Neler Yeni

Yardım i5-12400F işlemci oyunlarda 90 derecelere çıkıyor

ChrosQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur Kaplan
Öncelikle sistemim şu şekilde:
  • i5 12400F
  • Gigabyte 3070 Ti Eagle OC
  • Asus Prime H610M-K D4
  • Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) 3200 MHz
Yakın zamanda anakart değişimi yaptım (bir öncekiyle aynı anakart) ve anakartın güncel BIOS sürümünü yükledim, aynı zamanda işlemcimin termal macununu da yeniledim ve öyle dandik bir marka da değil (thermal grizzy kryonaut). Bilgisayarı çalıştırdığımda işlemcim boşta 35-45° çalışıyor arada bir aniden 50'lere çıkıp tekrar iniyor. Oyuna girer girmez ise aniden 70 'e çıkıyor ve bir kaç dakika sonra görselde olduğu gibi 90 dereceleri görüyor (sistemde darboğaz yok). İşlemci fanını monte ederken işlemciye temas etmesine özellikle dikkat ettim ve sıkı monte ettim. Anakartı değiştirmeden önce de sıcak çalışıyordu ama maksimum 80leri görüyordu.
Benim gibi bir sorun yaşayıp da çözen veya bu konularda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

*Boşta iken
CPU.png

*Oyunda iken
20230714112554_1.jpg

Ysuflix

80+ Gold
hocam bu işlemcinin tek ilacı soğutucu almak.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,112
İsim
Hamza Ziya Üstün
Ne zamandan beri böyle? Kasanın yanlarını açınca kaç derece? Soğutucu bu işlemciye gerekli ve yaz ayında olduğumuzdan ısılar daha da yükselir.

ChrosQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
120mm sıvı soğutma alsam yeterli olur mu sizce ?

Batuitch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Batu
Öncelikle sistemim şu şekilde:
  • i5 12400F
  • Gigabyte 3070 Ti Eagle OC
  • Asus Prime H610M-K D4
  • Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) 3200 MHz
Yakın zamanda anakart değişimi yaptım (bir öncekiyle aynı anakart) ve anakartın güncel BIOS sürümünü yükledim, aynı zamanda işlemcimin termal macununu da yeniledim ve öyle dandik bir marka da değil (thermal grizzy kryonaut). Bilgisayarı çalıştırdığımda işlemcim boşta 35-45° çalışıyor arada bir aniden 50'lere çıkıp tekrar iniyor. Oyuna girer girmez ise aniden 70 'e çıkıyor ve bir kaç dakika sonra görselde olduğu gibi 90 dereceleri görüyor (sistemde darboğaz yok). İşlemci fanını monte ederken işlemciye temas etmesine özellikle dikkat ettim ve sıkı monte ettim. Anakartı değiştirmeden önce de sıcak çalışıyordu ama maksimum 80leri görüyordu.
Benim gibi bir sorun yaşayıp da çözen veya bu konularda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

*Boşta iken
Alıntıyı görüntüle

*Oyunda iken
Alıntıyı görüntüle
bendede stok fan 12400f var şuan boşta 66 derece ama 20tane sekme açık etkisi çok olurmu bilmemde

Ysuflix

80+ Gold
bendede stok fan 12400f var şuan boşta 66 derece ama 20tane sekme açık etkisi çok olurmu bilmemde
fazla değer hocam sekmeler rame yük bindirir video falan açıksa işlemciye yük biner soğutucu almanı öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

120mm sıvı soğutma alsam yeterli olur mu sizce ?
hocam özel mesaj bakarmısın

Batuitch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Batu
fazla değer hocam sekmeler rame yük bindirir video falan açıksa işlemciye yük biner soğutucu almanı öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam özel mesaj bakarmısın
alıcamda şuan monitör aldım sonra alıcam ilk işimdide sıvı soğutma 3k olan mal 4k 5k oldu

Top Bottom