Neler Yeni

i7 11700 çektiği güç normal mi

zimbirti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fatih Şahin
Başlıkta belirtmiş olduğum işlemcimin termal macunun yenilemiştim ve test yapmak istedim sıcaklık değerlerini görmek için. Prime95 testi yaptım hiçbir ayar yapmadan direk olarak başlattım testi yaklaşık olarak 8 dakika boyunca 155-165 w bandıda güç çekip 65-75 derece bandında dolaştı. 8 dakikanın sonunda birde 200-205 w bandında güç çekmeye başladı ve derece normal olarak aşırı yükseldi ve tesit 10 dakika sonunda kapattım. İşlemcini 200w bandında güç çekmesi normal mi ? 155-165 w bandında sıcaklıklar normal mi?
Termal macun olarak MX-6 kulladım
Soğutucum CM Hyper 212 Black Edition

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,086
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Anakart modelin nedir?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,086
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,086
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Günlük kullanımda veya oyun oynarken 200w çekmez dimi stres testi ile alakalı bir durum
Aynen işkence testinde ki gibi olmaz ama bu kadar ısınmasının ya da yüksek güç tüketmesinin çok da önemi yok, istersen BİOS'dan Power Limit ayarlayabilirsin.

zimbirti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fatih Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynen işkence testinde ki gibi olmaz ama bu kadar ısınmasının ya da yüksek güç tüketmesinin çok da önemi yok, istersen BİOS'dan Power Limit ayarlayabilirsin.
Nasıl ayarlanıyor power limit örnek bir yazı veya video var mı linkini atabileceğin

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,086
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom