Neler Yeni

İdam gelsin ister misiniz?

İster misin

• Oy kullanan toplam üye
    85

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İsterim.

Alfha13

80+ Silver
Yanlış veya sahte delille ceza alan, siyasi rakibi olduğu için ceza alan, fazla şey bildiği için ceza alan, mafya veya çete yüzünden ceza alan kişiler öldüğünde ve aynen şu anda da olduğu gibi suç işleyip ceza almayan kişiler yaşamaya devam ettiğinde yine idam gelsin mi diyeceğiz?

Sorun cezada değil denetimde.

LaketrooS

80+ Silver
Çoğu yerde olan büyük bir tartışma mevzusudur bu. Sizin görüşleriniz neler?
Değişir mesela hapise girip çıkıp tekrar aynı suçu işleyen çok kişi var bunları topluma kazandirarak geçen zammanda çocuklara bunun gibi insanlar olmaması konusunda seminer verseler daha mantıklı olur. Ben 25 yıl ve üstleri için gelmesi tarafındayım ama. tabii ki benim görüşüm banada pek insancıl gelmiyor

Bura.K

80+ Silver
%100 suçlu kişiler için (Terör örgütüne karışma, tecavüz gibi ağır edepsizlik suçları dahilince) isterdim. Ama dediğim gibi %100 kanıtlanacak.

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
Çok extrem durumlar için belki onun dışında bence uygulanmaması gereken bir "cezalandırma" türü.

Quervain

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
koray erol
Bazen keşke olsa desem de olduğunda daha büyük sorunlar yaşanabilir

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İdamı destekleyenler çağ dışı insanlardır kimseyi ne yapmış olursa olsun en temel hakkından alıkoyamazsınız
Paşam gidip kaç kişiyi öldürünce, çocuklara genç kızlara taciz edince temel haklar elden alınmıyor muydu?
Bir seri katil, yüzlerce masumu öldürmüş. Onların da en temel hakkı yaşamak değil miydi?
Aslında en büyük suçlu da biziz, buzağı oldukları zaman onları eğitemeyip topluma bir öküz saldığımız için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Paşam gidip kaç kişiyi öldürünce, çocuklara genç kızlara taciz edince temel haklar elden alınmıyor muydu?
Bir seri katil, yüzlerce masumu öldürmüş. Onların da en temel hakkı yaşamak değil miydi?
Aslında en büyük suçlu da biziz, buzağı oldukları zaman onları eğitemeyip topluma bir öküz saldığımız için.
Hocam adam olduğu gibi dolaşsın demiyorum ki kötü şartlarda ömür boyu hapis tarzı şeyler daha mantıklı

Strelok

80+ Silver
Gelsin ancak hükümet değil halk ve kanun karar vermeli. Hükümetin zerre etkisi olmamalı.

Eğer konu afgan ve suriyeliler ise zaten olay belli, hiç kanun ve hükümet düşüncesine bile gerek yok. Ya kelleleri alınsın ya da kölelik sistemi ile 5 kuruş verilmeden çalıştırılsınlar. Yaşamaya hakları zannımca yok, nedenini saymama da gerek yoktur umarım...
Bunları söylerken hiç mi utanmadın?

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam adam olduğu gibi dolaşsın demiyorum ki kötü şartlarda ömür boyu hapis tarzı şeyler daha mantıklı
Ya usta güvenemediğim şey şu bizim ülkede adama 30 sene hapis veriyorsun 10'uncu senesinde çıkarıyorlar adamı.
Ağırlaştırılmış olursa harbi ağır olsun, ama bence yine de bu katiller, çocuk tecavüzcüleri ve teröristler yaşamayı hak etmiyorlar.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,938
İsim
tümen dağ
Gelsin

Top Bottom