye ile halledersiniz.
Tab S9 FE bakıyordum aslında ama Huawei 120 Hz iken Samsung 90 Hz. Huaweilerin işlemcisi daha güçlü, ekranı daha iyi, rami 8 gb. Samsung rami 6 gb. Her alanda daha kötü, sadece play store için değer mi arada kaldım açıkçası. Ayrıca Samsung'da kılıflı klavyede çıkmıyor, orijinali ise 5 bin tl. Çakma klavyeler de orijinali kadar iyi çalışır mı emin olamadım. Sen kullanıyor musun?

Kartallar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,198
İsim
Kara Kartal

Kullanan biri olarak Huawei Matepad ürünleri güncelleme ALMIYOR uzak durun

Huawei MatePad 11.5 PaperMatte Edition (Android 12)

1722345399050.png

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim
Tab S9 FE bakıyordum aslında ama Huawei 120 Hz iken Samsung 90 Hz. Huaweilerin işlemcisi daha güçlü, ekranı daha iyi, rami 8 gb. Samsung rami 6 gb. Her alanda daha kötü, sadece play store için değer mi arada kaldım açıkçası. Ayrıca Samsung'da kılıflı klavyede çıkmıyor, orijinali ise 5 bin tl. Çakma klavyeler de orijinali kadar iyi çalışır mı emin olamadım. Sen kullanıyor musun?
Bu forumda Huawei tablet kullanıp pişman olmuş olan @Kartallar var. Yüksek ihtimal konuyu görüp buraya yazar.

Çoktan yazmış bile.

Gif Man

80+ Gold

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Kullanan biri olarak Huawei Matepad ürünleri güncelleme ALMIYOR uzak durun

Huawei MatePad 11.5 PaperMatte Edition (Android 12)

Alıntıyı görüntüle
Hocam güncelleme almaması ne kadar sıkıntı olur? Yavaşlama veya uygulama desteği kesilmesi oluyor mu yani? Ayrıca memnun musun aletten

Kartallar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,198
İsim
Kara Kartal
Hocam güncelleme almaması ne kadar sıkıntı olur? Yavaşlama veya uygulama desteği kesilmesi oluyor mu yani? Ayrıca memnun musun aletten
uygulamaları çalıştırmada sıkıntı olur
1 - google sayfası düzgün çalışmıyor
2 - youtube düzgün çalışmıyor
3 - diğer programlar
.
.
.
.
Samsung S9 FE Android 13 ile geliyor 14 15 Android 16 yı görecek sende Harmony OS 3 (Android 12) kullanmaya devam edeksin
Harmony OS 4 çıkalı 1 sene oldu hala güncelleme almıyor şaka gibi

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,176
İsim
Jarvis-M
S9 Fe+ kullanıyorum çok memnunum herhangi bir soru varsa alabilirim

S9 Fe+ kullanıyorum çok memnunum herhangi bir soru varsa alabilirim
Hocam 90hz ekran çok sıkıntı yaratıyor mu? Hz dışında ekran kalitesi nasıldır dizi film izlemek keyifli mi? İşlemcisi Matepad'e göre kötüymüş, yavaşlık veya donma gibi bir sorun yaşadın mı? Pili nasıl gidiyor? Son olarak kalemi nasıl uzun vadede bozulma vs yaşadın mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

uygulamaları çalıştırmada sıkıntı olur
1 - google sayfası düzgün çalışmıyor
2 - youtube düzgün çalışmıyor
3 - diğer programlar
.
.
.
.
Samsung S9 FE Android 13 ile geliyor 14 15 Android 16 yı görecek sende Harmony OS 3 (Android 12) kullanmaya devam edeksin
Harmony OS 4 çıkalı 1 sene oldu hala güncelleme almıyor şaka gibi
YouTube ve Netflix bile düzgün çalışmıyor mu cidden? Gbox üzerinden diye sadece 1-2 saniye geç açılıyor sanıyordum

YazılımKafa

80+ Silver
Huaweide google yok biliyorsun değil mi?

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,176
İsim
Jarvis-M
Hocam 90hz ekran çok sıkıntı yaratıyor mu? Hz dışında ekran kalitesi nasıldır dizi film izlemek keyifli mi? İşlemcisi Matepad'e göre kötüymüş, yavaşlık veya donma gibi bir sorun yaşadın mı? Pili nasıl gidiyor? Son olarak kalemi nasıl uzun vadede bozulma vs yaşadın mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

YouTube ve Netflix bile düzgün çalışmıyor mu cidden? Gbox üzerinden diye sadece 1-2 saniye geç açılıyor sanıyordum
Daha alalı kalem bozulacak kadar kullanmadım, 90hz hiç bir şekilde sorun etmedim şu ana kadar ( telefonda 90, montorde 144 kullanıyorum ), herhangi bir kasma donma yaşamadım sadece multitasking yaptırmaya yani bir uygulamadayken başka bir uygulama açmak istediğinizde tüm uygulamaların olduğu ekranı açması 1sn sürüyor. Rahatsız eden bir şey yok

Film ve diziyi artık nerdeyse tamamen tabletten izliyorum yatarak izlemesi oldukça keyifli, hiç bir şekilde bir aorun yaşamadım ne görüntü kalitesi nede ekran bazında. Pilini genelde 3-4 günde bir şarj ediyorum. Üniversite varken 2 gunde bir takiyordum. Aman aman hızlı veya yavaş tüketmesi yok, normal bir pil ömrü var. Bozulma vs hiç bir şey olmadı. Ve şahane çalışıyor kalemi. Tek tavsiyem dizi film vs diyorsanız şahsen bana S9 Fe biraz küçük geldiği için 2k daha koyup fe+ almıştım. Onu düşünebilirsiniz belki. Üstelik fe+ 8gb ramli geliyorxu sanırım

Top Bottom