Neler Yeni

Ideapad Gaming 3 RTX3060 yeni seri performans sorunu

dyspaire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ege tahmaz

Ekler

• resim_2023-02-12_135639764.png
    resim_2023-02-12_135639764.png
    255.3 KB · Hit: 68

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin

dyspaire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ege tahmaz
Ek olarak NVIDIA denetim masasında PhysX yapılandırılmasını ekran kartını RTX 3060 olarak kaydet.
Teşekkür ederim hallettim onu yaptım da bir şey daha soracağım yani bu laptopta benim bu ayarları yapmadan da performans almam gerekmiyor mu bu kadar güçsüz bir laptop mu acaba windows 10 mu yüklesem ?

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih
Windows 11 önermiyorum bu arada en sağlıklısı temiz win 10 kullanmak çok daha stabil kafan rahat olur.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Teşekkür ederim hallettim onu yaptım da bir şey daha soracağım yani bu laptopta benim bu ayarları yapmadan da performans almam gerekmiyor mu bu kadar güçsüz bir laptop mu acaba windows 10 mu yüklesem ?
Yok bazen öyle sorunlar olabiliyor. Bir de Windows arama kısmına grafik ayarları yazar mısın? Onların tercihlerini Windows'a bırakmış olabilir. Onların hepsini yüksek performans olarak ayarla sorunun çözülmesi gerek.

dyspaire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ege tahmaz
Yok bazen öyle sorunlar olabiliyor. Bir de Windows arama kısmına grafik ayarları yazar mısın? Onların tercihlerini Windows'a bırakmış olabilir. Onların hepsini yüksek performans olarak ayarla sorunun çözülmesi gerek.
evet windows seçiliydi bende yüksek performans 3060 seçeneğini seçtim
Mesaj otomatik birleştirildi:

olması gereken ayarda.

w11 ile ilgi bir durum gibi geliyor bana w10 a geçmeni tavsiye ederim sorun belki çözülür.
Evet bu yaptıklarımdan sonra da çözülmezse öyle yapacağım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
evet windows seçiliydi bende yüksek performans 3060 seçeneğini seçtim

Evet bu yaptıklarımdan sonra da çözülmezse öyle yapacağım.
Bilgisayarını yeniden başlat ve dene oyunlarda bakalım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin

dyspaire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ege tahmaz
Düzeldi mi hocam?
Şöyle diyim ranked maça giremedim ama ölüm maçınca düzelmiş gibiydi hocam apex legends falan indirdim full grafiklerde güzel fps değerleri alıyorum şu anlık bir problem yok gibi halloldu sanırım bir tek pubg de sıkıntı çekiyorum onu anlayamadım birde bir sorum olacak bilginiz varsa burdan hızı halledelim bilgisayarı yeni aldıgım için kulaklık takılı izlediğim şeyler discorddan karşı tarafa gidiyor bunu nasıl çözerim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Şöyle diyim ranked maça giremedim ama ölüm maçınca düzelmiş gibiydi hocam apex legends falan indirdim full grafiklerde güzel fps değerleri alıyorum şu anlık bir problem yok gibi halloldu sanırım bir tek PUBG de sıkıntı çekiyorum onu anlayamadım birde bir sorum olacak bilginiz varsa burdan hızı halledelim bilgisayarı yeni aldıgım için kulaklık takılı izlediğim şeyler discorddan karşı tarafa gidiyor bunu nasıl çözerim
Discordda gürültü önleme vardı sanırım onu bir kontrol et. PUBG kaynaklı sorun oluyor olabilir hocam. Birkaç oyunda daha dene bakalım.

Top Bottom