Neler Yeni

i5-11600k Undervolt yapmalı mıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
AVX-512 yüzünden oldu sanırım. 11. nesilde gelen bir komut seti ve işlemciyi çok ısındırabiliyor. Prime 95 de işlemci destekliyorsa o komut setini de çalıştırıyor 😀

Test ayarlarında Disable 512 varmış altta. İsterseniz onu tikleyip tekrar test etmeyi deneyin farkı görmek için. Büyük ihtimalle o kadar ısınmaz 512 olmadan.
Deniyorum hocam

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hiç ses artmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan sonra kapanmazsa bence sıkıntı yok hocam. Boşta 35-40 derece calısıyor zaten bilgisayar. Dokunmamkta fayda var diye düşünüyorum :D
-100 ile bile yarım saat sonra sorun çıktıysa -80 ile hiçbir sorun çıkmaz bence. Umarım çıkmaz diyim 😅

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
-100 ile bile yarım saat sonra sorun çıktıysa -80 ile hiçbir sorun çıkmaz bence. Umarım çıkmaz diyim 😅
Hocam tekrar 100 derece oldu. Dediğin şeyi tikledim

1656101008277.png

Sadece 1 şeye disable demiştim, şimdi 3 şeyi disable yaptıktan sonra sonuç böyle

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam tekrar 100 derece oldu. Dediğin şeyi tikledim

Alıntıyı görüntüle
Sadece 1 şeye disable demiştim, şimdi 3 şeyi disable yaptıktan sonra sonuç böyle
Neyse o test cidden çok zorluyor. Benim oyunda 55W çeken işlemcime 140W çektirmeyi başardı kendisi, o yüzden çok şaşırmıyorum 😀

Şuana kadar kapanma olmadıysa sorun yok sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz.

(Bu arada üçünü de devre dışı yapınca işlemciyi yüke sokacak pek bir şey kalmıyor normal 70 derece olması 😀)

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
Neyse o test cidden çok zorluyor. Benim oyunda 55W çeken işlemcime 140W çektirmeyi başardı kendisi, o yüzden çok şaşırmıyorum 😀

(Bu arada üçünü de devre dışı yapınca işlemciyi yüke sokacak pek bir şey kalmıyor normal 70 derece olması 😀)
Anladım hocam, bi sorun olursa tekrardan başını ağrıtmak için yazarım hakkını helal et :peepokalp:

Hocam içime kurt düştü bir de cinebench r20'den test yapayım dedim.
70-80 derece arası değişti. Normal midir?

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Anladım hocam, bi sorun olursa tekrardan başını ağrıtmak için yazarım hakkını helal et :peepokalp:

Hocam içime kurt düştü bir de cinebench r20'den test yapayım dedim.
70-80 derece arası değişti. Normal midir?
Normaldir. Cinebench daha az zorlar işlemciyi ama o da iyi testtir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
4.6GHz deki puanın 4200 civarı olması lazım. Test esnasında arka planda iş yapıyorsanız ondan böyle olabilir.
Hocam bilgisayarı her kapattığımda bu yaptığım ayarlar gidiyor, gitmemesi için ne yapabilirim

Top Bottom