Neler Yeni

ID-COOLING SE-224-XTS Alınır mı?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,220
İsim
Kerem Çavuş
Anakartın arka tarafındaki yerde fanların takıldığı bi tane kart var orda boş slot varmı bilmiyorum ama eğer boş slotvarsa ona takarsam kasanın düğmesi ile rengini değiştirebilir miyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartımda JRGB portu bulunmakta argb takılabiliyor mu
O dediğin karta takmayı dene olmazsa dediğin jr gb portuna takılır argb portu o işte

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Multi kasa Vettel
Benim ram'e temas ediyordu. Fanı az bişe yukarı kaydırdık.

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
isim soyisim
Benim ram'e temas ediyordu. Fanı az bişe yukarı kaydırdık.
sorunsuz çalışır umarım bendekide

O dediğin karta takmayı dene olmazsa dediğin jr gb portuna takılır argb portu o işte
Anlamadığım bir nokta var. Şimdi ben fan kabloları birleştirip cpu fan portuna kabloyu takacağım sonra argb kablosunuda bağlamam gerekiyor mu iksini birlikte. Argb kontrolcü yoksa biz yine gönderiyoruz vs. diyor o kontrolcüye bağlamak zorunlumu

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
muhammet
Anlamadığım bir nokta var. Şimdi ben fan kabloları birleştirip cpu fan portuna kabloyu takacağım sonra argb kablosunuda bağlamam gerekiyor mu iksini birlikte. Argb kontrolcü yoksa biz yine gönderiyoruz vs. diyor o kontrolcüye bağlamak zorunlumu
argb kablosunu takmak zorunlu değil. 4 pin olan kabloyu bağlamanız yeterlidir çalışması için.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Tx

ARGB kablosu boşta kalsa bile fan çalışır. Sadece ışık gelmez. Siz o argb kablosunu bir kontrolcüye vs bağlarsanız kumanda ile kontrol edebilirsiniz diye biliyorum.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,220
İsim
Kerem Çavuş

çalıştırmak için gereken güç kablosuyla argb kabloları ayrı , 2 fan olduğu için ikisini birleştirmek için çoklayıcı gönderiyolar ama argb ışıklarını yakmak için 2 tane argb girişine ihtiyacın var veya benim dediğim şekilde arka arkaya takıp anakarta veya argb kontrolcüsüne bağlayabilirsin

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
isim soyisim
argb kablosunu takmak zorunlu değil. 4 pin olan kabloyu bağlamanız yeterlidir çalışması için.
argb kablosu ışıkların yanması için tasrlanmış bir şey mi

ARGB kablosu boşta kalsa bile fan çalışır. Sadece ışık gelmez. Siz o argb kablosunu bir kontrolcüye vs bağlarsanız kumanda ile kontrol edebilirsiniz diye biliyorum.
içinten kontrolcü çıkacak sanırım o kontrolcünün üstünde 3 tane düğme gibi bir şey var onlar ışık modlarını falan değiştiriyor galiba. Benim anakartta jrgb portu var oraya taktığımda ışıkları vs. nasıl değiştircem

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Tx
CPU kablosu ve ARGB kablosu var. İkisi farklı. 4 girişli olan CPU kablosu 3 girişli olan ARGB kablosu. 2 adet fandan 2 adet CPU kablosu çıkıyor. Bu iki kabloyu aparatla birleştirip anakarta takıyorsun. Sorunsuz çalışıyor. Işık işini ise ARGB kablolarıyla hallediyorsun.

içinten kontrolcü çıkacak sanırım o kontrolcünün üstünde 3 tane düğme gibi bir şey var onlar ışık modlarını falan değiştiriyor galiba. Benim anakartta jrgb portu var oraya taktığımda ışıkları vs. nasıl değiştircem
Ne yazık ki o kadarını bilmiyorum

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
isim soyisim
evet. kuzenime kurduğum pa 120se argb kablo takılı olmadan çalışıyor. ışıklarını görmek istiyorsan argb bağlantısını da yapman lazım.
evet. kuzenime kurduğum pa 120se argb kablo takılı olmadan çalışıyor. ışıklarını görmek istiyorsan argb bağlantısını da yapman lazım.
anladım hocam bunu duymam gerekiyordu

CPU kablosu ve ARGB kablosu var. İkisi farklı. 4 girişli olan CPU kablosu 3 girişli olan ARGB kablosu. 2 adet fandan 2 adet CPU kablosu çıkıyor. Bu iki kabloyu aparatla birleştirip anakarta takıyorsun. Sorunsuz çalışıyor. Işık işini ise ARGB kablolarıyla hallediyorsun.

Ne yazık ki o kadarını bilmiyorum
İnternette videolar izledim. Adam o dediğim anakarttaki rgb portuna şerit let bağlıyor msi dragon center'dan renklerini değiştirebiliyor istediği gibi. Bendede öyle olurmu gelsin siparişim bakçam biraz

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ssmarchiest
İşlemcim i5-12400f. ID-COOLING SE-224 bu kule tipi soğutucu benim işlemcime uyumlu mu? Anakart msi h610m-e ram slotlarına denk gelmemesi gerek. Argb ve renksiz modelleri var hangisini önerir siniz.
Uyuyor olması gerek RGB li alacaksan UV salınımına bı bak sonra parçalarında olur olmadık izler bırakır renksiz de alabilirsiniz şimdiden iyi geceler

Top Bottom